Ruch narodowo-niepodległościowy w Galicji przed 1914 rokiem

Wydawnictwo: DiG
978-83-7181-259-0
historyczna

Trudno dzisiaj znaleźć temat związany z historia Polski (i Polaków) XX wieku, który nie został jeszcze opracowany. Najczęściej bowiem kolejne prace stanowią jedynie nowe spojrzenie, wolne od nacisków politycznych, a także spowodowane różnicami pokoleniowymi. Zasługą (...) Waldemara Potkańskiego jest odszukanie problematyki dotąd tylko fragmentarycznie opracowanej. Tymczasem znajomość dziejów ruchu narodowo - niepodległościowego ma wielkie znaczenie dla poznania walki o odbudowe Polski w czasach Wielkiej Wojny, a także dla zrozumienia myśli i działań obozu sanacyjnego w latach 1926-1939. Opisywany nurt stanowił bowiem istotną część składową nie tylko obozu, ale kierującej nim grupy piłsudczyków.
Janusz Faryś

źródło opisu: DiG, 2002