geografia, ekonomika, Polska
Danek

Książka zawiera zwięzłą charakterystykę najważniejszych problemów życia społeczno-gospodarczego kraju, poprzedzoną omówieniem położenia Polski, rozwoju terytorialnego oraz środowiska geograficznego - jego elementów i głównych regionów fizycznogeograficznych. Problemy gospodarcze są uzupełnione zagadnieniami ludnościowymi i urbanizacyjnymi. Szczególny nacisk położono w pracy na strukturę przestrzenną gospodarki oraz powiązania gospodarcze Polski z zagranicą.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1967

źródło okładki: Zdjęcie autorskie