If You Stay

Cykl: Beautifully Broken (tom 1)
Wydawnictwo: Lakehouse Press
angielski
asia

He’s a tattooed, rock-hard bad-boy with a bad attitude to match. But he’s got his reasons. His mother died when Pax was seven, leaving a hole in his heart filled with guilt although he doesn’t understand why. What he does know is that he and his dad are left alone and with more issues than they can count. As Pax grew up, he tried to be the kid his father always wanted; the perfect golden...

He’s a tattooed, rock-hard bad-boy with a bad attitude to match.

But he’s got his reasons.

As Pax grew up, he tried to be the kid his father always wanted; the perfect golden boy, but it didn’t work. His dad couldn’t overcome his grief long enough to notice and Pax couldn’t keep up the impossible perfect façade.
So he slipped far, far from it.

Now, he uses drugs and women to cope with the ugliness, the black void that he doesn’t want to deal with. If he pretends that the emptiness isn’t there, then it isn’t, right?
Wrong.

And it’s never more apparent than when he meets Mila.
Sweet, beautiful Mila Hill is the fresh air to his hardened frown, the beauty to his ugly heart. He doesn’t know how to not hurt her, but he quickly realizes that he’s got to figure it out because he needs her to breathe.

When memories of his mother’s death resurface from where he’s repressed them for so long, Mila is there to catch him when the guilt starts making sense. Mila is the one…the one who can save him from his broken troubled heart; from his issues, from the emptiness.

But only if he can stop being an asshole long enough to allow it.

He knows that. And he’s working on it.

But is that enough to make her stay

źródło opisu: Goodreads Author

szaraczek | 2016-05-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Empik, 2016
Przeczytana: 06 maja 2016

Bardzo przyjemna książka. Niestety powielająca typowe schematy książek z serii New Adult. W dodatku jak dla mnie trochę odrealniona jednak akurat te niedociągnięcia zwalam winę na lenistwo autorki, która nie chciała w odpowiedni sposób pociągnąć kilku wątków, które moim zdaniem powinny być, choć troszkę pociągnięte dalej. Chociaż muszę przyznać, że niektóre momenty były naprawdę dobrze przemyślane, jednak gorzej wykonane. Moim zdaniem autorka za często szła na skróty.
Jednak nawet pomimo tego historię Mili i Paxa czyta się całkiem nieźle. Chyba po raz pierwszy w historii tego typu lektur spotkałam się z naprawdę ciężką przeszłością głównego bohatera, która ukształtowała go właśnie w taki a nie inny sposób. A to tylko dodało książce odrobinę pikanterii i sprawiało, że czytałam ją dalej.
Niestety już pod sam koniec nie wiedzieć, czemu autorka doszła do wniosku, że na siłę wprowadzi kolejne zawirowanie w życiu bohaterów. Moim zdaniem było to całkowicie bezcelowe działanie, które...

Kasiek | 2016-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 lutego 2016

Sięgając po kolejną nowość z amerykańskiej "masówki" nie liczyłam na zbyt wiele i dzięki temu się nie rozczarowałam, a w przeciwnym wypadku właśnie tak by było. Jest to kolejna książka o standardowej fabule, przerabianej już wcześniej dziesiątki, a może nawet setki razy. Bohaterowie są typowi - niegrzeczny chłopak i mająca go nawrócić grzeczna dziewczyna, a do tego, jak zwykle w takich powieściach bywa, oboje w przeszłości przykro doświadczeni przez los. Niestety autorka nie była zbyt oryginalna jeśli chodzi o pomysł na ich problemy emocjonalne. Mało tego, oboje przeżywają je podobnie, a czytając "błądziłam" pomiędzy koszmarami jej a koszmarami jego.
Książka jest krótka, akcji jest niewiele, bohaterowie szybko "przechodzą do rzeczy", a wszystko to otoczone jest odrobiną emocji. Nic nie zachwyca, nic nie wzrusza, nawet nic nie irytuje, bo wszystko jest nijakie. Można przeczytać tę książkę, jednak nie wniesie nic nowego i na pewno nie pozostanie w pamięci.

