Koniec rozdziału. Kwiat na pustyni tom 2

Tłumaczenie: Maria Godlewska
Cykl: Saga rodu Forsyte'ów (tom 8)
Wydawnictwo: Videograf II
8 (53 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
End of the chapter: Flowering wilderness

Koniec rozdziału to ostatnia trylogia powieściowa poświęcona rodzinie Forsyteów. Składają się na nią: Dziewczyna czeka (1930), Kwiat na pustyni (1932) i Za rzeką (1933). Zamyka ona wielki cykl poświęcony kilku pokoleniom zamożnej mieszczańskiej rodziny. Drugi tom trylogi, którego akcja rozgrywa się w roku 1930, opisuje historię wielkiej miłości głównej bohaterki trylogii, Dinny Cherrell do poety Wilfryda Deserta. Na przeszkodzie ich szczęściu staje fakt, że Wilfryd, przebywając w Afryce, zmienił wyznanie, w obliczu grożącej mu śmierci. Kochankowie muszą zatem stawić czoła bezwzględnej opinii publicznej, piętnującej czyn niegodny Anglika.

Rose Blue | 2013-07-25
Przeczytana: 04 maja 2013

Koniec rozdziału – Tom II
Druga część trylogii poświeconej rodzinie Cherwell’ów skoligaconej z Forsyte’ami poprzez Fleur. Akcja toczy się wokół wątku miłości Dinny Cherwell do poety Wilfryda Deserta. Uczucie Dinny i Wilfryda wystawione jest na próbę ze względu na wydarzenia z przeszłość poety i opinię społeczeństwa na ten temat.
Powieść pełna emocji, ale opisanych na najwyższym poziomie, z pewnością nie w sposób tani, czy tandetny. Szczerze polecam wszystkim, nie tylko wielbicielom „Sagi rodu Forsyte’ów” i jej kontynuacji.

Agnieszka W | 2016-11-30
malwosia | 2016-07-19