Burza w mózgu

Okładka książki Burza w mózgu Ewa Szawul
Okładka książki Burza w mózgu
Ewa Szawul Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Na brzegu biografia, autobiografia, pamiętnik
Na brzegu
W.A.B.
2014-03-26
2014-03-26
literatura polska rak mózgu rak nowotwór

Okładka książki Mężczyzna w zielonych spodniach Ewa Agnieszka Frankowska, Melania Kapelusz, Ewa Szawul
Mężczyzna w zi... Ewa Agnieszka Frank...

Okładka książki Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Artur Andrus, Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
Boks na Ptaku,... Artur Andrus, Maria...
Okładka książki Ścigając pamięć Aleksandra Bielska, Grażyna Szapołowska
Ścigając pamięć Aleksandra Bielska,...
Okładka książki Chłopaki niech płaczą Olaf Lubaszenko, Paweł Piotrowicz
Chłopaki niech... Olaf Lubaszenko, Pa...

Książka chwytająca za serce i powodująca zwilgotnienie oczu. To opowieść o podróży dwojga ludzi ku temu, co Nieuniknione. Jest w tej książce uśmiech (choć przez łzy),rozpacz, nadzieja, trwoga, zagubienie i cierpienie. Ewa Szawul napisała ją tak pięknym językiem, że bez trudu można się zagłębić w świat jej przeżyć i uczestniczyć w towarzyszeniu jej mężowi w nieuleczalnej chorobie. Nie ma tu taniego sentymentalizmu ani ckliwości. Jest bolesna prawda o sprawach ostatecznych. Największe wrażenie na mnie zrobiły opisy przepoczwarzania się (jak to nazwała autorka) bliskiej jej osoby pod wpływem zmian chorobowych w mózgu.
Książkę bardzo polecam. Nie tylko ze względu na wartości literackie ale w chwilach zdarzającego się jojczenia na małe uciązliwości zyciowe. Dobrze sprowadza na ziemię.

Burza w mózgu wnika wprost do serca czytelnika, głęboko i na długo. To książka o miłości w najtrudniejszych chwilach. O sytuacji, która nikomu nie powinna się zdarzyć, a która spada na bohaterów na początku ich wspólnego życia i zmienia to życie nieodwracalnie.
Przeczytałam powieść Ewy Szawul i już inaczej patrzę na świat. Dzięki talentowi autorki byłam z nią w szpitalu, w domu, w samochodzie... Wróciłam do swojego życia i chyba bardziej je doceniam.

Książka napisana przepięknym językiem, którym autorka przekazuje czytelnikowi dramat, jaki dotknął jej ukochanego męża, ją samą, rodzinę. Książka pełna przemyśleń o trwaniu, istnieniu, miłości, nadziei, przemijaniu i - jakże smutnym odchodzeniu na zawsze.

Niezwykłe że tak pięknie, lekko z dużym dystansem można napisać o śmierci i odchodzeniu najbliższej osoby; pięknie!

• Posiadam(ebook)
  • Pożyczone
  • 2009 Nabytki
  • Ebooki
  • Choroby
  • Biografie,fakt,historia,teologia,poradniki

Dodaj cytat z książki Burza w mózgu