Rosyjska apokalipsa

Seria: Mała Proza
Wydawnictwo: SW Czytelnik

Nowy, powstały w 2006 roku, tom drobnych utworów prozatorskich: opowiadań, esejów i felietonów dobrze znanego w Polsce pisarza rosyjskiego, autora m.in. Encyklopedii duszy rosyjskiej, Dobrego Stalina czy Sądu Ostatecznego. Tym razem ich wspólnym mianownikiem jest refleksja nad stanem współczesnej Rosji, której problemy autor widzi z właściwym sobie sarkazmem, drwiną i nonkonformizmem. Wiele tekstów z tego tomu wywołało w ojczyźnie Jerofiejewa gwałtowne reakcje, jak np. esej Rozszczepienie wódki czy list otwarty do Prezydenta Rosji w sprawie sytuacji środowiska pisarzy.

Mila Chodoła | 2017-03-01
Buck Rotgut | 2017-02-04