The Prisoner of Heaven

Tłumaczenie: Lucia Graves
Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 3)
Wydawnictwo: Weidenfeld & Nicolson
1 327
El Prisionero del Cielo
angielski
Divenire

3rd book in the series "The Cemetery of Forgotten Books". It is the week before Christmas in the Sempere & Sons bookshop. Daniel Sempere has married the love of his life, Bea, and they have had a son whilst their partner in crime Fermin, is busy preparing for his wedding to Bernarda in the New Year. Just when it seems as if luck is finally smiling on them, a mysterious figure with a...

3rd book in the series "The Cemetery of Forgotten Books".

It is the week before Christmas in the Sempere & Sons bookshop. Daniel Sempere has married the love of his life, Bea, and they have had a son whilst their partner in crime Fermin, is busy preparing for his wedding to Bernarda in the New Year. Just when it seems as if luck is finally smiling on them, a mysterious figure with a pronounced limp enters the shop. He insists on buying the most expensive volume on display and then proceeds to inscribe the book with the words 'For Fermin Romero de Torres, who came back from the dead and who helds they key to the future'.

Who is this man and what does he want of Fermin? The answer lies in a terrible secret that has lain hidden for two decades, an epic tale of imprisonment, betrayal, murder and love that leads back into the very heart of the Cemetery of Forgotten Books.

źródło opisu: Weidenfeld & Nicolson, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wolton | 2019-07-17

Cykl Cmentarza Zapomnianych Książek wyraźnie określił już kierunek w którym zamierza podążać... czy wyszło mu to na dobre? moim zdaniem tak ale trudno oprzeć się wrażeniu iż wątki przemycone z Gry Anioła zaburzają całość harmonii dzieła. Barcelona nadal pachnie książkami, podążaniem i cierpieniem jednak Zafon zdaje się pokazywać, iż wielkie historię są w rzeczywistości prostymi opowieściami a nadzwyczajni bohaterowie to zwykli ludzie mijani codziennie na ulicy. Tytułowe "więzienie" wydaje się być w głowie każdego bohatera powieści który w poszukiwaniu nieba dla siebie i bliskich jest gotowy zejść w najciemniejsze czeluści lochów...

Daria | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

„Więzień Nieba” tak inny, tak bardzo.. zaskakujący! Jest to jedna z tych lektur, które można pochłonąć praktycznie w jednej chwili – oderwanie się od książki niemalże w ogóle nie wchodzi w grę. Móc pogrążyć się w tej lekturze to ni mniej, ni więcej, jak sama najprawdziwsza przyjemność. Nawet najbardziej wybredny czytelnik powinien docenić to, co znajduje się na kartach Więźnia – przez język, przez akcję, przez tę niesamowitą aurę tajemniczości i ogrom pytań, które pojawiają się w trakcie lektury: „ale jak? Ale dlaczego? Ale O CO CHODZI?!”.
Kiedy nie mogę oderwać się od lektury i czytam niemal przy każdej możliwej okazji – oznacza to co najmniej tyle, że jest to pozycja, której wprost nie można przegapić, nie można ot tak zignorować. Bohaterowie znani z poprzednich części – panowie Sempere, Romero de Torres, czy chociażby Martin – bezsprzecznie potrafią umilić czas. Przeplatające się ze sobą wątki bohaterów w kolejnych powieściach, niewątpliwie stanowią ten najciekawszy element...

Eniutek | 2019-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Zaraz po lekturze "Cień wiatru" sięgnęłam po kolejną książkę Carlosa Ruiza Zafona " Wiezień nieba " Autor znowu zabiera nas w wędrówke po dawnej Barcelonie, gdzie spotykamy dobrze znane nam postaci i śledzimy ich dalsze zagmatwane i tajemnicze losy.
Nie chce porównywać ,która z tych książek jest lepsza ,czy gorsza, moja przygoda z tym autorem trwa nadal i bardzo się z tego cieszę zacierając ręce przed następną jego powieścią :) Polecam !!!!!

