Homosekusalizm w europejskim systemie prawnym

Okładka książki Homosekusalizm w europejskim systemie prawnym Stowarzyszenie Grup LAMBDA
Okładka książki Homosekusalizm w europejskim systemie prawnym
Stowarzyszenie Grup LAMBDA Wydawnictwo: Kluwer Academic Publishers nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
100 str. 1 godz. 40 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Homossexuality: A European Community Issue. Essays on Lesbian and Gay Rights in European Law and Policy
Wydawnictwo:
Kluwer Academic Publishers
Data wydania:
1993-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1993-01-01
Liczba stron:
100
Czas czytania
1 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
8390344815
Średnia ocen

3,0 3,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
3,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
4055
404

Na półkach:

Niniejsza praca powstała przy współudziale Europejskiej Fundacji Praw Człowieka. 12 autorów z rożnych ośrodków akademickich badało kompetencje instytucji międzynarodowych, możliwości ich działania i ewentualne metody zwalczania dyskryminacji z uwagi na orientację seksualną. Autorzy zajmowali się wieloma sferami polityki, w których Wspólnota odgrywa znaczącą rolę: takimi jak, równouprawnienie płci, swoboda przemieszczania się osób, wolny przepływ towarów i usług, polityka zatrudniania oraz rodzinna. Opracowanie to zawiera analizę socjalną, prawną i ekonomiczną dyskryminacji mniejszości homoseksualnej, gejowskich organizacji oraz ich przedsięwzięć do roku 1992. Dokument pokazuje, jak zmieniało się w ciągu ostatnich lat podejście do homoseksualizmu. Stwierdza, że każdy ma prawo do wyborów dotyczących swojego życia intymnego, o ile nie narusza to podstawowych praw innych osób. To pozwoliło homoseksualistom na wyjście z ukrycia. W krajach obecnej Unii lesbijki i geje są już widoczni od lat, mają własne lokale, dyskoteki, organizacje i pisma, a nawet rozgłośnie i stacje. To pozwoliło tym społecznościom oswoić się z nimi, ale tez uczulić na wszelkie przejawy dyskryminacji i nietolerancji. Aby zapobiec takim zjawiskom podjęto działania mające na celu prawne zabezpieczenie poprzez wprowadzenie jednolitego ustawodawstwa przeciwdziałającego jakimkolwiek formom dyskryminacji. W działania te włączyły się liczne organizacje europejskie od Rady Europy poprzez Parlament Europejski, Europejski Trybunał Praw Człowieka. Problem dostrzegły też i wolę przeciwdziałania im Kościół katolicki i inne kościoły i podmioty religijne, W wydanym w 1994 roki Katechizmie Kościoła katolickiego znalazł się zapis: Powinno się homoseksualistów traktować z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Perspektywa obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej i ostatnie wydarzenie w polskim parlamencie, w którym nie podjęto działań związanych z wprowadzeniem związków partnerskich pokazuje, jak wielka droga została już uczyniona w aktach prawnych i zmianie sposobu myślenia społeczności, które wychodziły od nie dyskryminowania i tolerancji aż do pełnej akceptacji i prawnej legalizacji i ile jeszcze działań musi być podejmowanych dla zakończenia tych procesów. Lektura dla specjalistów.

Niniejsza praca powstała przy współudziale Europejskiej Fundacji Praw Człowieka. 12 autorów z rożnych ośrodków akademickich badało kompetencje instytucji międzynarodowych, możliwości ich działania i ewentualne metody zwalczania dyskryminacji z uwagi na orientację seksualną. Autorzy zajmowali się wieloma sferami polityki, w których Wspólnota odgrywa znaczącą rolę: takimi...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Homosekusalizm w europejskim systemie prawnym


Podobne książki

Przeczytaj także