Martoonia | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Spore oczekiwania i nieco gorsza rzeczywistość. Cóż mogę powiedzieć - zaczyna się nieźle. I nie mówię tu wcale o dość pikantnych scenach, ale o akcji. która wciąga czytelnika czekającego na dalszy rozwój wypadków. Niestety idąc dalej, jest nieco gorzej. Jak dla mnie cała historia robi się nieco mdła, tak jakby trochę niedopracowana, napisana na szybko, autorka praktycznie w ogóle nie buduje napięcia. Lubię generalnie książki NA i co mi się w nich podoba to to, że czuć emocje między bohaterami, które cały czas gdzieś wrzą i czekają na uwolnienie. Tutaj tego mi zabrakło.

Ligeria | 2016-02-08

,,Miłość nie zawodzi. Tylko trwa... trwa.... i trwa..."
Historia Mili i Paxa nie jest szczególnie oryginalna. Podobne historie znajdziecie w wielu innych książkach New Adult. Dlaczego więc oceniłam ją tak wysoko?
Przede wszystkim ,,Jeśli zostaniesz" porusza ważne i bardzo aktualne kwestie. Takie jak: narkomania, przemoc, zanik więzi rodzinnych, chęć ucieczki i zamknięcia się na rzeczywistość. Pokazuje jak straszne konsekwencje może nieść za sobą poczucie winy oraz jak ciężko z nim żyć. Ale czy można sobie po prostu wybaczyć?
Książka wyzwala także w czytelniku szereg emocji. Od strachu, ciekawości, niepewności i wzruszenia... po przerażenie i ból gdy Pax przypomina sobie to co się na prawdę wydarzyło. Mnie w tamtym momencie spłynęła łza.
Bohaterowie nie irytują ani nie drażnią. A fabuła pomimo tego że mało oryginalna została dobrze przemyślana i zrealizowana.
Chociażby dla tych powodów warto dać szansę tej historii. Polecam :)

majka94 | 2016-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2016, Zrecenzowane
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Może i ta książka nie jest jakimś wielkim fenomenem, ale i tak uważam, że przyciąga uwagę.

Książka odpowiada o dwójce młodych ludzi, całkowicie się od siebie różniących. Mila to dobra, pełna życia dziewczyna o duszy artystki. Pax to chłopak, który nie potrafi sobie poradzić z przeszłością i jedyne ukojenie widzi w narkotykach i seksie.

Pewnego dnia Mila ratuje Pax'a, który o mało co nie przedawkował. Od tamtego czasu drogi tych dwojga ciągle się przecinają. Pax czuje, że Mila jest dla niego jak powiew świeżego powietrza. Przy niej czuje, że może sobie poradzić z przeszłością bez sięgania po narkotyki. Jednak oboje będą musieli przejść długą drogę, aby mogli być szczęśliwi.

Książka porusza bardzo ważne kwestie takie jak narkomania, alkoholizm czy zanik więzi rodzinnych. Pokazuje jak poczucie winy może zniszczyć człowieka.

AngelFire | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Miłość jest nieprzewidywalna.Może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwwnych momentach.Ale kiedy już nas znajdzie może uczycić nasze życie o wile lepszym.Dzięki niej człowiek pragnie stać się lepszym,bo ma nadzieję i siłę do zmian.Tak jak Pax.

Dzięki nieznajomej Mili,która go uratowała zmienia swój pogląd na świat.To dla niej chce pokonać swoje nałogi.Dla ich wspólnej przyszłości pragnie pokonać demony przeszłości,bo warto.Nigdy już nie znajdzie takiej wyjątkowej dziewczyny i jest świadomy tego daru zesłanego przez los.Jednak oboje będą musieli przejść ciężką drogę aby mieć swój happy end.

