Emi i tajny klub superdziewczyn

Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 1)
Wydawnictwo: Wilga
9788378819998
Eliza

Emi to dziewczynka taka jak Ty! Wraz z mamą, tatą i labradorem Czekoladą mieszka w dużym mieście w domu Na Bateryjce. Emi ma zwariowanych przyjaciół: Anielę, która nie cierpi księżniczek, muzykalną Faustynę, Franka-mądralę, czarującego Lucka i wielu innych. Pewnego dnia dziewczyny zakładają tajny klub. Jego motto brzmi: NIGDY WIĘCEJ NUDY!

Ilustracje - Magdalena Babińska

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga,2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 1939
AnnaSikorska | 2017-07-25

Seria o „Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn” doczekała się już dziewięciu tomów. Mimo przybywających książek ciągle wracamy do wcześniejszych opowieści o Emi. Tematyka książki jest nam bardzo bliska: przedszkolne i szkolne realia. Gówna bohaterka, Emi, ma prawie 6 lat i chodzi do zerówki. Nie jest to jednak zerówka przedszkolna tylko szkolna, co wpływa na powagę instytucji. Dzieci czują się poważniejsze, ważniejsze, doroślejsze i przez to zaczynają wymyślać coraz bardziej „dorosłe” zabawy, które przewidują rozdział płci: dziewczynki bawią się razem i chłopcy razem. Do tej pory wszyscy wspólnie organizowali wspaniałe przygody. Wszystko zaczyna się od dokuczliwego Michasia, który uważa zabawę w „Gwiezdne wojny” za zbyt dziecinną i organizuje tajny klub tylko dla chłopaków, ponieważ dziewczyny są nudne. W odpowiedzi na wykluczenie i płciową dyskryminację Emi staje się pomysłodawczynią „Tajnego Klubu Superdziewczyn”, którego istnienie ma być wielką tajemnicą, a członkinie mają...

Wybredna Maruda | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

„To ja, Emi. Właściwie nazywam się Stanisława Emilia Gacek.”
( A. Mielech, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Wyd. Wilga, str. 7)

Każdy był kiedyś w szkole i miał swoją paczkę przyjaciół. Ja byłam Kobrą i razem z koleżankami byłyśmy znane w gimnazjum jako Kobra skład – i nie, to nie był mój pomysł. Tak po prostu wszyscy na nas mówili. Jak taki klub wygląda z bliska może opowiedzieć nam Emi i jej Tajny Klub Superdziewczyn – tam nie ma szans na nudę!

Emi ma prawie 6 lat. Chodzi do zerówki – nie takiej w przedszkolu, ale takiej w szkole, więc to już jest ogromna renoma! I jak to w tym wieku bywa „chłopcy są be, fu i nie będziemy się z nimi bawić”. I vice versa. Dziewczyny zakładają więc Tajny Klub Superdziewczyn. Pamiętajcie jednak, to wielka tajemnica! Przed obiadem musza wybrać szefa klubu, a przed podwieczorkiem projektują logo. To ciężka praca! A najgorsze, że muszą wszystko utrzymać w tajemnicy przed chłopakami (bo są głupi i nie są dziewczynami), przed rodzicami (są fajni ale...

książek: 1939
AnnaSikorska | 2015-04-14

Ann | 2014-11-12
Przeczytana: 20 października 2014

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn- Agnieszka Mielech

Emi, czyli Stanisława Emilia Gacek to mała dziewczynka mieszkająca z rodzicami i z labradorem Czekoladom w domu Na Bateryjce. Chodzi do przedszkola, choć woli określenie "zerówka". Pewnego dnia wraz ze swoimi koleżankami, po kłótni z kolegami, tworzy Tajny Klub Superdziewczyn. I od tamtego momentu zaczyna się przygoda! Dziewczynki już na początku mają bardzo dużo pracy. Przecież trzeba stworzyć logo i wierszyk o klubie! Do tego dochodzi sprawa tajemniczego profesora Kaganka i jego niebezpiecznego planu.

