Ja, kobieta

Wydawnictwo: Iuvi
Body book
poradniki
Sarah

Intymny przewodnik kobiecości Dla Ciebie - od Kobiety takiej jak Ty. Cameron Diaz - uwielbiana, rozchwytywana oraz wielokrotnie nagradzana aktorka i modelka, ikona seksu. Kobieta, która posiadła tajemnicę wiecznej młodości. Zaskoczy Cię, jak wiele Was łączy... Przez długie lata walczyła z niską samooceną i koszmarną dietą. Problemy ze zdrowiem i urodą oraz fatalnym nastrojem - brzmi znajomo?...

Intymny przewodnik kobiecości
Dla Ciebie - od Kobiety takiej jak Ty.

Przez długie lata walczyła z niską samooceną i koszmarną dietą. Problemy ze zdrowiem i urodą oraz fatalnym nastrojem - brzmi znajomo? Cameron udało się odnaleźć drogę do samej siebie i stać się szczęśliwą kobietą. Teraz chce pomóc Tobie.

Dowiedz się, jak jeść smacznie i zdrowo, pokochaj codzienny ruch i uwolnij swój umysł. Skorzystaj z wyjątkowej wiedzy, która pozwoliła Cameron Diaz odzyskać radość, energię i zbudować wewnętrzną harmonię.

Chcę, żebyś znała siebie, swoją siłę. Chcę, żebyś była najsilniejszą, najzdolniejszą, najbardziej pewną siebie kobietą, jaką możesz być.

źródło opisu: http://www.matras.pl/ja-kobieta.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/ja-kobieta.html

Oficjalna recenzja
Malwina książek: 1060

Być jak Cameron Diaz

Moda na zdrowy styl życia kwitnie w najlepsze. Nic dziwnego, że pierwsza książka, którą postanowiła napisać Cameron Diaz – aktorka, której nazwisko znają chyba wszyscy – to wcale nie biografia, lecz właśnie poradnik skierowany do kobiet, chcących zadbać o swój wygląd i samopoczucie. Gwiazdy nie od dziś znane są z uprawiania sportu, stosowania wymyślnych diet i poddawania swojego ciała rygorystycznym zakazom i nakazom. Diaz – zawsze szczupła i tryskającą promiennym uśmiechem, dumnie przyznająca się, że ma 41 lat – też coś na ten temat wie. Tyle, że o swoją formę i zdrowie zaczęła dbać stosunkowo późno, bo po 26 roku życia. „Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało” to więc zbiór wszystkich informacji na temat zdrowego stylu życia, które aktorka zdobyła od tamtego czasu. Napisana przy współpracy Sandry Bark, a oparta o wypowiedzi wielu specjalistów – przede wszystkim lekarzy i naukowców – książka ma za zadanie przekonać kobiety, że o ciało warto dbać. Nie tyle dla wyglądu, co dla zdrowia. Tak przynajmniej pisze Diaz we wstępie. Każda kolejna strona jest jednak potwierdzeniem tego, że aktorce naprawdę zależy na dzieleniu się swoją wiedzą i edukowaniu kobiet.

Książka podzielona jest na trzy części, poświęcone odpowiednio: odżywianiu, kondycji, umysłowi. W żadnej z nich nie spotykamy się jednak z odkrywczymi tezami, nie poznamy nowych cudownych diet i fantastycznych ćwiczeń. Poradnik, który napisała Diaz zawiera podstawowe informacje, jednak są one podane w tak atrakcyjnej formie, jak to rzadko spotykane. Diaz bardzo łopatologicznie wyjaśnia bowiem pewne procesy zachodzące w naszym ciele, korzysta z obrazowych porównań, przytacza ciekawe dane statystyczne czy historyczne i przede wszystkim szczerze dzieli się swoimi doświadczeniami z czasów, kiedy miała trądzik, męczyły ją wzdęcia, a notoryczne jedzenie fast-foodów i brak ruchu negatywnie odbijały się na jej samopoczuciu. Choć rozdział o odżywianiu nosi podtytuł „Pokochaj głód”, ważne jest to, że aktorka bynajmniej nie nakłania do odchudzenia ani nie głosi pochwały chudości (choć przestrzega przed otyłością), a jedynie stara się wytłumaczyć, że gdybyśmy jedli wtedy, kiedy naprawdę odczuwamy głód, a nie tylko, gdy mamy na coś apetyt (a to dwie różne rzeczy), nasze sylwetki byłyby smuklejsze, a samopoczucie lepsze. Bo o samopoczucie w całym tym zdrowym stylu życiu chodzi i to na szczęście jest podkreślane w tej książce co chwila. Cameron Diaz prezentuje bardzo zdroworozsądkowe podejście do sprawy. Pokazuje jak drobnymi kroczkami ulepszyć swoją dietę, np. zastępując owocowe cukierki prawdziwymi owocami czy jak wprowadzić więcej ruchu na co dzień, np. rozciągając się w trakcie reklam w telewizji. Zwraca uwagę, że tak naprawdę chcieć to móc i na własnym przykładzie pokazuje, co może nam to dać. Prywatne nawyki aktorki, takie jak wypijanie litra przegotowanej wody tuż po wstaniu z łóżka, czy przygotowywanie posiłków z góry na cały tydzień, mogą być natomiast dla nas ciekawą inspiracją.

