Po tamtej stronie. Tajemnice życia po śmierci

Okładka książki Po tamtej stronie. Tajemnice życia po śmierci Livio Fanzaga SchP, Andrea Tornielli
Okładka książki Po tamtej stronie. Tajemnice życia po śmierci
Livio Fanzaga SchPAndrea Tornielli Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
Wydawnictwo AA
2010-12-10
2010-12-10
religia śmierć życie

Książka jest ciekawa. Napisana prostym językiem, ale głęboka, np. bardzo dobrze opisuje różnice między buddyzmem a hinduizmem mimo że jest na ten temat kilka, może kilkanaście zdań. Niska ocena wynika z licznych nawiązań do objawień z Medjugorje, które są delikatnie mówiąc kontrowersyjne.

Bardzo ciekawa rozmowa, i to nawet niekoniecznie w rozumieniu katolickim. Oczywiście, daje ona wiele informacji, przybliża pojęcia z tej nomenklatury, ale to również wartościowa wycieczka w świat cywilizacji, kultur, miejscami także innych religii.

To już któraś z kolei książka o tej tematyce, zatem możłiwe że jest to powód dla któego nie było tzw. "wow". Aczkolwiek zwraca ona również uwagę na aspekty pominięte w innych lekturach, niektore sprawy stawia inaczej, co jest również niezwykle wartościowe. Generalnie polecam!

Ta książka, to rozmowa Andrea Tornielli z ojcem Livio Fanzaga i jest to rozmowa trudna, o trudnych sprawach - sprawach ostatecznych. Nie wiem, czy lekturę tę przetrwa niewierzący - chyba, że potraktuje to jako źródło wiedzy (choć ja życzę, by się jednak skusił i nie uprzedzał),ale dla katolika jest to lektura nie tylko ciekawa, ale i ważna. Dzięki prostemu językowi i formie przyjacielskiej dyskusji, czytelnik zostaje sprawnie wciągnięty w akcję.
Ta pozycja jest zdecydowanie warta polecenia. Zaznaczę jednak, że nie ma tam żadnych niezwykłych opisów przechodzenia "na drugą stronę". To objaśnienie czym jest śmierć, grzech, piekło, czyściec, niebo. Zwraca się tu uwagę na ważne kwestie, współczesne problemy i się je komentuje.
Mamy tutaj również słowo o wszystkich wielkich religiach świata i ich podejściu do życia po życiu.
7/10

• Religijne
  • Chrześcijaństwo
  • Audiobooki
  • Uzupełnienia / Do kupienia!
  • Religia
  • Życie duchowe