Radio

Wydawnictwo: RTW
Patryczken

„Przyjdę po ciebie już niedługo, Mary” – te słowa, wypowiedziane głosem zmarłego ćwierć wieku temu męża, pewna starsza dama słyszy w radiu. Czy jest to zjawisko z dziedziny parapsychologii czy też sprytna intryga, mająca na celu przestraszyć chorą na serce kobietę? Duży majątek, zaginiony testament i ludzkie namiętności, to nieodłączne elementy twórczości Agaty Christie.

Agacha | 2019-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2019

Fabuła dość przewidywalna, a jednak zakończenie zaskakuje. Tak potrafiła pisać tylko Ona. Świetna intryga i ta niepowtarzalna atmosfera.

Grażyna | 2015-04-19
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2015
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Mako | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Opowiadanie mistrzyni kryminału, odbiegające od konwencji. Nie mamy tu zatem detektywa rozwiązującego zagadkę, ale mamy świetnie zarysowaną mini fabułę w zdawałoby się oklepanym schemacie bogata staruszka - młody siostrzeniec - wierna sługa - rodzinny lekarz. Rozwiązanie bynajmniej nie oklepane.

Chciałabym, żeby wiele spraw się tak kończyło + skojarzenie z filmikiem, który ostatnio widziałam, może nie literackie, ale jak najbardziej życiowe ;)

golteria | 2018-10-16

Jak żesz to było miło kiedy głównym motywem zbrodni nie była jakaś trauma z dzieciństwa, niedopasowanie seksualne z pierwszą partnerką czy zupa za słona, ale zwykła pazerność... ofiary tylko truto albo duszono, zamiast ćwiartować, rozrywać na strzępy czy np. podpalać

niedźwiadek Pi | 2017-08-16

Dobre choć przewidywalne.
Historia zachłannego siostrzeńca i jego chorowitej ciotki.
Ach i oczywiście testamentu! Tak, testament jest tutaj głównym aktorem... no może jeszcze zmarły przed 25 laty mąż starszej pani. Owszem, czasem mężowie wracają :)
6/10

* koniec warty uwagi - przewrotny i sprawiedliwy zarazem...

irena | 2015-01-06

o.k.