Pozycja ta opowiada o małej dziewczynce, której główka roi się od
pomysłów. Emi uwielbia przygodę! A przygoda nie opuszcza Emi na krok! Ciekawa i zabawna historia głównej bohaterki porwie na całego.

Dziecko czytając tę pozycję może dowiedzieć się kilku ciekawych wiadomości. Na przykład historię topienia marzanny czy też gołębi pracujących kiedyś jako listonosze.
Na pewno podsyci wyobraźnię młodego czytelnika. Lektura...

OsiemStop | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Moje dzieci (córka lat 5 i syn lat 8) uwielbiają Emi. Syn się wprawdzie wypiera, ale jak tylko włączam córce audiobooka albo zaczynam czytać on też natychmiast jest obok. Seria jest miłą odmianą po poprzedniej ukochanej serii mojej córki: tamta była pełna różu, tiulu i księżniczek, które skupiały się głównie na balach i strojach, w tej dziewczyny (i nie tylko!) z tajnego klubu przeżywają najróżniejsze przygody i rozwiązują tajemnice. Książka jest napisana świetnym językiem, a sluchanie audiobooka to czysta przyjemność, nawet dla dorosłych.

---
Przeczytane i wysłuchane dzięki Legimi.pl (Legimi na Kindle/smartfona)

Kakunia | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

świetnie skonstruowana i napisana bardzo przystępnym językiem powieść dla dzieci - dziewczynek? - w wieku 6-9 lat, może dla ciut starszych. ogromną frajdę i satysfakcję daje dziecku samodzielne przeczytanie takiej powieści :)

Emi, zerówkowiczka, wraz z koleżankami z zerówki, tworzy Tajny Klub Superdziewczyn. i co dalej.? przeczytajcie, a dowiecie się na pewno :)

Dodatkowym atutem są fantastyczne ilustracje, które świetnie uzupełniają treść książki (co prawda, znalazłam jedną nieścisłość, i to sporą, między treścią a obrazkiem, ale to drobiazg).

Polecam! (i córka moja też poleca ;))

Lolek90 | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Pamiętam jak w dzieciństwie lubiłam, kiedy wieczorami rodzice czytali mi bajki na dobranoc. Nie zawsze jednak mieli na to czas. Kiedy obowiązki domowe nie pozwoliły im na chwilę usiąść przy mnie z książką , wtedy wkładali w magnetofon jedną z kaset, na których nagrane były bajki czytane przez lektorów. Ach, czego tam nie było? I „Jasiu z Małgosią” z piękną aranżacją muzyczną, i „Calineczka” szukająca swojego księcia z bajki, i „Brzydkie kaczątko”, które w końcu przemieniło się w pięknego łabędzia, i w końcu klasyka literatury rosyjskiej i angielskiej. Człowiek słuchał i zupełnie zapominał nie tylko o swoich dziecięcych kłopotach, ale nawet o tym, że powinien iść spać.
Z czasem bajki słuchane ustąpiły miejsca czytanym, a te zaś bardziej dorosłym powieściom. Ale ostatnio zaczęłam zastanawiać się co czytają współczesne dzieci. I czy współczesne bajki są nagrywane na płyty CD, tak jak kiedyś nagrywano je na kasety? Tym sposobem trafiłam na audiobook zawierający nagranie książki...

emilialuna | 2016-08-11

Super książka :D Najbardziej polecam w szkole podstawowej :)

Zi-Zu | 2015-03-24
Przeczytana: 14 stycznia 2015

ta książka jest super, polecam ! ta książka opowiada o świetnych przgodach dziewczynki chodzącej do zerówki, która zakłada tajny klub superdziewczyn i prowadzi śledztwo na temat profesora Kaganka.

Polecam!!!
Zi-Zu