Wilde Ride

Okładka książki Wilde Ride Maegan Lynn Moores
Okładka książki Wilde Ride
Maegan Lynn Moores Wydawnictwo: Maegan Lynn Moores Cykl: Ride (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ride (tom 1)
Maegan Lynn Moores
2013-01-08
2013-01-08

OMG!!! Co to jest, ja się pytam? A co najistotniejsze, to o czym to jest? Masło maślane...
Z jednej strony ułożona pani nauczycielka, z drugiej naiwna, infantylna dziewczyna, która od roku wzdycha do nieznajomego, po czym od tak sobie, przez przypadek postanawia z nieznajomym zamieszkać.
I te dialogi w stylu:
- Jesteś moja, od teraz zamieszkasz ze mną!
- Ok!
Gdzieś tak mniej więcej po 15 minutach rozmowy ;)
Generalnie muszę powiedzieć, że czytanie tego jakby troszkę mnie odmóżdżyło ;) tak na momencik ;)
Mimo wszystko daję dwa plusiki i oba należą do Rydera ;)
Jeden za charakter i bezpośredniość i drugi za wygląd.
Wiem - nie jest to zbyt głębokie z mojej strony, ale cóż...powiedzmy, że tak głębokie, jak ta książka ;)

I te dialogi w stylu:
- Jesteś moja, od teraz zamieszkasz ze mną!
- Ok!
Gdzieś tak...

4 gwiazdki? ale za co? dla głównego bohatera, bo naprawdę jest świetny. autorki zawsze tworzą im świetne kreacje, niestety zazwyczaj główna bo0hateka wypada nie ciekawie. sam pomysł na książkę też dobry i to tyle dobrego. irytowała mnie Ella, dosłownie. taka sierotka, która nie wie nic o życiu, seksie i tym co ją otacza. naprawdę. słodka idiotka. trochę dla mnie za było też za słodko i uważam, że tu lepiej by było gdyby autorka pociągnęła temat z prześladowaniem Elli, jak i później zdradzie i głosowaniu za plecami Rydera. tak. wtedy byłoby co czytać, a tak to taka niezobowiązująca historyjka na wieczór.

Gdzie ci mężczyźni...? Zapowiada się na pozytywną opinię? Nope.

Po przeczytaniu tej książki zastanawiam się:
a) gdzie są normalni mężczyźni (w Ameryce czy innych zagranicach, ja w Polsce już znalazłam, czyli gatunek nie wyginął na terenie kraju. Szukać moje panie!)
b) gdzie te normalne kobiety (Ella... God. Wielka Pani Jestem-Taka-Twarda a w obliczu właściwie wszystkiego, jest po prostu zwykłą nastolatką a nie dorosłą kobietą)
c) gdzie ci seksowni motocykliści (prawie żadnego pana z brzuszkiem, pijanego codziennie w godzinach wczesnoporannych, popołudniowych i wieczornych. Co jest?)

Książka to jedno wielkie nieporozumienie. Jedna gwiazdka jedynie za końcówkę, bo mogła ociupinkę zaskoczyć. To tyle w temacie.

Nie czytać. Groźba straty bezpowrotnie jakiegoś wieczoru życia. W tym czasie można poszukać sobie mężczyzny (chyba, że już masz to zajmij się nim).

Gdzie ci mężczyźni...? Zapowiada się na pozytywną opinię? Nope.

Po przeczytaniu tej książki zastanawiam się:

Uważam, iż pomysł na książkę jest świetny ale autorka chyba kompletnie nie umie pisać! Cała ta propozycja została napisana w taki sposób jakby wszyscy bohaterzy mieli naście lat i nie umieli rozmawiać w sposób sensowny lub pełnymi zdaniami. Główna bohaterka Ella, oczywiście dwudziestoparoletnia dziewica, która momentami zachowywała się jakby nic o niczym nie wiedziała a w szczególności o seksie. Rozumiem pojęcie dziewica ale to nie znaczy, że nie posiada się jakiejś wiedzy na tematy damsko - męskie. Za to Ryder bardzo przypadł mi do gustu i polubiłam go od samego początku. Jestem bardzo zawiedziona tą propozycją, gdyż mogłaby być to świetna książka a wyszło... nieporozumienie.

Ciekawa książka. Szybko się ją czyta. Mimo, iż może akcja wątku miłosnego toczy się szybko. To cała historia jest dość ciekawa.

O matko! Poważnie? Czułam się jakbym cofnęła się do czasu myloga gdzie każdy próbował stworzyć coś... a jedynie powstawały pomyje sf!
Przewidywalne, dodatkowo nawrzucane wszystkie by "stworzyć napięcie i historię" i do tego super Jane z bliznami i niezniszczalny Joo

Książka za bardzo mnie nie porwała , wszystko się działo za szybko , ale fajnie wyskoczyli z tymi bliźniakami ;)

Nie wiem czy przez to przebrnę. Płyciznę można opisać trzema dialogami:
1.-Nie zrobię tego!
-Zrobisz!
-Ok. Zrobię.
2.-Nie mogę spać.
-Chodź, to cię zmęczę.
-Niby jak?
3.Mam cały tułów w paskudnych bliznach, ale jest ciemno więc nie zauważy tego obmacując mnie.
Dla mnie osobiście - katastrofa. Szkoda papieru

Nie wiem czy przez to przebrnę. Płyciznę można opisać trzema dialogami: