Daria

W książce "Jeść? Nie jeść? Żyć" autorka porusza problem dwóch groźnych, choć często jeszcze lekceważonych chorób współczesnej cywilizacji, dotykających głównie ludzi młodych: anoreksji i bulimii. Och źródło tkwi - jak w przypadku wielu innych schorzeń - w psychice, kompleksach i braku poczucia własnej wartości. Nie jest to jednak książka o chorobach, lecz o tym, jak być zdrowym, pełnym wiary...

Nie jest to jednak książka o chorobach, lecz o tym, jak być zdrowym, pełnym wiary w siebie i życzliwości dla świata. A to wszystko można osiągnąć, stosując Technikę Alexandra. Autorka szeroko opisuje, na czym polega ta metoda i jak jej stosowanie może odmienić nasze życie, czyniąc je radosnym, bogatym i twórczym.
Autorka kieruje swoje refleksje głównie do ludzi młodych oraz do rodziców i wychowawców, którym trudno znaleźć i określić swoje miejsce w otaczającej ich rzeczywistości.

źródło opisu: Wydawnictwo MEDIUM, 1997

źródło okładki: google