Byłam mile zaskoczona po przeczytaniu tej książki.Choć fabuła wydaje się być banalna,ma w sobie coś ciekawego co sprawia,że chce się przeczytać aż do ostatniej strony i z wielkim zaciekawieniem czeka się na rozwój zdarzeń.Mnie osobiście książka przypadła do gustu i na pewno wezmę się za kolejną część cyklu "Beautifully Broken".

mania_kch | 2014-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2014

Pax to nie typowy "bad boy ", to chłopak, który cierpi z powodu tragicznej przeszłości, a zapomnienia i ulgi szuka w narkotykach i seksie.
Mila to słodka, dobra i pełna życia dziewczyna, która pewnego dnia na swej drodze spotyka Pax’a. Od tej pory wydaję się, że ci dwoje nie potrafią już żyć bez siebie. Jednak pewne destrukcyjne sprawy z ich przeszłości powoli i skutecznie prowadzą do rozpadu tego związku….
Pierwszy rozdział zaintrygował mnie, wydawał się początkiem świetnie zapowiadającej się historii i szalenie byłam ciekawa jak to wszystko się rozwinie. Jednak im bardziej zagłębiałam się w tę książkę tym większe zniechęcenie mnie dopadało a moja ciekawość, jak potoczą się losy tej dwójki ludzi, malała. Autorka poruszyła kilka bardzo ważnych i ciekawych zagadnień, jak narkomania, alkoholizm, przemoc w rodzinie, osłabienie więzi rodzinnych itd. Ale wszystko to było powierzchowne, jakby zaczęte i nie skończone lub zbagatelizowane, niby dużo się działo, ale nic z tego nie...

lulamae | 2015-05-31
Przeczytana: 29 maja 2015

Mila Hill to młoda artystka. Podczas jednej ze zjawiskowych pełni księżyca wybrała się na plażę w celu zebrania materiału do kolejnych obrazów. Wracając do samochodu natrafia na mężczyznę z objawami przedawkowania - wzywa pomoc i ratuje mu życie. Odwiedza go później w szpitalu.
Pax Tate jest przystojnym i seksownym mężczyzną, który ma jednak w swoich oczach nieokreślony smutek i ciemność. W celu zagłuszenia swojej pustki ucieka się do alkoholu, narkotyków i szybkich kobiet. Uniknięcie śmierci i spotkanie Mili coś w nim jednak zmienia.
Sprawdźcie czy pogodna, radosna Mila może pomóc Paxowi wejść na jasną stronę mocy.

Książka niestety jest jak dla mnie bardzo przeciętna. Napisana po łepkach, jakby na szybko i od niechcenia. Dopatrzyłam się wielu błędów logistycznych - było to dość rażące.
Było kilka ciekawszych momentów, które były całkiem niezłe, ale to były TYLKO momenty.
Całość mnie trochę wynudziła, a przecież książka jest krótka (może właśnie zbyt krótka). Przeszłość Paxa...

Patka | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Nigdy nie czytałam ksiazki tak mocno się zaczynającej...Robienia loda a potem śmierć:D Książka ciekawa:) wkurzało mnie najbardziej ten tekst Pax'a jako ze jest ciotą;/ to dla mnie było zbędne w tej książce :) Co do Mili no po prostu ma serducho wrażliwe jak to artystka:)i pierwszy raz w książce czytałam o tym ze po zerwaniu laska chudnie zamiast grubnąc...przy zakochaniu ledwie co jemy...przy zerwaniu lody i czekolada idą w ruch:D

dkwiatkowska26 | 2016-05-21

Może i książka nie ma jakiejś oryginalnej fabuły i wyjątkowych bohaterów, jednak wciągnęła mnie już od samego początku
Mamy tu typowego 'złego chłopca', o trudnej przeszłości, a także ładną dziewczynę o równie trudnej przeszłości. Pojawiają się uczucia, pojawia się prawda i w końcu pojawia się perspektywa na lepszą przyszłość :)