Klątwa Neferet

Wydawnictwo: Książnica
Neferet's Curse
Dom Nocy, Neferet, Cast
młoda_pisarka

P.C. i Kristin Cast odkrywają mroczną tajemnicę najwyższej kapłanki Domu Nocy. Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, otwartym na świat za sprawą zorganizowanej tam Wystawy Światowej. Nagła śmierć matki diametralnie zmienia jej życie. Skrzywdzona, lecz wciąż pragnąca miłości i swobody Emily ucieka z domu, by zacząć wszystko od nowa. Przybiera odmienne imię, a w jej...

P.C. i Kristin Cast odkrywają mroczną tajemnicę najwyższej kapłanki Domu Nocy.

Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, otwartym na świat za sprawą zorganizowanej tam Wystawy Światowej. Nagła śmierć matki diametralnie zmienia jej życie. Skrzywdzona, lecz wciąż pragnąca miłości i swobody Emily ucieka z domu, by zacząć wszystko od nowa. Przybiera odmienne imię, a w jej umyśle rodzi się pragnienie, by zemścić się na mężczyźnie, któremu kiedyś ufała.

źródło opisu: Książnica, 2014

źródło okładki: Google.pl

Opinie czytelników (2087)
Beata | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Historia Neferet - wtedy jeszcze Emily - przez naznaczeniem. Tragiczne losy młodej dziewczyny końca XIX w. Po przeczytaniu cyklu Dom Nocy, najbardziej byłam zainteresowana Neferet. Była bohaterką niejednoznaczną, ostatecznie złą... Dlaczego dokonywała wyborów, jakich dokonywała? Ta króciutka historia pozwala lepiej to pojąć.

Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, tam otwartym na świat zorganizowanej Wystawy Światowej. Nagle po stracie swojej matki życie dziewczyny diamentralnie się zmienia. Bardzo skrzywdzona w życiu, lecz wciąż pragnąca miłości, swoboty Emily ucieka z domu, by rozpocząć swe życie i wszystko od nowa.Chce przybrać nowe imię Neferet, a już w jej umyśle zaczyna się rodzić zemsta, żeby zemścić się na tym mężczyźnie, któremu kiedyś ufała i kochała nie cofnie się przed niczym by go zniszczyć.

Bardzo dobra, ciekawa książka "Klątwa Neferet" autorki Kristin Cast wspaniale napisała tę książkę..fabuła dobra,a akcja znakomita...jest w prostym,łatwym języku napisana.
Odprężyłam się przy tej lekturze i zrelaksowałam wciąga od pierwszych stron do końca czyta się doskonale.

młoda_pisarka | 2014-05-10
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

RANY, KTÓRE NIGDY SIĘ NIE ZABLIŹNIĄ...

Zacznę od tego, że pokusiłabym się na inny tytuł tego opowiadania, a mianowicie bardziej pasuje mi tutaj "Krzywda Neferet".

Książka bardzo miło mnie zaskoczyła. Naprawdę jestem pod wrażeniem tego, co stworzyły Panie Cast. Jeszcze żadna ich powieść nie wywarła na mnie takiego dużego i pozytywnego wrażenia. Pierwszoosobowa narracja robi swoje, dzięki czemu książki w przeciwieństwie do jej poprzedniczek nie czyta się niczym starodawnego i naprawdę męczącego dramatu, mając non stop wrażenie: że ten fragment jest niepotrzebny, bo przecież każdy potrafi sam wyciągnąć wnioski z zachowań bohaterów.

To krótkie opowiadanie ma w sobie niezmierzony czar i jest brutalnie rzeczywiste (pomijając wątek wampiryzmu). Historia młodej Emily, która po stracie matki musi stać się panią swojego i ojca majątku przejęła mnie dogłębnie, gdyż dziewczyna chce jedynie własnego życia i spokoju, bezpieczeństwa... którego nie może znaleźć przy boku ojca.

Powieść pełna...

dzosefinn | 2014-07-21
Przeczytana: 15 lipca 2014

Zazwyczaj, gdy mamy kontakt z bohaterem bądź człowiekiem, który jest zły i postępuje niewłaściwie, zastanawiamy się, dlaczego taki się stał i co go do tego doprowadziło. Bardzo często okazuje się, że w ten sposób do głosu dochodzą traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, a konkretniej towarzyszący im strach przed powtórką, którego za wszelką cenę chcą się pozbyć. Niestety sposoby, które wybierają na usunięcie ich ze swoich wspomnień i myśli okazują się być niekiedy bardzo brutalne oraz brzemienne w skutkach.. Dzięki P.C. Cast i jej córce Kristin mamy możliwość wniknąć w młodość takiej bohaterki – Neferet – najwyższej i jednocześnie przeklętej kapłanki Nyks w Domu Nocy …

Neferet, a właściwie Emily Wheiler była pogodną i beztroską dziewczynką, a później nastolatką, która wraz z rodzicami zamieszkiwała Chicago pod koniec XIX w. Jej życie diametralnie zmienia się, gdy umiera matka dziewczyny. Na żądanie ojca przyjmuje na siebie dotychczasowe zadania i obowiązki matki. Tym samym...

Malinowa | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Emily Wheiler to piękna, młoda dziewczyna, której życie po śmierci matki zmienia się o 180 stopni. W jednej chwili musi stać się panią domu i spełniać zachcianki nieznoszącego sprzeciwu ojca. W miarę upływu czasu ojciec Emily zaczyna coraz więcej pić, a w konsekwencji staje się coraz bardziej okrutny. Najgorsze jest to że nikt tego nie zauwarza, wszyscy uważają że jest dla Emily dobrym ojcem tylko nie umie sobie poradzić ze śmiercią Alice. Dziewczyna zostaje z tym wszystkim sama ...

