Shadow Falls Camp 03 - Entführt in der Dämmerung

Tłumaczenie: Hamer Tanja
Cykl: Wodospady Cienia (tom 3)
Wydawnictwo: Fischer FJB, Fischer Taschenbuch Verlag
Taken at Dusk
niemiecki
Aria

Endlich wird Kylie herausfinden, was sie wirklich ist ... Der 3. Band der Erfolgsserie Shadow Falls Camp »Geh, und stell dich deiner Vergangenheit - dann wirst auch du deine Bestimmung finden!« Diese geheimnisvolle Prophezeiung geht Kylie nicht mehr aus dem Kopf. Gemeinsam mit Hexen, Vampiren, Gestaltwandlern, Feen und Werwölfen ist sie im Shadow Falls Camp - und Kylie hat keinen sehnlicheren Wunsch, als endlich herauszufinden was sie ist und wer ihre wahre Familie ist. Außerdem fragt sie sich noch immer welcher Junge der Richtige für sie ist. Lucas und Kylie kommen sich zwar immer näher, aber dann erfährt sie, dass sein Rudel ihre Beziehung nicht gutheißt. War es falsch, sich für Lucas zu entscheiden? Um sich vom Liebeschaos abzulenken, versucht Kylie einem Geist zu helfen, der sein Gedächtnis verloren hat und es nur schafft, immer wieder eine mysteriöse Nachricht zu wiederholen: »Jemand wird leben ... aber jemand anderes muss sterben.« Um diese Botschaft zu entschlüsseln, muss Kylie jedoch den sagenumwobenen, furchteinflößenden Friedhof von Shadow Falls betreten. Vielleicht kann sie dort endlich das Geheimnis ihrer Identität lösen - die ganz anders ist, als sie es sich je hätte vorstellen können.

źródło opisu: http://www.empik.com/shadow-falls-camp-03-entfuehr...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/shadow-falls-camp-03-entfuehr...»

Hybrisa | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 20 grudnia 2014

"Zabrana o zmierzchu", czyli jak pisać o jednym i tym samym po raz trzeci.

C.C. Hunter lubi trzymać się utartych ścieżek. W trzecim tomie nie jeden raz można doświadczyć uczucia déjà vu. Po raz kolejny mamy zagadkę ducha, rozterki trójkąta miłosnego oraz poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytanie: kim jest Kyle Galen. To, co mogło wydawać się ciekawe i intrygujące w pierwszym tomie, w drugim było nużące, natomiast w trzecim piekielnie irytujące.

Żeby nie było zbyt cukierkowo Kyle będzie zalewać się łzami przy każdej możliwej okazji, a wszyscy będą przybierać zbroję rycerza w lśniącej zbroi, aby przybiec jej na ratunek i ukoić jej skołatane nerwy.

Z każdym kolejnym tomem seria Wodospadów Cienia staję się coraz bardziej monotematyczna i banalna. Brakuje powiewu świeżości, nowych, ciekawych wątków, wciągającej fabuły i wartkiej akcji. I, o ile, w poprzednich tomach finał był wart wyczekiwania, o tyle w tej części zakończenie było nijakie. Całą serie ratuje lekki i przyjemny...

wiolagg66 | 2015-05-16

Tak długo czekałam,by dowiedzieć się,czym jest Kyle oraz kogo wybierze: Lucasa czy Dereka xD... Ehh... te niepewne uczucia kobiety :D Ja w każdym razie nie wiem,kogo wolałabym będąc na jej miejscu. Mam nadzieje,że dokona właściwego wyboru i okaże się to w kolejnych częściach :)

Książka świetna,pochłonęła mnie całkowicie i przeczytałam ją w 2 godziny :)

POLECAM.

Moya | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Trzecia odsłona serii ... i jak na razie najgorsza...-gdy pierwsza zachęca wręcz do czytania kolejnej i kolejnej strony...to tu jest znacznie gorzej... Ale na szczęście ciekawość pcha człowieka dalej bo bardzo chcemy dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy bohaterów...
Otóż Kylie nie za bardzo wie jak pokierować swoimi uczuciami...znow jest duch,któremu trzeba pomóc i oczywiście wiele zagadek do rozwiązania - jak na przykład tej czym jest Kylie ( tu mogę zdradzić, że czegoś nowego się dowiemy i rąbek tajemnicy zostanie uchylony).
Z przyjemnością sięgam po kolejny tom.

witcherrie | 2015-10-18
Przeczytana: 18 października 2015

''Zabrana o zmierzchu'' jest cudowna! Już dawno nie ''pochłonęłam'' tak książki! Dosłownie, pochłonęłam ją w kilka godzin i nawet nie zauważyłam upływającego czasu. To jest chyba najpiękniejsze w czytaniu książek, prawda?
Kylie nadal musi wybierać między Lucasem a Derekiem. Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało :D Te fragmenty są wspaniałe! Było bardzo dużo romantycznych momentów zarówno ze strony Lucasa jak i Dereka. No i to wyznanie na końcu! Uwielbiam tego typu historie.
W tej części bardzo mi się podobał wątek nowego ducha Kylie. Kobieta była bardzo tajemnicza, jej historia bardzo zamglona, a kiedy już wszystko się wyjaśniło byłam w ogromnym szoku!
Cóż, według mnie była to najlepsza część Wodospadów z dotychczas przeczytanych. Ale kto wie, może 4. będzie jeszcze lepsza? Nie mogę się doczekać jej rozpoczęcia!
Gorąco polecam

