Człowiek i historia. zakres rozszerzony. Część 4. Czasy nowe i najnowsze (XIX i XX wiek). Podręcznik

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788302088704
historyczna

Czasy nowe i najnowsze (XIX i XX wiek) to czwarty i ostatni podręcznik cyklu CZłOWIEK I HISTORIA. Tak jak poprzednie ma on układ problemowo-chronologiczny, tzn. wyodrębnione zostały zagadnienia (kręgi cywilizacyjne, gospodarka, społeczeństwo, władza, wojna, religia, kultura), w których zastosowano ujęcie chronologiczne.

maszynistaGrot | 2015-12-24

Plusem podręcznika jest ciekawy podział na takie zagadnienia jak: Gospodarka, cywilizacja, społeczeństwo, władza, wojna, Bóg, kultura.

Ponadto teksty źródłowe są ciekawym urozmaiceniem pomagającym jeszcze lepiej poznać dawne czasy.

Pewnie to mało praktykowane, ale polecam po latach sięgnąć do co niektórych podręczników szkolnych aby nie z przymusu, lecz z własnej ciekawości uporządkować swoją wiedzę. Zupełnie inaczej się czyta dla siebie, gdy już jest człowiek starszy, gdy jakąś wiedzę na dane zagadnienie choćby minimalną posiada, niż wtedy za czasów szkolnych, gdy dany podręcznik był dla nas "czarną magią", gdy tyle różnych innych obowiązków było na głowie, choćby nauki innych przedmiotów że skupialiśmy się przeważnie na danym fragmencie podręcznika gdyż taka była potrzeba chwili.

Ja wiem że na rynku wiele jest książek naukowych, więc ktoś pomyśli że po co ma wracać do podręczników jak może sobie kupić jakąś nowszą książkę historyczną... Jednak historia jest specyficzną...

Lucy | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, Inne