Stan zagrożenia

Erica Spindler Wydawnictwo: Harlequin kryminał, sensacja, thriller
Harlequin
2014-02-19
2014-02-19

Jakoś ta ksiażka nie przypadła mi zbytnio do gustu. Cała historia jest mocno naciągana. Ok, od samego początku jest wprowadzona pewna doza napięcia . I przez kolejne strony autorka nie daje się nudzić. Ale może właśnie za dużo tego. Bohaterowie raczej papierowi, fabuła przewidywalna aż za bardzo. To jest jest to, do czego Erica Spindler mnie przyzwyczaiła.

Rewelacyjny thriller! Im dalej tym bardziej napięcie wzrasta, tytułowy stan zagrożenia cały czas towarzyszył mi w trakcie czytania. Polecam!

Kilka dni temu skończyłam lekturę kolejnej powieści autorstwa Erici Spindler.
Tym razem przeczytałam „Stan zagrożenia”.
Jak podobała mi się ta książka?
Czy przypomina inną powieść?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią

Więcej na:

Kilka dni temu skończyłam lekturę kolejnej powieści autorstwa Erici Spindler.
Tym razem przeczytałam „Stan zagrożenia”.
Jak podobała mi się ta książka?
Czy przypomina inną powieść?
Zapraszam do zapoznania się z moją opinią

Więcej na:

Solidna sensacja z ciekawą historią i fajnymi postaciami. I jak u Splinder bardzo lekko napisany

Bardzo fajna wciągająca książka, podobnie jak inne tej autorki.

Bardzo fajna wciągająca książka, podobnie jak inne tej autorki.

Książka nieco inna niż dotychczas przeczytane przeze mnie powieści Erici Spindler. Fabuła trochę zbyt naciągana - jest i zawodowy zabójca (przy tym pedofil),pracujący dla CIA, mszczący się na bliskiej mu kiedyś dziewczynie, kobieta, która z góry zaplanowała uwiedzenie mężczyzny, którego wcześniej nie znała, błyskawicznie realizująca swój plan, ów mężczyzna - rozpuszczony i egoistyczny Piotruś Pan i jako przeciwwaga dla niego - odważny, ale też wrażliwy i czuły pisarz ze znajomościami w agencjach rządowych USA... No i postać idealnej Kate... Niemniej książkę pochłonęłam błyskawicznie, wciągnęła mnie. Polecam na nudny wieczór.

Kolejne spotkanie z twórczością Spindler zaliczam do udanych.Uważam ,że jest mistrzynią tworzenia doskonałych thrillerów.Wiadomo już , że historia wciąga od samego początku i nie wypuszcza już do ostatniej kropki.Tak było i tym razem.Mąż obrażony , książka na pierwszym planie.Uwaga , to uzależnia.Stan zagrożenia dotyka moich ulubionych tematów , manipulacji i osaczenia , zdrady i zaufania , miłości w konfrontacji z brutalnością świata.W mojej ocenie bardzo dobra lektura.

Już w pierwszym rozdziale a nawet już po przeczytaniu pierwszej strony dało się odczuć, że książka jest bardzo dobra. Napięcie i strach jest bardzo odczuwalne. Tytuł książki bardzo dobrze oddaje emocje towarzyszące bohaterom. Cały czas czuć stan zagrożenia w życiu bohaterów. Bohaterowie bardzo realistyczni. Autorka bardzo dobrze wczuła się w postaci realistycznie oddając ich emocje. Nie mogłam się oderwać od książki. Napięcie wzrasta im dalej się czyta. Końcówka była tak emocjonująca, że czytałam ją z bijacym sercem. Autorka bardzo dobrze dawkowała napięcie, które wciąż wzrastało. Wydaje się, że już bardziej emocjonująco nie będzie a autorka jeszcze podkręca śrubę i dodaje więcej napięcia. Nie znalazłam w niej żadnych minusów. Myślę, że nie da się tej książki tak łatwo zapomnieć.
Jest to najlepsza książka Erici Spindler jaką do tej pory czytałam.

Erica Spindler to świetna pisarka. Warto mieć to i inne jej dzieła na swojej półce.

'' Był to człowiek , który funkcjonował poza prawem , a jednocześnie był tego prawa narzędziem ''

Książki są różne i różni są czytelnicy tych książek . Często bardzo różnych rzeczy w książkach szukają i znajdują . Czasem są zawiedzeni , bo czegoś innego się spodziewali , a czasem mają wrażenia zupełnie in plus . A czasami mimo że książka jest dość schematyczna i przewidywalna i właściwie niemal od początku wiadomo jak się skończy , przynajmniej z grubsza , czytamy ją z wielkim przejęciem i zainteresowaniem . Przynajmniej ja tak miałam przy okazji czytania książki '' Stan zagrożenia '' Ericy Spindler . Pozycja ta jest bardzo nie nowa , jej pierwsze polskie wydanie bowiem miało miejsce w 2002 , jednak dla mnie odkrycie tej autorki jest nowością . Pani Spindler ma w swoim dorobku kilkanaście powieści i wciąż z powodzeniem pisze . Jednak jakoś tak się działo do tej pory że mnie jej twórczość w łapki nie wpadła . Więc '' Stan zagrożenia '' jest moim czytelniczym debiutem w obcowaniu z powieściami tej autorki . Nie pojmuję jak do teraz udawało mi się rozmijać z Panią Spindler , ale nie czas teraz na próżne żale , trzeba po prostu nadrobić zaległości i tyle .

Jak już wspomniałam wyżej , pozycja ta jest bardzo ciekawa , mimo swej przewidywalności . Język jest prosty , a jednocześnie bardzo hmmm...obrazowy , to chyba najwłaściwsze słowo , takie mi się narzuca na język , jak rozmyślam o tej książce . Autorka potrafi tak pisać że wyobraźnia nie ma tu już nic do roboty . Obrazy same pojawiają się w głowie , mało tego , doskonale '' widać '' uczucia i emocje . Eica Spindler potrafi coś , co wcale nie tak wielu pisarzy umie . Mianowicie potrafi '' malować '' słowem . To bardzo cenna umiejętność . '' Widziałam '' doskonale rozpacz Kate Ryan kiedy okazało się że nigdy nie będzie miała własnego dziecka , widziałam wściekłość Johna Powersa kiedy odkrył że Julianna od niego uciekła , widziałam zagubienie i złość Richarda , kiedy się okazało że żona jest już zupełnie kimś innym odkąd w domu pojawiła się mała Emma Grace . Tych wszystkich ludzi połączą pewne nici zależności i grożącego niebezpieczeństwa . Dodatkowo mamy tutaj piękny pokaz działania tajnych agentów , wyszkolonych na maszyny do zabijania , oraz funkcjonowanie amerykańskiego systemu adopcyjnego . Który , przyznaję , dla mnie jest nieco dziwny . Bo jak to tak , że biologiczna matka wszystko ma wiedzieć o rodzinie zastępczej dla swego dziecka , a oni o tejże matce bardzo niewiele ? Moim zdaniem jest to doskonałe pole do popisu dla wszelkiej maści psychopatów . Sam początek książki też jest zapowiedzią ciekawej dalszej części , zaczyna się bowiem od okropnego zabójstwa dwojga ludzi . Polecam tę pozycję tym którzy już znają pióro tej autorki , a jeszcze bardziej tym którzy jak i ja , do tej pory nie mieli z nią ani z jej książkami do czynienia .

• Erica Spindler
  • Kryminał