CzekolladowaMuffinka | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bohaterka nadal poszukuje swojej tożsamości, nie wie z jakiego gatunku nadnaturalnych pochodzi.
Jak w każdej części jest także wątek miłosny. Kylie i Lukasa, wilkołaka. Jego wataha oraz babcia nie potrafią zaakceptować dziewczyny ponieważ nie jest jedną z nich i mimo tego, że Lukasa nie interesuje to z jakiego gatunku powchodzi bo i tak ją kocha daje sygnały, że jednak wolałby aby także była wilkołakiem co trochę przerasta Kylie.
Pod koniec lektury Derek wyznaje uczucia dziewczynie, która czuje się zdezorientowana, kocha Lukasa ale jednak Elf nie jest jej obojętny.. czy to będzie tylko przyjaźń?
Po tym wyznaniu przybywa Duch którym jest jej Ojciec. Przekazuje jej informacje, że są KAMELEONAMI.
Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po kolejny tom i razem z Kaylie odkryć jej przeznaczenie i dowiedzieć się na czym polegają moce KAMELEONÓW, czy tylko potrafią zmieniać wzór mózgu?
CZYTAM DALEJ!

MałaPisareczka | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

Nie powiem niczego odkrywczego, ale nie ma nic lepszego dla mola książkowego niż przeczytanie kolejnej części jednej z ulubionych serii. Szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że na premierę kolejnej części bestsellera czekało się miesiące!

Kylie nareszcie zdobywa szansę na poznanie przeszłości. Z pomocą przyjaciół spotyka się z państwem Brighten - przyrodnimi rodzicami jej prawdziwego ojca. Wierzy, że poznając ich, ma szansę dowiedzieć się nie tylko czegoś o ich synu Danielu, ale także o sobie. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, bowiem spotkanie to zostaje nieoczekiwanie przerwane już po kilku minutach, a sami staruszkowie znikają w niecodziennych okolicznościach. Żeby tego było mało, prawdziwa tożsamość to nie jedyne zmartwienie zagubionej nastolatki...Ostatnimi czasy ktoś czyha na jej życie!

"Zabrana o zmierzchu" to ciąg dalszy przygód Kylie Galen w obozie dla istot nadprzyrodzonych. Po "Urodzonej o północy" i "Przebudzonej o świcie" nadeszła pora na...

Patiopea | 2014-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2014

Książka fajna, lekko i szybko się ją czyta. Po dwóch pierwszych tomach miałam pewne wątpliwości i bałam się, jak dalej potoczy się "trójkąt" miłosny. Moje wątpliwości jednak szybko się rozwiały. Wątek miłosny nie był już tak istotny, a nawet zupełnie mi nie przeszkadzał.
Z zapartym tchem śledziłam losy głównej bohaterki, które są bardziej dynamiczne i ciekawe od tych przedstawionych w poprzednich tomach. Miłą niespodzianką było odkrycie kim naprawdę jest główna bohaterka, chociaż pojawiło się również wiele innych pytań, na które będziemy szukać odpowiedzi w dalszej części historii.
"Zabrana o Zmierzchu" to moim zdaniem najlepszy przetłumaczony do tej pory tom "Wodospadów Cienia" i na pewno nie zawiedzie fanów autorki, a może nawet sprawi, że niektórzy przekonają się do tej powieści. Mi nie pozostaje nic innego, jak czekać na dalsze przygody Kylie.

Patiopea

Paulina | 2014-11-24
Przeczytana: 21 listopada 2014

19 listopada swoją premierę miała kolejna część Wodospadów Cienia. Pozycja obowiązkowa dla czytelników poprzednich dwóch tomów o Kylie. Czas się przekonać kim jest dziewczyna i co oznaczają jej moce… Dla jeszcze niezdecydowanych, napiszę krótko, nie zastanawiajcie się, tylko bierzcie się za czytanie.

Przyszedł czas na spotkanie Kylie i jej dziadków. Tylko oni mogą doprowadzić dziewczynę na trop rozwiązania zagadki, która pomoże jej ustalić czym jest. Jednak byłoby to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Staruszkowie, którzy pojawili się w obozie, mogą być oszustami. Spotkanie zostaje przerwane, a pytań pojawia się jeszcze więcej. Rozpoczyna się walka o prawdę oraz o życie Kylie i jej bliskich. Prawda jest zaskakująca i niesie za sobą ciemną stronę przeszłości. Ale to nie wszystko z czym musi sobie poradzić nastolatka. Duch, który ją nawiedza ma amnezję, przez co przysparza jej wiele problemów. Pojawiają się dziwne zwierzęta i wydaje się, że ją prześladują. Zło próbuje ją...

Naprawdę bardzo fajna książka nie można się przy niej nudzić akcja toczy się cały czas.Polecam.

Sophie | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Przychodzi raz na jakiś czas, moment, gdy czuję się przesycona książkami. Czasami jest to zależne od tego, że przeczytam kilka niewypałów pod rząd; innym razem pochłonę za dużo literatury, od której dużo wymagam, a więc tak samo ona oddziałuje na mnie. Wtedy szukam książki, przy której mogę odpocząć; pośmiać się, świetnie bawić mimo wielu niedociągnięć - najczęściej pada na ciekawy paranormal romance i za taką uważałam serię "Wodospady cienia", dlatego cieszyłam się na szybko zapowiedzianą premierę trzeciego tomu - "Zabrana o zmierzchu".

Kylie nie pragnie niczego bardziej, niż poznać prawdy o sobie i wreszcie rozwiązać swoje problemy. Chce wiedzieć, jakie sekrety skrywa jej rodzina, lecz jej uwagę zaprzątają też inne sprawy. Duch z amnezją powtarzający jak mantrę "ktoś żyje i ktoś umiera", jej ukochany, który najwyraźniej nie mówi jej wszystkiego oraz niebezpieczeństwo czające się na każdym kroku. Odkrycie prawdy może odmienić jej życie. Nikt jednak nie powiedział, że na...