Kamieniarz, cz. 1

Okładka książki Kamieniarz, cz. 1 Camilla Läckberg
Okładka książki Kamieniarz, cz. 1
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 3) Seria: Czarna Seria Kolekcjonerska kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 3)
Czarna Seria Kolekcjonerska
Stenhuggaren
Czarna Owca
2014-06-19
2014-06-19
Inga Sawicka
Inga Sawicka

Po długiej przerwie powróciłam do Fjällbanki. Wciąż uważam, tak jak po pierwszym tomie, że książki wchodzą gładko i przyjemnie, jednak z każdym kolejnym tomem dochodzę do wniosku, że uznawanie tego cyklu za kryminalny to duże niedopowiedzenie. Są to książki obyczajowe, z wątkiem kryminalnym, a nie kryminały. I ten wątek kryminalny autorce słabo wychodzi, sprawca w każdym tomie oczywisty jest od pierwszych stron, i naprawdę za każdym razem się dziwię, że policjantom tak długo schodzi złapanie go. Książki są przyjemne, ale jak chce się poczytać dobry kryminał to nie ten adres.

Po nieco słabszej, moim zdaniem drugiej części Sagi o Fjällbace, znów dałem się wciągnąć w śledzenie zmagań policjantów w wyjaśnienie kolejnej zbrodni. Muszę przyznać, że trudno się oderwać od tej historii i od razu sięgam po jej kontynuację.

Fabuła w książkach tej autorki ma coś w sobie, że czytelnikowi ciężko jest się oderwać od czytania. Dodatkowo prowadzone są krótkie rozdziały. Czasem w innych książkach miałam tak, że czekałam do powrotu z rozdziałem o danym bohaterze - tutaj zazwyczaj interesuje mnie wszystko.
Kolejna ciekawa historia autorki opisuje zmagania śledczych, którzy zastanawiają się, co się stało z małą Sarą, która nagle zostaje znaleziona w wodzie. Podejrzanych jest sporo, ale nikt nie ma wyjątkowo dobrego motywu. W dodatku dochodzi pewna tajemnica rodziców Sary. Wszyscy jednak stawiają, że mordercą jest nie do końca uspołeczniony syn sąsiadów. Czy można spodziewać się kim jest morderca? Dla mnie nie było to takie łatwe.
Pobocznym wątkiem jest relacja głównej bohaterki z teściową, która czepia się Eriki o wychowanie córki. Cieszę się, że autorka potrafi dawać bohaterom wady i nie sprawia, że są perfekcyjni.

Z każdym tomem ta saga wciąga coraz bardziej.

Z każdym tomem ta saga wciąga coraz bardziej.

Niesamowicie wciągający (nie tylko)kryminał. To już 3 części serii o Fjällbace! Mam wrażenie, że z każdą książką, rozdziałem, stroną jest coraz lepiej. Czytając tę serię, poznajemy bohaterów, zużywamy się z nimi. To jest dla mnie bardzo ważne, aby była ta relacja czytelnik-bohater. Fabuła trzyma w napięciu, każdy kolejny rozdział wzbudza większą ciekawość "co dalej". Nie chce się odrywać od lektury. Zakończenie książki nie pozwala nie sięgnąć po następną część. Uwielbiam serie, w których możemy się zatopić w jakimś świecie i nim żyć, przeżywać historie razem z bohaterami, obserwując jak zmienia się sytuacja, otoczenie, a nawet oni sami. Będę czytać dalej i polecam każdemu miłośnikowi kryminalnych historii. Seria Camilli Läckberg wydaje się być nie do pominięcia!
A co więcej, zdecydowanie zgadzam się z tekstem na okładce: "To nie tylko świetny kryminał, ale także mądra książka o ludziach i relacjach" - Sydsvenska Dagbladet.

Mocne 7... polecam 😉

Mocne 7... polecam 😉

Trzeci tom sagi o Fijalbace jest jeszcze lepszy!

Bardzo podoba mi się u autorki prowadzenie podwójnej narracji (jedna bieżąca oraz druga dotycząca przeszłości).

Historia Agnes była dla mnie bardzo interesująca i nie mogłam się doczekać puenty, która powiąże wydarzenia rozpoczynające się w latach 20 XX w. z morderstwem Sary.

Trzeci tom sagi o Fijalbace jest jeszcze lepszy!

Bardzo dobry kryminał. Kolejny raz mistrzowsko autorka łączy przeszłość i teraźniejszość. Bardzo mi się podobała w tej części historia z przeszłości, jej główna bohaterka była tak negatywna osoba, że wprost nie mogłam się doczekać kiedy w końcu przeczytam że zprswiedliwosci stało się zadość

Książka obyczajowo-psychologiczna z tłem kryminalnym. W mojej opinii lepsza niż poprzednia część, jednak dość przewidywalna. Z chęcią sięgnę po kolejny tom, po tym jak zakończyła się historia w ostatnich zdaniach „Kamieniarza”.

"Kamieniarz" to trzeci tom autorstwa Camilla Läckberg. Widać że w cyklu "Saga o Fjällbace" jest system, przeplatania się przeszłości z przyszłością nie ukrywając bardzo mi się podoba. Nadal mamy bardzo fajnie zbudowane postacie, które są wielowymiarowe, nikt tu nie jest czarno biały. Intryga morderstwa jak zawsze bardzo ciekawa, choć przyznam że udało mi się już połowie odkryć kto moze być mordercą i dla czego i czemu powiązany jest z przeszłością. Polecam.

• Kryminał
  • Kryminały