Michał | 2019-06-17
Przeczytana: czerwiec 2019

Kolejna część z cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek. Łączą się w niej wątki poprzednich części. Znajdujemy tutaj wyjaśnienie przeplatających się ze sobą fabuł i wydarzeń a całość cyklu otrzymuje spójny kształt. Czytanie lektury po raz kolejny sprawiło mi niebywałą przyjemność spotkania z rodziną Sempere i Ferminem. Mam wrażenie, że styl pisania jest nieco inny w tej części, bardziej dowcipny niż poprzednio mimo, że historia raczej do tego nie skłania. Wiele razy odniosłem wrażenie jakbym czytał Mendozę a nie Zafona, którego znałem.

czytowege | 2019-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 13 maja 2019

Kolejna część tej doskonałej serii niestety za mną, ciężko mi dopuścić do siebie myśl że jest przedostatnią. Określiłabym ją jako najbardziej informacyjną, jako że rzuca nam sporo światła na luki w historii Fermina i to co musiał przeżyć zanim natrafił na rodzinę Sempere. Fermin w końcu otwiera się przed Danielem i opowiada o swojej przeszłości ze smutkiem i szczerością. A cała sprawa zaczęła się ze względu na odwiedziny tajemniczego osobnika w księgarni Sempere i Synowie, który jak się okazuje zna Fermina z innych, wojennych czasów. Jakby tego było mało, przed Ferminem stoi kolejne ważne zadanie a mianowicie przeistoczenie się w statecznego małżonka i uczynienie “przyzwoitej kobiety” z Bernardy. Jednak okazuje się, że ze względów technicznych wcale nie jest to takie proste.

Historii towarzyszy ta sama gęsta i mroczna atmosfera, którą czujemy w poprzednich tomach. Powiedziałabym jednak że ten tom jest znacznie cięższy jako, że zagłębiamy się w brutalne i obrzydliwe czasy wojenne w...

Radosław Kępys | 2019-05-20
Na półkach: Przeczytane, Serie
Przeczytana: 2019 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna historia!
Wydawało mi się, że zdecydowanie wolę historię Daniela i z tym bohaterem można się utożsamiać dużo bardziej, niż z Davidem Martinem, ale gdy nagle te dwie historie zaczynają się splatać - a w sumie po raz pierwszy dzieje się to właśnie w "Więźniu nieba" tworzy to jeszcze lepszy efekt!
Najlepsza z części!

Małgo | 2019-05-10
Przeczytana: maj 2019

Nadal dobra, ale po Cieniu wiatru i Grze anioła troszkę rozczarowała

kometa | 2019-05-08

Cała seria jest wspaniała i bardzo mi szkoda, że ją już przeczytałam. Magiczna, intrygująca...

Basiek | 2019-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2019

Książki Carlosa Ruiza Zafona, które miałam okazję do tej pory przeczytać, mają jedną cechę wspólną - magię, która wciąga czytelnika niemal od pierwszych do ostatnich stron. Tak też było i tym razem.

"Więzień nieba" to historia głównie Fermina, dobrze znanego z "Cienia wiatru" i jednego z najsympatyczniejszych bohaterów. Nie brakuje też rodziny Sempere.

Książka mnie porwała, podobnie jak poprzednie części "Cmentarza Zapomnianych Książek". Styl pisania Autora dosłownie mnie oczarował. Świetnie się bawiłam czytając "złote myśli" Fermina, Daniela i innych. Jedyne, co mi się nie podobało, to fakt, że tak szybko ją przeczytałam.

Nie będę się rozpisywała, lecz powiem krótko - jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Kto jeszcze nie zna, niech jak najszybciej pozna :)

Zosia1993 | 2019-05-02
Przeczytana: 02 maja 2019

Po nieco rozczarowującej "Grze Anioła" muszę przyznać, że "Więzień Nieba" zachwycił mnie podobnie jak "Cień wiatru". Nie mogłam się oderwać od lektury!