Starożytni olimpijczycy

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Ancient Greek Athletics
historia, sport, Grecja, Olimpiada
historyczna

Pierwsze igrzyska sportowe odbyły się ponad dwa i pół tysiąca lat temu. W starożytności były one ważną częścią życia społecznego i politycznego. Dzisiejszy widz oceniłby je jako niezwykle brutalne, walki zapaśników i bokserów nierzadko kończyły się bowiem śmiercią lub kalectwem, a za przekroczenie obowiązujących zasad karano chłostą. W swojej książce Stephen G. Miller opisuje przebieg i charakter starożytnych igrzysk, opowiada o profesjonalistach i amatorach, odtwarza kult ciała i etos współzawodnictwa antycznych Greków. Przytacza także wiele interesujących faktów i ciekawostek związanych z zawodami oraz kreśli biografie największych zawodników.

Aztek_Anonim | 2016-10-31
michaltrudny | 2016-08-03