Rival

Wydawnictwo: NAL
Rival
angielski
Justine

Madoc’s easygoing nature masks a hidden pain. But he’s ready to get on with his life, until Fallon—the one girl he’s loved and lost—unexpectedly returns to their small town the summer before college. And she’s not done with him….

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/20893564-rival

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/20893564-rival

Pandora | 2019-03-12
Przeczytana: marzec 2019

Wciągająca. Czyta się ekspresowo. Rozbudowana, interesująca, bohaterowie do polubienia. Kolejna z cyklu, polecam.

Dorota | 2019-01-27
Przeczytana: 2019 rok

Historia w drugim tomie, opowiada o pokręconych losach Madoca i Fallon. Madoca poznaliśmy już w pierwszej części, opowiadającej o losach Tate i Jerada - Dręczyciel.
Jak dla mnie historia trochę wymuszona i przejaskrawiona, czytało się szybko i lekko, ale momentami naprawdę, wypadałoby nie uciekać tylko porozmawiać i wszystko wskoczyłoby na właściwe tory...no ale...koło musi się toczyć :)
Polubiłam głównych bohaterów i warto było przeczytać tę część,ale z perspektywy osoby czytającej aktualnie część trzecią, opowiadającą o losach K.C. i Jaxa....nie ma porównania...Trzecia część wmiata na całego :)
Zazwyczaj jak w każdej kontynuacji, zdarzają się pozycje słabsze i lepsze, niewątpliwie, miło spędzony czas w trakcie czytania, raz się śmiałam, raz wkurzałam na wybory bohaterów...czy w sumie nie o to chodzi, by wywrzeć wpływ na czytelniku :)

Martucha | 2018-07-23

Madoc'a uwielbiałam od pierwszej części i tak pozostało. Zabawna i przyjemna :)

jola79 | 2018-03-30

Kolejna część, w której poznajemy losy Madoc`a i Fallon.

Muniette | 2018-03-16
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2018, New adult
Przeczytana: 16 marca 2018

Madoc już w pierwszej części wydawał się interesującą postacią, więc naturalnym odruchem było sięgnięcie po kolejną część. I teraz widzę, że to była bardzo dobra decyzja.

'Rival' to historia o zupełnie innym temperamencie niż mamy do czynienia w przygodach Jareda i Tate. Tu chodzi o coś więcej. Fallon i Madoc w przeszłości mieszkali razem, zostali przybranym rodzeństwem, jako że ich rodzice zostali małżeństwem. A mimo to nigdy nie poczuli się jako rodzeństwo i zawsze czuli do siebie coś innego. I niemal mieli swoją szansę na szczęście, niemal chwycili moment szczęścia, ale jak to w życiu bywa - im wyżej latasz, tym boleśniejszy bywa upadek. Tak też było z nimi. Koniec był brutalny. Ich rodzice dowiedzieli się o ich związku, a matka Fallon zrobiła z Madoca niemal gwałciciela i zrobiła z Fallon, to co uważała za słuszne.

Madoc to postać, obok której nie da się przejść obojętnie. Zawsze tryska humorem, żartuje i nigdy nie umie odejść bez ostatniego słowa. Pewnie dlatego będzie z...

tylkojego095 | 2018-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2018

Już od pierwszego tomu wiedziałam, że polubię Madoca ;) tutaj pokazuję się z innej strony.. Jest bardziej wrażliwy, czuły i zaborczy;) Polecam!

Darkwish | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Pierwsza część tej serii nie zrobiła na mnie zbytnio wrażenia, teraz mam podobne odczucia. Przybrane rodzeństwo, ucieczki, powroty, ucieczki, powroty, dwa lata w przód, dwa lata wstecz, retrospekcje.
Za dużo. Tak określiłabym historię.
Mnie osobiście męczyła, ale dałam radę ją dokończyć. Tak, jak Dręczyciel pewnie szybko zniknie mi z pamięci.

Maniaczka | 2017-11-30

UWIELBIAM ;D

natalka1745 | 2017-10-30
Na półkach: Przeczytane, E book
Przeczytana: 30 października 2017

Proszę proszę proszę. Takiego zwrotu akcji co do Madoca się nie spodziewałem. Książka wciąga od pierwszych stron. I choć relacje typu przyrodni brat / siostra sa ostatnio często na tapecie, to w przypadku Madoca i Fallon praktycznie do samego końca nie jesteśmy pewni jak wszystko soe potoczy.

Patrycja | 2017-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

"Rival" to drugi tom serii Fall Away. W pierwszym i pośrednim tomie, zapoznaliśmy się z historią Tate i Jareda, była to historia o nienawiści i miłości, a także cierpieniu i byciu oprawcą. Druga część również opiera się na miłości i kolejnych traumatycznych przeżyciach. Tym razem poznajemy przeszłość Madoca i jego przybranej siostry Fallon. Gdy głównego bohatera znamy z poprzedniej serii, tak o Fallon nie wiemy nic. Wzmianka o dziewczynie pojawia się w pośredniej części kiedy to z perspektywy, Jared opowiada o robieniu tatuażów i wspomina, że jego przyjaciel wytatuował sobie "Fallon" tak aby wyglądało, że o to e i na tym wzmianki się kończą.
Książka podzielona jest na rozdziały, gdy w poprzedniej części autorce było potrzebne stworzenie dwóch prac, aby przedstawić perspektywę chłopaka i dziewczyny, tak tu w każdym rozdziale opowiada inna osoba raz Madoc raz Fallon. Trzeba docenić autorkę za brak powtarzania tych samych wydarzeń, gdy kończy się perspektywa jednego bohatera z tego...