Czarno-biała fotografia cyfrowa . Poradnik dla zaawansowanych

Wydawnictwo: G+J

John Beardsworth przedstawia współczesne podejście do monochromatycznej fotografii cyfrowej. Odwołuje się do najnowszych opcji programu Adobe Photoshop CS3, łącząc fotografię monochromatyczną z cyfrowymi metodami obrazowania. Prezentuje reprodukcje stylów historycznych i wywoływania zdjęć w ciemni, podpierając się ilustrowanymi instrukcjami. Przedstawia również najbardziej elastyczne i kreatywne sposoby konwersji zdjęć do czerni i bieli oraz modyfikacji obrazów. Omawia proces ustawiania kontrastu i demonstruje różnorodne efekty, m.in. obróbki tonalnej, naśladowania litografii, solaryzacji i symulacji zdjęcia w podczerwieni czy rysunku kreskowego. Podpowiada, jak szybko i skutecznie rozwiązać częste problemy. zaprezentowane przez niego metody obróbki pozwolą uzyskać najlepsze i najbardziej ekspresyjne czarno-białe interpretacje zrobionych fotografii. Poradnik jest adresowany do poważnych fotografów a zarówno profesjonalistów, jak i amatorów dążących do udoskonalenia swojego warsztatu.

emka | 2016-12-05
Mateusz | 2016-01-21