Hard Rain

Okładka książki Hard Rain Barry Eisler
Okładka książki Hard Rain
Barry Eisler Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: John Rain (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
John Rain (tom 2)
Penguin Books
2004-01-01
2004-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Kończyłam ją 6 lat

Kończyłam ją 6 lat

Barry Eisler (ur.1964) - amerykański autor thrillerów, w 2002 jego debiutancka powieść ‘Zabójca z Tokio’ otrzymała nagrody literackie Barry Award i The Gumshoe Award. Książka ta doczekała się również adaptacji filmowej. Kontynuacją jej jest omawiana z 2003 roku, z wynikiem na LC (po 11 latach od polskiego wydania) 6,35 (37 ocen i 4 opinie).
Jestem zdziwiony małym zainteresowaniem i niską oceną, bo to całkiem niezły thriller. 7/10

John Rain, amerykańsko-japoński płatny zabójca, zamierzał zniknąć na dobre i opuścił Tokio, które stało się dla niego zbyt niebezpieczne. Ale wraca, gdy dostaje nowe zlecenie: zlikwidować bezlitosnego gangstera yakuzy. Tym razem trafia na równego sobie przeciwnika. I w sam środek bezwzględnej walki mafii, policji i CIA. Przyjaciele okazują się wrogami, prawda kłamstwem, miłość zdradą. A w pojedynku dwóch zabójców Rain musi okazać się lepszy ? jeśli chce przeżyć i dokonać zemsty

Książkę kupiłam na wyprzedaży, głównie ze względu na obecność słowa "Tokio" w tytule. Nie wiedziałam nawet, że jest to drugi tom. Cóż... nie przysparzało to wielkich trudności ze zrozumieniem książki. Jedynym minusem takiego stanu rzeczy był brak głosu w mojej głowie mówiącego "Ach to ten!" gdy pojawiała się jakaś postać. Mimo to bardzo łatwo i szybko dało się zrozumieć sytuację, a wątki z poprzedniej części były przypominane w tej. Ogółem wielki +
Sam opis Tokio jako miejsca akcji, pomysł na scenerię i pomysł przestrzeni w której rozrywają się akcje trochę mnie rozczarował. nie jestem w prawdzie ekspertem odnośnie japońskich przestępstw jednak to co było zaprezentowane tu wydawało mi się w pewnym stopniu... zbyt amerykańskie. Choć mimo to trzeba przyznać, że autor poszczycił się o kilka typowo japońskich "smaczków". Co, w moim odczuciu bardzo podniosło stronę techniczno-kulturową książki.
Sam bohater nie wyróżnia się chyba niczym szczególnym, nie wybija z tłumu większości książkowych zabójców.
Styl szybki, lekki i łatwo przyswajalny to kolejny atut który sprawił że ostatecznie oceniam książkę na "dobry". Wydawała mi się wciągająca mimo pewnych niedoróbek... do których prawdopodobnie przyczepiam się tylko ze względu na to, że jestem "japoniofilem".

Niezbyt wciągająca,choć ciekawie opisane Tokio.

Niezbyt wciągająca,choć ciekawie opisane Tokio.

Właściwie, to kupiłam tą książkę ze względu na to, że w tytule jest "Tokio" i nie żałuję kupna.
Bardzo szybko i przyjemnie się czyta, a przede wszystkim książka jest strasznie wciągająca.

• 2015
  • MA MIEJSCE NA MOJEJ PÓŁCE