rozwiń zwiń

Miranda

Okładka książki Miranda
Antoni Lange Wydawnictwo: Universitas Seria: Klasyka Mniej Znana klasyka
119 str. 1 godz. 59 min.
Kategoria:
klasyka
Seria:
Klasyka Mniej Znana
Wydawnictwo:
Universitas
Data wydania:
2002-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2002-01-01
Liczba stron:
119
Czas czytania
1 godz. 59 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324200818
Tagi:
utopia antyutopia okultyzm medium
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Opowieści niesamowite z języka polskiego Stanisław Baliński, Jan Barszczewski, Joseph Conrad, Wacław Filochowski, Konstanty Górski, Stefan Grabiński, Zygmunt Krasiński, Antoni Lange, Stanisław Lem, Bolesław Leśmian, Janusz Meissner, Franciszek Mirandola, Anna Olimpia Mostowska, Józef Maksymilian Ossoliński, Józef Relidzyński, Władysław Stanisław Reymont, Bruno Schulz, Mieczysław Smolarski, Jerzy Sosnowski, Józef Tyszkiewicz, Sygurd Wiśniowski, Roman Zmorski
Ocena 7,3
Opowieści nies... Stanisław Baliński,...
Okładka książki Włosy krzyczące na głowie. Polska nowela fantastyczna Jan Barszczewski, Michał Dymitr Krajewski, Józef Bohdan Dziekoński, Stefan Grabiński, Józef Korzeniowski, Antoni Lange, Henryk Rzewuski, Józef Julian Sękowski
Ocena 5,0
Włosy krzycząc... Jan Barszczewski, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
78 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1
1

Na półkach: ,

"- Dawno nie byłem - zaczął Jan - w gronie osób tak miłych i bliskich, i dawno nie miałem tak serdecznej okazji do zwierzeń i wspomnień. Przebaczcie mi więc, jeżeli wzruszony waszą życzliwością, będę może nawet za gadatliwy i nadużyję waszego zaciekawienia."

Cytat oddający może nie treść, ale na pewno styl pisania. Nadzwyczaj bogaty język (niekiedy nawet do bólu). Pomysły … no cóż, autor żył w latach 1861-1929, z obecną fantastyką naukową nie ma to wiele wspólnego. Przypomina nieco styl Juliusza Verne, choć nie jest to lektura akcji, oszałamiająco wciągająca, raczej niekiedy banalna, nużąca i irytująca. Ale stanowi jednocześnie ciekawą odskocznię.

Główny bohater opisuje swoją wyprawę do dziwnej krainy zwanej Suriawastu (Gród Słońca). Na skutek morskiej katastrofy ląduje na nieznanym lądzie, spotyka pięknych ludzi, zapoznaje się z ich kulturą i wraca z przygodami do domu. Banał jakich mało. W odróżnieniu od typowych powieści przygodowych tutaj na pierwszy plan wybijają się kwestie związane z zachowaniami społecznymi (ciężka utopia).

Pomysł - niepowtarzalny. Styl – ciężki. Ocena – niejednoznaczna. Nie polecam znużonym. Ale kilka ciekawych myśli można znaleźć.

„ – Przekonaliśmy się, że nie umierać to nie znaczy być nieśmiertelnym. Brak cierpienia jest nieszczęściem nie mniejszym niż samo cierpienie, a kto nie przewiduje śmierci i kresu, tego życie jest pozbawione wszelkiej pobudki do życia. Śmierć jest to wielkie i mądre prawo boskie i stanowi najkonieczniejszy warunek istotnego życia.”

"- Dawno nie byłem - zaczął Jan - w gronie osób tak miłych i bliskich, i dawno nie miałem tak serdecznej okazji do zwierzeń i wspomnień. Przebaczcie mi więc, jeżeli wzruszony waszą życzliwością, będę może nawet za gadatliwy i nadużyję waszego zaciekawienia."

Cytat oddający może nie treść, ale na pewno styl pisania. Nadzwyczaj bogaty język (niekiedy nawet do bólu). Pomysły...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    176
  • Chcę przeczytać
    129
  • Posiadam
    44
  • Fantastyka
    11
  • 2022
    5
  • Audiobooki
    5
  • 2014
    4
  • Ebooki
    3
  • Literatura polska
    3
  • Teraz czytam
    3

Cytaty

Więcej
Antoni Lange Miranda Zobacz więcej
Antoni Lange Miranda Zobacz więcej
Antoni Lange Miranda Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także