W książce takiej jak ta nie mogło zabraknąć tabelek, rycin czy ważnych informacji w ramkach. Dowiemy się między innymi w jakiej żywności znajdziemy konkretne składniki odżywcze, jakie korzyści i w jakim tempie przynosi wysiłek fizyczny, a nawet jak zbudowane są nasze części intymne. Poza teorią nie brakuje jednak także informacji dotyczących konkretnych działań: jakimi dobrymi produktami zastępować złe produkty, jakie rytuały wykonywać, by cieszyć się dobrym snem, czy jakie ćwiczenia można wykonywać na poszczególnie partie mięśni.

To, co rzuca się w oczy już od pierwszej strony poradnika Diaz, to fakt, że zwraca się ona bezpośrednio do każdej swojej czytelniczki – już slogan na okładce głosi, że jest to książka „dla Ciebie – od Kobiety takiej jak Ty”, a Diaz dedykuje ją „Twojemu Ciału”. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że takie zwracanie się do czytelniczek ma charakter perswazyjny. Z jednej strony wiele z tych zwrotów „na Ty” trąci „sekciarstwem”, ale z drugiej – książkę czyta się dzięki nim znacznie lepiej niż typowy poradnik. Diaz rzeczywiście traktuje swoją czytelniczkę jak koleżankę, z którą chce się podzielić wiadomościami i wskazówkami na temat odżywiania, ćwiczeń i pozytywnego nastawienia do życia. Posługuje się lekkim, przystępnym językiem, nie wymądrza i jest życzliwa. I wiarygodna. Choć książka naszpikowana jest motywującym wyrażeniami, nie ma się wrażenia, że są one puste i pozbawione dla Diaz znaczenia. Wręcz przeciwnie. Czytając „Ja, kobieta” towarzyszyło mi nieustannie wrażenie, że marzeniem Cameron Diaz naprawdę jest to, żeby wszystkie kobiety o siebie dbały, były zdrowe i szczęśliwe. A w przypadku poradników, to jest naprawdę w cenie. Jedyne czego brakuje to zdjęć samej gwiazdy sprzed okresu, gdy zaczęła ona o siebie dbać. Takimi fotografiami „przed i po” z pewnością zwiększyłaby sympatię swoich czytelniczek. Nie ma przecież nic bardziej dowartościowującego niż widok gwiazd show biznesu bez makijażu i z wszystkimi mankamentami urody na wierzchu.

Dla kogo jest książka Cameron Diaz? Raczej dla osób, które swoją przygodę ze zdrowym stylem życia dopiero zaczynają. Te, które już dawno ćwiczą z Chodakowską, pewnie nie dowiedzą się niczego nowego. Poleciłabym tę książkę zarówno nastolatkom, młodym kobietom, które dopiero zaczynają świadomie dbać o własne ciało, jak i ich matkom, które być może czują, że przydałoby się wprowadzić jakieś zmiany w codzienny jadłospis i zaaplikować sobie więcej ruchu. Od przeczytania oczywiście jeszcze długa droga do realizacji zalecanych przez Diaz zmian. Jednak warto pokusić się o lekturę, bo książka ta naprawdę otwiera oczy i silnie motywuje.

Malwina Sławińska

Meggie | 2016-01-06

Początek roku to czas postanowień noworocznych i ich wprowadzenia w życiu. Jest to też dobry moment na rozpoczęcie pozytywnych zmian w zakresie poprawy zdrowia, samopoczucia i wyglądu. W tym celu najlepiej wcześniej zrozumieć jak funkcjonuje ludzki organizm i co jest dla niego dobre, a czego powinno się unikać. Niby prawie każdy o tym wie, ale czasem warto przypomnieć sobie o pewnych zależnościach. W tym może pomóc poradnik napisany przez piękną kobietę i popularną aktorkę Cameron Diaz, która mimo upływu lat wygląda świetnie. W książce autorka chce podzielić się wiedzą, jaką zdobyła poprzez własne doświadczenia.