Książkę kupiłam gdyż akurat była na promocji. Już pierwsze stony totalnie mnie wciągnęły. W pewnym momencie pomyślałam że fajnie by było dowiedzieć się co sprowadziło Neferet na ścieżkę zła, bo przecież jest jedną z moich ulubionych postaci cyklu. Czytając jej historię czułam że doskonale rozumiem Emily / Neferet, gdyż sama mam niecoekawą sytuację rodzinną która wydaje się być niewiarygodną dla tych którym o czymś napomknęłam.

Oczywiście polecam.

BYŁA NORMALNĄ DZIEWCZYNĄ
****
WSZYSTKO SIĘ ZMIENIŁO ZA SPRAWĄ JEJ OJCA

XIX wiek, Chicago
Szesnastoletnia Emily Wheiler żyje w bogatej i powszechnie szanowanej rodzinie. Wiedzie beztroskie życie... do czasu śmierci swojej matki. Ojciec Emily pogrąża się w smutku, coraz więcej pije i zaczyna tracić rozum. Wydaje mu się, iż jego córka to zmarła żona. Zaczyna osaczać dziewczynę i w końcu gwałci ją.
Zrozpaczona Emily udaje się do swojego narzeczonego, przystojnego i bajecznie bogatego Arthura.... niestety odtrąca ją twierdząc, że jest zbezczeszczona.

Te okropne wydarzenia, sprawiły, że z pogodnej i cieszącej się życiem młodej kobiety, Emily przeobraziła się w kogoś kto nienawidzi słabości i ludzi, którzy chcą ją kontrolować.
Tak oto narodziła się Nefetret, powszechnie znana psychopatka.

Schreave | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Historia Neferet ciekawiła mnie najbardziej. To było oczywiste, że zdarzyło się coś okropnego, coś co doprowadziło kobietę do pewnych czynów. Ale nie spodziewałam się, że to będzie coś aż tak...tragicznego.

Emily Wheiler jest ciepłą i delikatną dziewczyną, więc z początku nie mogłam uwierzyć, że to jest ta sama osoba. Przez całą książkę możemy obserwować, jak zachodzą w niej zmiany z cudownej dziewczyny w Neferet, którą poznaliśmy w "Dom Nocy". Od początku wydawało mi się, że z kapłanką jest coś nie tak, ta słodycz była taka...przesadzona i jak widać nie myliłam się. Ale co miało stać się z dziewczyną, której matka zmarła, która została potępiona, odrzucona i skrzywdzona? Jak miała sobie z tym poradzić?

Uważałam Neferet za skończoną jędzę, a teraz jest mi jej żal i zaczęłam się łudzić i mieć nadzieję, że może jednak się nawróci, że jakaś cząsteczka dobra w niej może jeszcze została? Jestem osobą, która zawsze bardzo przeżywa książki, więc już nie będę w stanie patrzeć na Neferet...

Cezar Kolcz | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Książka wciąga. Żałuję tylko, że nie przeczytałem jej przed przeczytaniem całego cyklu Kristin i Phyllis Cast. Naprawdę żałuje bo dałoby mi to inne spojrzenie na postępowanie Neferet i tego co przeżyła. Przeczytałem "Przysięgę Smoka", ale nie zapadło mi to tak w pamięci jak "Klątwa Neferet". Cóż mogę więcej napisać... Polecam i serdecznie zachęcam do przeczytania tej książki przed przeczytaniem całego cyklu, ponieważ nie ma w niej spoilerów dotyczących całej serii.

alex_s | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, 📚 Posiadam
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Klątwa Neferet jest jednym z dodatków do Domu Nocy, stworzonym przez ukochane przeze mnie panie Cast. Miałam w planach najpierw skończyć serię, a potem przeczytać dodatki… ale wyszło jak wyszło.
Książka opowiada o życiu szesnastoletniej Emily Wheiler w XIX-wiecznym Chicago, która musi odnaleźć się w świecie po tragicznej śmierci matki. Ojciec Emily wymaga od niej, aby została nową panią domu oraz zastępowała jego żonę w DOSŁOWNIE wszystkim. Nastolatka nie wie co o tym wszystkim myśleć, ojciec trzyma ją na smyczy, a najlepsza przyjaciółka w ogóle jej nie rozumie. Iskierkę nadziei przyniósł jej przystojny młodzieniec imieniem Arthur. Chłopak zakochał się w niej i razem planowali małżeństwo. Kiedy już cała ucieczka Emily została zaplanowana, ojciec posunął się do najgorszego. Dziewczyna idąc do domu ukochanego zostaje naznaczona i przyjęta do Domu Nocy. Od tej chwili zmieniło się jej całe życie, w tym imię. Neferet.
Szczerze powiem, że to książka jak książka. Króciutka, a to bardzo...

Zaczytana | 2014-07-20

Książkę czytało się szybko i przyjemnie.
Opowiada ona o życiu małej Emily która przeżyła koszmar przed zamianą w wampira, o jej strachu przed własnym ojcem, bólem że nie może czuć się bezpieczna we własnym domu..
Ciesze się, że ją przeczytałam. Dzięki niej lepiej mogłam zrozumieć czyny Neferet.
Człowiek który wiele w życiu przeżył zrobi wszystko by nie zostać ponownie skrzywdzonym..
Myślę że każdy czytelnik Domu Nocy powinien sięgnąć po tę książkę. :)

zobacz kolejne z 2077