Ni pies, ni wydra...

Wydawnictwo: StudioEMKA
5 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Ni pies ni wydra dotyczy wydarzeń, które zwykło się określać hasłem marzec 68&. Jest jednocześnie rodzajem zbeletryzowanego pamiętnika i tak zwaną powieścią z kluczem . Będzie to z pewnością pasjonująca lektura dla pokolenia, które w tamte wydarzen...

Martyn | 2016-05-12
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Zabrałem się za nią, chcąc się dowiedzieć czegoś o marcu 68. Jest tyle kart nieodkrytych w naszej historii, a ten rok zdaje się byś szczególny. Element, syjonista, autochton Łupaszki, exodus, moczarnia. Te pojęcia staną się nam bliskie. Co determinuje kim jesteśmy: kolor skóry, dna, położenie geograficzne? A może nie co, tylko kto? Jeśli ktoś, to po co? Autorka w bardzo zręczny sposób usypia nas snując opowieść o swym studenckim, wesołym życiu w dobrobycie aby wreszcie obudzić nas jak ją obudzono. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest kimś, dla kogo nie ma tu więcej miejsca. Życie wywraca się na drugą stronę i mocno strzepuje. Na mecie podjętych zmagań czeka już jedynie rezygnacja. Smutna karta, którą bardzo chciałem odkryć.

mamut_ma | 2013-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2013

Słuchałam audiobooka (czyt. Joanna Lissner). Naprawdę dobrze się słuchało.

Monia | 2013-12-04
patsy | 2012-08-06