Wiele kobiet boryka się z różnymi kompleksami i niską samooceną. Często jest to skrzywiony i odbiegający od rzeczywistości obraz. Dla niejednej osoby zdziwienie może wzbudzić fakt, że słynna modelka, która wzbudza zachwyt, przez wiele lat także borykała się z takimi problemami. Jej dieta zawierała wiele niezdrowych produktów i często towarzyszyło temu złe samopoczucie. Z...

Ewa K | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 lutego 2014

Drogie Panie, czego tak naprawdę zazdrościmy Cameron Diaz? Czy tylko talentu aktorskiego i urody? A może szczególnie irytuje nas jej idealna figura? Jeśli to ostatnie spędza nam sen z powiek, to obiecuję, że już niedługo poznacie tajemnicę pięknego ciała tej słynnej aktorki. 2 kwietnia 2014 roku ukaże się bowiem na polskim rynku wydawniczym książka, w której Cameron Diaz zdradzi czytelniczkom wszystkie sekrety kobiecej urody.

Książka "Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało" pióra Cameron Diaz i Sandry Bank to właściwie poradnik dedykowany każdemu kobiecemu ciału. Znajdziecie w nim wiele informacji na temat zdrowego odżywiania, a także odpowiedniej kondycji ciała i umysłu. Nie brak tu również wypróbowanych i stosowanych przez samą aktorkę zaleceń, tak istotnych dla utrzymania odpowiedniej równowagi ciała. Dzięki tym wskazówkom, każda z nas ma szansę odkryć w sobie pokłady piękna.

Trzy części tej książki to tak naprawdę 3 etapy dzielące nasze ciało od ideału. Stosując...

a_psik | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

"Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało" po raz pierwszy zobaczyłam na półce jednej z księgarń. I o ile z reguły nieufnie podchodzę do tego typu poradników, to tu intuicja podpowiadała mi, że może być to lektura warta uwagi. Kiedy więc nadarzyła się okazja, zamówiłam ją. I jestem nią oczarowana.

Zdaję sobie sprawę, że mogło być tak, iż Cameron Diaz - znana chyba wszystkim świetna aktorka - nie napracowała się wiele przy pisaniu tej książki i tylko firmuje ją swoim nazwiskiem. W swojej naiwności wierzę jednak, czuję podskórnie, że aż taką hipokrytką nie jest. Na jej korzyść świadczy bowiem wiele faktów, o których mówi w publikacji. Jednym z nich jest to, że przyznaje się, iż przez wiele lat nie łączyła swoich problemów skórnych (trądzik) z... tym, co jadła. Dopiero ta świadomość otwarła jej oczy. Zrozumiała wtedy, jak zasadne jest stwierdzenie "jesteś tym, co jesz". Ta skądinąd bardzo przez mnie lubiana aktorka "spowiada się" z grzechu spożywania ogromnych...

Lost-In-My-Books | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Ta książka nie jest zwykłym poradnikiem z którym stykacie się na co dzień, mam na myśli wiele pustych poradników, które każą wam coś zrobić, a nie koniecznie wnoszą coś do waszego życia, ta książka odmieni wasze myślenie, a nawet życie o 180 stopni.. Aktorka nie mówi wam co macie robić, ona jedynie uświadomi was co robicie nie tak, jakie to ma konsekwencje i co robicie ze swoim organizmem, nie będąc nawet tego świadomi.
Książka jest podzielona na trzy działy "Odżywianie: Pokochaj głód", "Kondycja: Ciało chce być silne" oraz "Umysł: Już rozumiesz" i każdy z nich nauczy was czegoś innego, a jednocześnie jak te 3 cechy mają ze sobą wiele wspólnego.
"Jedzenie, które spożywamy w ciągu całego dnia, odpowiada za doznania, jakich doświadczamy w tymże dniu. Ponieważ to, co jemy, zawiera esencję życia - naszego życia"

Cameron Diaz otworzyła mi oczy na sprawy, z których nawet nie zdawałam sobie sprawy. Ja sama również mam trądzik i suchą skórę, ale tak naprawdę to moja wina, ja ponoszę za...

anius90 | 2015-03-06

Książka podzielona jest na trzy działy: odżywianie, kondycja i umysł i z każdego z nich można się naprawdę wiele dowiedzieć. Najwięcej poświęcono odżywianiu. Książka zawiera wiele rad, informacji, które powinniśmy już mieć w głowach z lekcji biologii ale też wiele wstawek autorek, które opisują jak odżywianie wygląda w ich przypadku. Nie interesuje mnie jaki wkład miała Cameron Diaz w tę książkę. Ważne, że jest ciekawa! Napisana jest bardzo profesjonalnie, ale też zrozumiale dla "żółtodziobów". Polecam! :)

vicky222 | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Jak widać po moim blogu lubię czytać poradniki. Przeważnie wybieram te, które mówią o sile życiowej, zdrowiu lub modzie.

