Czerwony sygnał

Wydawnictwo: RTW
The Red Signal
Patryczken

Jedno z dwunastu opowiadań zawartych w zbiorze Świadek oskarżenia (ang. The Hound of Death). W domu Claire i Jacka Trent spotyka się grono znajomych, wśród których jest Alington West, autorytet w dziedzinie chorób umysłowych. Goście rozmawiają o intuicji i szóstym zmyśle, bratanek doktora, a jednocześnie przyjaciel pana domu, Dermot West, mówi o "czerwonym sygnale", który ostrzega go o grożącym mu niebezpieczeństwie. Goście oczekują przybycia medium, w trakcie seansu kobieta widzi krew i dwukrotnie powtarza: "Nie wracaj do domu!". Jeszcze tego samego wieczoru jedna z osób ginie. Kto okaże się mordercą? Kogo dotyczyła wizja medium? Można się o tym przekonać słuchając tej płyty.

niedźwiadek Pi | 2017-08-14

Przeczucie? Szósty zmysł? Intuicja?
Czy was też dopada "czerwony sygnał"?

W tym krótkim opowiadaniu mamy seans spirytystyczny, tajemniczą wiadomość skierowaną do trzech Panów, beznadziejną miłość, szaleństwo, lekarskie diagnozy i morderstwo... padają strzały, padają ludzie, padają słowa jak przystało na Agathę Ch.

6/10

Abee | 2014-09-13
Przeczytana: 26 grudnia 2004

Słuchowisko w dobrej adaptacji. Lecz samo opowiadanie dość przeciętne.

Zefiryna | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Nawet niezłe... Szczęście sprzyja zakochanym;-)

Ciernie Mroku | 2015-10-13

Super! Klasyka kryminału! Zarąbiste!

irena | 2015-01-06

o.k.