Integracja Europy Zachodniej w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Przedmiotem publikacji jest proces integracji Europy Zachodniej w bezpieczeństwie militarnym po zakończeniu drugiej wojny światowej. Szczególny zakres integracji, jak również złożoność i wieloaspektowość procesu powodują, że problematyka ta wymaga pogłębionych badań i analiz. Autor, uwzględniając potrzebę pełniejszego umiejscowienia problematyki bezpieczeństwa militarnego w koncepcjach integracyjnych Europejczyków, stara się prezentować ten proces w ponad pięćdziesięcioletnim okresie , tj. od momentu zakończenia ostatniej wojny światowej, uwzględniając jej skutki i wpływ na działania polityków zachodnioeuropejskich do czasu ostatniej koncepcji wspólnotowej znajdującej się na etapie ratyfikacji.