Pythians anvisningar

Okładka książki Pythians anvisningar Erik Axl Sund
Okładka książki Pythians anvisningar
Erik Axl Sund Wydawnictwo: Ordupplaget Cykl: Oblicza Victorii Bergman (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Oblicza Victorii Bergman (tom 3)
Ordupplaget
2012-05-22
2012-05-22
szwedzki
literatura szwedzka Victoria Bergman

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Zabrakło mi tego "coś" i czytało się tak średnio. Temat dzieci zawsze boli. No ale......
Lubię inną energię🫤😕

Lubię inną energię🫤😕

Trylogia jest mega mocna... Chwilami wręcz musiałam zrobić sobie przerwę... Ostatnia część wręcz wgniata w fotel.

Całą trylogię czytało się świetnie. Styl też mi nie przeszkadzał. Jednak jestem trochę rozczarowana zakończeniem. Niby wyjaśnione, ale jakoś nie do końca. Nie czuję spójności, nie do końca wiadomo kto dlaczego i jak.

Ciekawe zakonczenie serii. Znowu bylo dosc makabryczne, jednak całość fajna i zgrabna . Polecam

Były momenty, które wydawały mi się śmieszne. Wiertarka w brzuchu, misja Berkovitza i jego wspomnienia
sprzed siedemdziesięciu lat, dziesięć worków papieru wyrzuconego do jeziora, mało odporna psychicznie pani komisarz (oglądanie filmów z dziećmi). Ostatnia partia książki była gorsza. Ale w sumie OK. Policjantka nadal drętwa i surowa, i otwarta się staje tylko w ramionach psycholożki. A psycholożka rozlicza się z sobą, wyjeżdża w siną dal i wysyła do policjantki wiadomość: wybacz.
Czyta się dobrze, a niektóre krótkie fragmenty są znakomite.

Bardzo ciekawa trylogia. Polecam

Bardzo ciekawa trylogia. Polecam

Przeczytałam całą serię tylko dlatego, że fizycznie miałam je na półce. Nie są to złe powieści, ale czytanie o cierpieniu dzieci nie przychodzi mi łatwo. Nie kupię więcej książek tego duetu.

Lubię skandynawską literaturę, ale tutaj coś nie zaiskrzyło. Niby wszystko w porządku. Fabuła ciekawa, bohaterka interesująca, a mimo wszystko strasznie ciągnęła mi się ta trylogia.

Im bliżej końca tym słabiej. Bardzo wydumane rozwiązanie.

Im bliżej końca tym słabiej. Bardzo wydumane rozwiązanie.

Wbrew pozorom jestem zadowolona z tej lektury. Jak w poprzednich częściach - ma swoje wzloty i upadki (raz tak wciąga, że nie można się oderwać, a innym razem tak się ciągnie jak flaki z olejem).
Autor porusza ciekawy i bardzo trudny temat jakim jest pedofilia. Muszę przyznać, że wspaniale wyszło mu zaburzenie u Sofii, gdzie myślałam, że to ona zabija i miło było mnie się rozczarować, jak okazało się inaczej. Przedstawienie córki Victorii też jest ciekawe, jednakże można by jej poświęcić więcej czasu, ale że akcja w większości toczyła się wokół Sofii i Janet, to wybaczam :)
Najbardziej jednak zadowoliło mnie zakończenie - nie ma szczęśliwego i złego zakończenia historii. Autor pozostawił sobie drogę na dalszą kontynuację, ale mam nadzieję, że nie będzie ciągnął dalej tego wątku i pozostawi postacie tak jak zostawił. Otwarte zakończenie wyszło mu bardzo dobrze. Jak codzienność.

• Kryminały
  • Erik Axl Sund