Żarna niebios

Cykl: Zastępy Anielskie (tom 1)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Jimu

Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają nasze słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż...

Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce.

Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty.

Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają nasze słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż czujący niechęć do człowieka, którym przyszło mu się opiekować czy anioł zagłady, który nieszczególnie lubi niszczyć.

Nie inaczej z mieszkańcami piekieł. I oni są do bólu… ludzcy. Nic dziwnego, skoro wyszliśmy spod ręki tego samego Boga.

Spis opowiadań: Światło w tunelu, Dopuszczalne straty, Sól na pastwiskach niebieskich, Zobaczyć czerwień, Kosz na śmierci, Smuga krwi, Żarna niebios, Wieża zapałek, Gringo, Beznogi tancerz.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/zarna-niebios

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/zarna-niebios