Ao No Exorcist 4

Cykl: Ao no Exorcist (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Ao No Exorcist 4
komiksy
raven

Gdy większość uczniów Akademii prawdziwego Krzyża cieszy się wakacjami, Rin i reszta jego kolegów bierze udział w obozie szkoleniowym, który odbywa się w lesie. Tylko od tego, jak im pójdzie, zależy, czy zostaną wysłani na prawdziwą misję. Dotarcie do celu nie jest jednak łatwe, wymaga od przyszłych egzorcystów dużo wysiłku i umiejętności pracy w zespole, zaś Rin będzie musiał w końcu nauczyć się, jak polegać na innych. Jakby tego było mało, jest oczywiste, że Mephisto nie wtajemnicza innych we wszystkie swoje plany.

źródło opisu: http://waneko.pl

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2018-10-11
Przeczytana: 05 października 2018

EGZORCYŚCI NABIERAJĄ CHARAKTERU

Jak pisałem przy okazji poprzedniego tomu, po pierwszych niepewnościach, w końcu w pełni przekonałem się do "Ao no Exorcist". Dlatego zabawa najpierw z trzecią częścią serii, a teraz z czwartą, była już najczystszą przyjemnością. Jednocześnie seria coraz bardziej zaczęła nabierać własnego charakteru, chociaż wciąż skojarzenia z "Harrym Potterem" i "Pokemonami" są jak najbardziej uzasadnione, a przy okazji w tym tomie trafiłem także na elementy kojarzące mi się z serią "X" pań z grupy Clamp.

Zaczęły się wakacje, ale nie wszyscy uczniowie Akademii Prawdziwego Krzyża mogą wypocząć. Na tych bowiem, którzy zdecydowali się zostać egzorcystami, czeka letni obóz szkoleniowy, w którym udział – oczywiście – bierze także Rin. Od tego, komu uda się znaleźć i przynieść do obozu latarnię, ten otrzyma szansę udziału w prawdziwej misji. Niestety, zadanie jest o wiele trudniejsze, niż się zdawało. Latarnie są tylko dwie, a niebezpieczeństw czekających na młodych...

WampirkaJustynka | 2014-03-27
Na półkach: Przeczytane, マンガ, 2014 ✬
Przeczytana: 29 marca 2014

Kolejny fajny tom przygód Rina. Polecam !!!

patusia_dorota | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2014
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Ojcze, przybywam!

Rin wraz z bratem Yukio mieszka u Shiro Fujimoto, księdza, który się nimi opiekuje. Chłopcy mają po 15 lat i są bliźniakami, jednak różnią się od siebie prawie wszystkim. To Rin zawsze pakuje się w kłopoty, szuka zwady, jest bardziej pewny siebie. Pewnego dnia, gdy Rin wychodzi z domu w poszukiwaniu pracy po drodze napotyka swoich "kolegów". Pomiędzy nimi zawiązuje się bójka, wtedy jednemu z chłopców rosną rogi i zaczyna się zmieniać. Chłopak nie wie, co się dzieje. Na pomoc przychodzi mu jego przyszywany ojciec, który mówi mu kim naprawdę jest. Rin okazuje się synem Szatana, który odziedziczył po ojcu z Piekeł pewne umiejętności.
Diabeł do kontaktu ze swoimi dziećmi potrzebuje łącznika, w tym wypadku wykorzystał Fujimoto. Podczas połączenia z ciała Shiro powoli zaczęło uciekać życie. Dzięki swojej mocy Rin ucieka od Bram Piekieł i zostaje w świecie żywych. Razem z bratem udają się do Akademii walczącej z wysłannikami szatana. Jedynym celem Rina staje się zemsta...

Heroine | 2016-07-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 11 lipca 2016
EmilyStrange | 2014-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Okładka z Mephisto jest bajeczna. Moim zdaniem manga jest jeszcze lepsza niż anime i warto poświęcić na nią czas i fundusze. Trening Rina jest genialny, ale ma chłopak pecha we wszystkim... szczególnie przy dziewczynach~

BlueCarmen | 2014-05-31
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 31 maja 2014

Jest humor, przygoda, zwroty akcji i ffajna kreska. Nic, tylko brać się za piąty tom!

Alice_Angeline | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi