Tajemnice Luizy Bein

Cykl: Tajemnice Luizy Bein (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Renata Kosin, tajemnica, Luiza Bein

Na starówce w warmińskim miasteczku archeolodzy odkrywają cmentarzysko mnichów. Pośród zakonników znajdują szczątki kobiety w wianku ze srebrnych róż i z dzieckiem w objęciach. Okazuje się, że to Luiza Bein, dziedziczka i filantropka, której grób dotąd pozostawał nieznany. Ale kim jest dziecko? Kobieta miała tylko jednego syna, który dożył sędziwego wieku… Młoda dziennikarka postanawia wyjaśnić tę zagadkę. Aby odszukać potomków Luizy, skieruje swe kroki do Szwajcarii. Wraz z młodym i przystojnym Alexandrem Beinem odkryje wiele tajemniczych kart historii tej rodziny…

źródło opisu: http://nk.com.pl

źródło okładki: http://nk.com.pl

Beata | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Bardzo dobra powieść przygodowa. Są tajemnice rodzinne i tajemnicze śmierci w przeszłości, są tajemnice i tajemnicze zdarzenia w teraźniejszości, szukanie tajemniczego skarbu, szukanie wskazówek i rozwiązywanie tajemnic. Wszystko połączone logicznie i utrzymujące właściwe tempo akcji, gwarantujące stałe zainteresowanie czytelnika. Bohaterowie bardzo różniący się od siebie, co z kolei powodowało szereg humorystycznych sytuacji. Z pewnością sięgnę po dalszy ciąg...

wiejskifilozof | 2018-05-13

Przypadkowy rzut,oka na półkę w bibliotece.I już,mam ochotę na tę powieść.
Dla mnie,to jedna z lepszych powieści autorki.
Tajemnica starego grobowca,co ma wspólnego to ze Szwajcarią.
Okazuję się,że i to sporo.
Ładne opisy Warmii ale i Szwajcarii.
Przyjemność dała mi,też wątek romansowy.Na szczęście nie ckliwy i bez wylanych łez.
Taka książka,to ja rozumiem.

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać "Bluszcz prowincjonalny" autorstwa Pani Renaty więc gdy tylko dowiedziałam się o tym, że ma ukazać się kolejna (już trzecia) powieść autorki, oczywiście mam tutaj na myśli "Tajemnice Luizy Bein" wiedziałam, iż z całą pewnością po nie sięgnę...

Tak jak poprzednim razem również i tym nie zawiodłam się, ponieważ najnowsza historia jest co najmniej równie klimatyczna jak poprzednia... Akcja opowieści toczy się w dwóch krajach: Szwajcarii oraz Polsce. Na kartach powieści splatają się losy młodej studentki dziennikarstwa – Klary – oraz Alexa pracownika muzeum kolejnictwa, który mieszka w Szwajcarskim miasteczku Interlaken. Mężczyzna ma jednakże polskie korzenie.

Powieść ta nasączona jest zagadkami z przeszłości, a całości niewątpliwie dodaje smaku wątek kryminalny. Autorka przedstawiła w swojej opowieści nie tylko niezwykle zagmatwane losy...

Trochę dziwią mnie te wysokie oceny na LC, bo książka dla mnie jest tylko dobra. Ciekawa ale mało wiarygodna. Dużo się dzieje, ale brak tego dreszczyku emocji który powoduje, ze książkę czyta się z zainteresowaniem.
Strasznie pogmatwana historia, bardzo duża ilość postaci skrywających swoje sekrety zarówno współcześnie jak i kilkadziesiąt lat wcześniej.Potrzebne byłoby drzewo genealogiczne wszystkich przodków bohaterów, żeby zrozumieć początkowo kto jest kim.No ale wtedy nie byłoby już żadnej tajemnicy.
Książka czasami przypominała mi powieści Deana Browna tyle tu odnajdywania starych dokumentów, tajemnych znaków ukrytych w Biblii, zaginionych pamiątek a do tego jeszcze psychopata który zabija, żeby prawda nie wyszła na jaw.
I dużo współczesnych niepotrzebnych wątków, które nic nie wnoszą do akcji. No i zakończenie, które niby jest satysfakcjonujace, kończy całą historię ale zapowiada też dalszy ciąg.

allison | 2014-05-19
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 15 maja 2014

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Kosin i okazało się miłym zaskoczeniem.

Powieść urzeka swoim klimatem, gdyż autorce udało się połączyć wątki współczesne z rozgrywającymi się w odległej przeszłości zdarzeniami. Nie jest to, oczywiście, motyw rzadki w prozie polskiej ostatnich dekad, jednak tylko nielicznym pisarzom udaje się to zrobić bez sztampy i pretensjonalności.
A w powieści "Tajemnice Luizy Bein" nie ma miejsca na banał. Jest za to umiejętne połączenie poważnej tematyki z poczuciem humoru, jest żywiołowa, trzymająca nieustannie w napięciu, logiczna akcja, są wyraziści bohaterowie... Dużo tu zaskoczeń, ale nie ma natłoku cudownych zbiegów okoliczności rodem z opery mydlanej.

Dlatego właśnie powieść mi się niesłychanie spodobała i skończyłam ją z wielkim żalem, że to już finał. Może jednak powstanie dalszy ciąg? Ostatnie zdania wyjaśniają ważną tajemnicę, ale mogą też stanowić punkt wyjścia do kolejnego tomu.

Na uwagę na pewno zasługuje jeszcze język -...

Biblioteczka Rudej | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Tajemnice rodziny Beinów prowadzą nas po Polsce i Szwajcarii. Rewelacyjnie skonstuowana powieść, od której nie sposób się oderwać

Ela | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Sekrety rodzinne, odkrywanie kolejnych wskazówek, tropy, które prowadzą do dalszych zagadek, nastrój tajemniczości i zagrożenia… To lubię:).

„Tajemnice Luizy Bein” to powieść przygodowa z wątkiem sensacyjnym. Nasi bohaterowie starają się rozwikłać rodowe tajemnice, odszukać ukryte przedmioty, a czym dalej posuwa się ich śledztwo tym wszystko staje się mniej oczywiste. Akcja toczy się na Warmii i w Szwajcarii, bo tam schodzą się ścieżki bohaterów powieści – dodatkowy atut książki to świetnie przedstawione obrazy opisywanych miejsc.

Fabuła przeprowadzona bardzo sprawnie, akcja cały czas toczy się w szybkim tempie sprawiając, iż trudno oderwać się od lektury. W tle powieści żartobliwie ukazane zostały różnice w myśleniu i postrzeganiu świata przez kobiety i mężczyzn – ciepło, z przymrużeniem oka, ale bardzo prawdziwie.

Książka Renaty Kosin dostarczyła mi miłej rozrywki, zabarwionej nutką ekscytacji. I chociaż nieco za dużo tu przypadków i cudownych zbiegów okoliczności, a w...

Agacha | 2017-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 grudnia 2017

To lubię. Ciekawa fabuła, tajemnica z przeszłości i wątek kryminalny. I, co jest rzadkością w takich książkach, dwoje młodych ludzi rozwiązuje tajemnicę rodzinną i nie kończy się to przynajmniej romansem. Miło się czytało.

andzia12 | 2015-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Niespodziewałam się, że tak książka, aż tak mnie wciągnie!
Jest to świetnie skonstruowana powieść z elementami kryminalnymi. Historia rozwikłania zawiłej historii rodziny przez dwoje młodych ludzi, a wszystko toczy się wokół tytułowej tajemnicy Luizy Bein.
Akcja toczy się w Szwecji i Polsce.
Aż żal było kończyć czytać, bo najowsza ksiązka R. Kosin okazała się genialna, a do tego w moim guście
Polecam!

Monika | 2017-11-17
Przeczytana: 06 listopada 2017

Książka sprawnie napisana, ale sam pomysł kiepski... to wszystko już gdzieś było, więc czytałam lekko znudzona. W dodatku ta Szwajcaria "mlekiem i miodem płynąca"... zdecydowanie książka nie dla mnie!