Tym razem trafiłam na książkę Cameron Diaz o urzekającym tytule "Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało." Pomyślałam, że chętnie przeczytam i kupiłam poradnik. W ogóle nie żałuję tej decyzji. Aktorka jest ikoną seksapilu i kobiecości. Jej kreacje filmowe są często nagradzane a jej styl inspiruje wiele młodych kobiet. Ja również do nich należę.

Największą zaletą jest przedstawienie od podstaw wiedzy z zakresu kobiecego ciała. Czytelnik znajdzie podział na trzy rozdziały a w każdym z nich pełen obraz szczegółów i informacji potrzebnych do dbania o siebie.

I. Odżywianie. Pokochaj swój głód.

"Jedzenie, które spożywamy w ciągu dnia, odpowiada za doznania, jakich doświadczamy w tymże dniu. Ponieważ to, co jemy, zawiera esencję życia - naszego życia."

II. Kondycja. Ciało chce być silne.

"Twoje ciało chce być tak sprawne, silne i...

DolOres | 2014-06-28
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Ostatnimi czasy zapanowała moda na zdrowy i aktywny tryb życia. Sama dołączyłam do grona osób dbających o swoje ciało, jednak ruch i zdrowe odżywianie powinny zagościć w naszym życiu bez względu na panujące trendy. Dzięki książce Cameron dowiedziałam się wiele ciekawostek na temat swojego ciała dzięki którym mogę poprawić jego sprawność w jeszcze większym stopniu. Polecam.

edwarella | 2018-10-15
Przeczytana: 15 października 2018

Książka napisana jest łatwym (nawet bardzo łatwym) językiem, przejrzysta i prosta w zrozumieniu. Dla kobiet, które nie skończyły szkoły o profilu medycznym jest idealna żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat odżywiania, kondycji fizycznej itd. Uważam, że Cameron Diaz, będąc znaną aktorką i osobą o nienagannej figurze i zdrowiu dobrze zrobiła, pisząc taką książkę. Super pomysł :) Ale jest pewne "ale". Dla osób, które w jakiś sposób są związane z medycyną, po pewnym czasie książka stanie się nudna. Nie dowiedziałam się z niej nic więcej, a nawet przeczytałam stanowczo za mało! Jako osoba po analityce medycznej niestety nie mogę ocenić książki więcej niż na 5 gwiazdek (przeciętna), chociaż gdybym ukończyła inną szkołę z pewnością oceniłabym na minimum 8 ;)
Jedna rzecz mnie drażniła czytając. Cameron Diaz momentami robiła ze mnie z czytelnika małe dziecko, które nic nie wie. Momentami to wyglądało mniej więcej tak: "Wszędzie są bakterie. Te małe stworzonka drogie dzieci są nam bardzo...

Aleksandra Stromecka | 2014-05-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 maja 2014

Dużo oczywistych rzeczy opowiedzianych w bardzo dogłębny sposób. Polecam każdemu, bo naprawdę wiele można się dowiedzieć o swoim ciele i o tym jak z nim być szczęśliwym.

Agnieszka Ziętek | 2014-03-04
Przeczytana: 26 lutego 2014

Drogie Panie, muszę Wam się do czegoś przyznać... Otóż całym sercem nienawidzę wszelkiego rodzaju poradników i zwykle trzymam się od nich z daleka, gdyż śmieszy mnie i oburza zarazem ich pseudo psychologiczny bełkot, oraz wykorzystywanie najbanalniejszych technik motywacyjnych i perswazyjnych, by osoby je czytające nie miały poczucia marnowania czasu na lekturze. Ale teraz przyznaję się bez bicia- ten poradnik odmienił moje życie!

Gdy pierwszy raz usłyszałam o książce Cameron Diaz "Ja, kobieta..." pomyślałam: "oho! znowu celebrytka napisała z pomocą autora widmo jakiś gniot byle tylko połechtać swoje ego i nie dać o sobie zapomnieć ludziom". Jednak później znalazła się w moich rękach, zaczęłam więc oglądać, przeglądać i wreszcie czytać... i już nie wypuściłam jej z rąk dopóki nie przeczytałam ostatniej strony. Wniosek po lekturze mam jeden i bardzo prostej natury- każda kobieta powinna przeczytać niniejszą książkę. Nie jest to bowiem zwykły poradnik, który zanudza ogólnikowymi...