Latarnik, cz. 1

Okładka książki Latarnik, cz. 1 Camilla Läckberg
Okładka książki Latarnik, cz. 1
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 7) Seria: Czarna Seria Kolekcjonerska kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 7)
Czarna Seria Kolekcjonerska
Fyrvaktaren
Czarna Owca
2014-10-09
2014-10-09
Inga Sawicka

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Dobra książka, ale nie wciągała tak jak pierwsze części.

Dobra książka, ale nie wciągała tak jak pierwsze części.

Rewelacyjna książka. Warto!

Rewelacyjna książka. Warto!

Solidny kolejny tom kryminalnej sagi o policjantach (i nie tylko) z Fjällbacki. Ciekawe połączenie akcji dziejącej się w teraźniejszości z historią XIX-wieczną. Autorka ukazuje świat osób pomagających ofiarom domowej przemocy i zagrożenia, jakie czyhają na takich samarytan. Dobre, solidne czytadło.

Mimo, iż kilku rozwiązań historii się domyśliłam, w ogóle nie sprawiło mi to zawodu, lubię samodzielne dedukcje. Cała opowieść z przeszłości rozdarła mi serce, a ta z teraźniejszości wywołała zimny dreszcz na karku. Co do tej tajemniczości wyspy jestem skłonna uwierzyć w to, że człowiekowi może lekko "odbić" w samotności, w miejscu odciętym od reszty świata.

Na plus w tej części oceniam motyw zbrodni jest trochę inny niż poprzednie, ale nie mniej ciekawy. Minus i gwiazdka mniej za historie z przeszłości. W pozostałych częściach bardzo mi się podobał wpływ przeszłości na teraźniejszość tutaj nie ma czegoś takiego i trochę mi tego brak. Poza tym historia z przeszłości jest nudna i przewidywalna.

Jak każda powieść autorki, ta również mnie zachwyciła

Jak każda powieść autorki, ta również mnie zachwyciła

Najlepsza jak do tej pory książka tej autorki. Bez chaosu i bez natłoku postaci. Świetna

Z całej sagi to moja ulubiona! Dziwią mnie złe opinie.

Z całej sagi to moja ulubiona! Dziwią mnie złe opinie.

Kolejna książka autorki, która w połowie mnie znużyła. Dopiero sama końcówka jest bardziej emocjonująca. Powieść porusza problem przemocy domowej, miejscami jest trudna do przełknięcia (możliwe że tylko dla wrażliwców). Zakończenie, choć pełne emocji, to nie współgrało z moim postrzeganiem moralności. Nie podobało mi się niejakie wybielenie sprawcy całej tej zbrodni.

Chyba zmęczyła mnie seria o Fjallbace. Niestety schemat kolejnych książek jest podobny - w małej społeczności zdarza się mord, policjanci próbują rozwiązać zagadkę, ale nie dają rady dopóki nie wtrąca się we wszystko żona jednego z nich. W międzyczasie niepoprawny Bertil Mellberg zwołuje konferencje prasową która przyczynia się do dalszych zawirowań. Na dokładkę temat społeczny - w tej części przemoc domowa i kobiety uciekające od swoich prześladowców. I jeszcze historia z dalekiej przeszłości (19 wiek, totalna niekonsekwencja - żona latarnika otoczona opieką porodową godna 20 wieku) W tej części akcja rozwija się wyjątkowo nieporadnie, policjanci dużo jeżdżą od punktu A do punktu B, piją hektolitry kawy, bardziej gubią tropy niż je znajdują. wraz z nimi można zgubić wątek. czas na przerwę od książek Camilli Lackberg

• Kryminał
  • Kryminały