Śnieżny poranek Muminka

Wydawnictwo: Egmont Polska
Nar veden tog slut
Muminki, zima, sport, przygoda
SP1

Muminek obudził się w środku zimy, gdyż w domu zrobiło się bardzo zimno. Ogień zgasł, a w piwnicy zabrakło drewna. Muminek musiał założyć narty i podejść do drewutni na szczycie górki. Za nim pojechał Ryjek, a z nimi Mała Mi. To był wstęp do zimowej przygody!

źródło opisu: Egmont, 2007

źródło okładki: www.egmont.pl

Villiana | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Moje pierwsze spotkanie z Muminkami od bardzo wielu lat. Już nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam z nimi do czynienia, ale czuję, jakby minęły wieki. Chciałam zapoznać z nimi dzieci, dlatego wybrałam coś krótkiego z dużą ilością ilustracji.

O czym jest historia? O Muminku, który budzi się zimowego poranka i stwierdza, że jest zimno. Postanawia więc napalić w piecu, tyle że w piwnicy skończyło się drewno.

Historyjka w sumie o niczym szczególnym, perypetii jakiś większych też nie było, ale miło było wrócić do Doliny Muminków, chociaż na krótko. Nie wiem, czy zimowa opowieść była dobrym pomysłem na pierwszy ogień dla dzieciaków, bo pamiętam, że najfajniejszą rzeczą u Muminków był ich nietypowy piękny domek, tutaj niestety zasypany śniegiem, że go prawie widać nie było. Ale będę jeszcze próbować innych opowieści.

Franek | 2018-05-01
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Muminek budzi się rano i jest mu zimno więc postanowił ,że pójdzie po drewno na opał.W tym samym czasie obudził się Ryjek i Mała Mi. Ryjek poszedł z Muminkiem po drewno, wzięli narty i pojechali do drewutni.Przygoda skończyła się ,że tata Muminka się obudził i poszedł po drewno. Jak był w drewutni to myślał ,że to on przyniósł tyle drewna.

Nefferi | 2015-05-20
Na półkach: Przeczytane, Dziecięce

Książeczka z naszej ulubionej serii o Muminkach. Wciągająca opowieść z przepięknymi ilustracjami sprawia, że wielokrotnie wracamy do niej i czytamy do poduszki.

Anna | 2016-01-10
JakubowePoczytajki | 2016-01-06