Wielka księga detektywa Pozytywki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
detektyw, pozytywka, księga, przygody

"Wielka księga detektywa Pozytywki" składa się z trzech wcześniej wydanych tytułów: "Detektyw Pozytywka", "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki" oraz "Pamiątki detektywa Pozytywki". Książka zawiera wszystkie "kryminalne" sprawy, z jakimi dotąd zmierzył się bohater. Podążając tropem detektywa Pozytywki, czytelnicy mogą samodzielnie rozwiązywać zagadki. O tym, czy znaleźli prawidłowe rozwiązanie, przekonają się na końcu książki.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2007

źródło okładki: www.naszaksiegarnia.pl

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: wrzesień 2016

Świetna książka Grzegorza Kasdepke o przygodach detektywa Pozytywki zebrana w jednym miejscu. Opowiadania różne, śmieszne, zaskakujące. Czytając ją dzieciom pozwoliły zatracić się w niej na całego. Konieczna do przeczytania już od 5 roku życia.

TheReadingOne | 2016-08-22
Przeczytana: 2012 rok

Wszystkie przygody ulubionego detektywa moich młodszych lat zebrane w jednym miejscu.

Doskonała książka detektywistyczna dla dzieci. Bawi i uczy.

I chętnie się do niej wraca. :)

Justyna_78 | 2016-05-09
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Bardzo dobrze się czyta. Razem z synkiem myślimy nad rozwiązaniem zagadek. Przyjemność czytania połączona z nauką, z dedukcją polecam małym detektywom i ich rodzicom!

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

książek: 1908
Amarisa | 2015-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Gdy wśród dorosłych padnie pytanie o najbardziej znanego detektywa wszech czasów, wszyscy bez wahania powiedzą: Sherlock Holmes. Jeśli jednak zapytamy o to dzieci, wówczas usłyszymy: detektyw Pozytywka! I wiecie co? Dzieci mają rację.

Detektyw Pozytywka jest niesamowicie pozytywną i sympatyczną postacią. Prowadzi jednoosobową agencję detektywistyczną o nazwie "Różowe Okulary", która jest tak malutka, że ledwie mieści najpotrzebniejsze sprzęty i detektywa Pozytywkę w środku. Jego jedyną bronią jest kaktus, który wielokrotnie uratował go z opresji. Najczęstszymi interesantami detektywa są dzieci, którym nasz drogi Pozytywka pomaga bez wahania, chociaż za jego usługi płacą mu jedynie słodyczami bądź słowem "dziękuję". Zgłaszają się do niego również dorośli i to z najróżniejszymi sprawami, od tych zupełnie błahych do całkiem poważnych, jak np podejrzenie o próbę otrucia. Dzięki bystremu umysłowi udaje mu się rozwikłać każdą zagadkę, z która przyjdzie mu się zmierzyć. A śmiechu jest...

Chyba każdy słyszał o najsłynniejszym detektywie na świecie, który niestrudzenie rozwiązuje (nie tylko) dziecięce zagadki, wyjaśnia sekrety i odkrywa tajemnice ;). A kto nie słyszał, to zaraz usłyszy, bo postać ta jest nietuzinkowa.

"Z braku innych wakacyjnych rozrywek detektyw Pozytywka postanowił zająć się obserwacją samego siebie. I wcale nie uważał, że jest to dziwne. Po pierwsze - każdy człowiek powinien znać siebie lepiej niż innych, a po drugie - przyglądanie się komuś tak niezwykłemu jak detektyw Pozytywka mogło być pożyteczne nawet dla samego detektywa Pozytywki"/s. 203.

Sam styl Pana Kasdepke jest REWELACYJNY. Idealnie spajający logikę dziecięcego, jak i dorosłego myślenia... Książka, mimo, że przeznaczona dla młodszych czytelników, i mnie, bądź co bądź dorosłej kobiecie sprawiła niemało radości!

Detektyw Pozytywka jest nierozumiany przez dorosłych, nazywających go "dziwakiem", a uwielbiany przez dzieci, które go podziwiają i co rusz przybiegają z danym problemem do...

Wiem, że na naszym blogu było już całe mnóstwo książek detektywistycznych dla dzieci, ale według mnie takich lektur nigdy nie jest za dużo. Tym bardziej, że każda z nich jest zupełnie inna. A poza tym, nie wiem jak to jest u Was, ale moja Ala ja uwielbia. Czasem sięgamy po takie tajemnicze książeczki i widzę, że rozwikływanie różnych zagadek bardzo się mojemu dziecko podoba. Ona bardzo lubi przygody, niesamowite wydarzenia, niecodzienne sytuacje i tajemnice. W końcu pragnie zostać podróżniczką, więc nie ma się co dziwić, że tego typu przygody bardzo ją pociągają. A ja również chętnie podsuwam jej takie pozycje. Uważam, że to fajna zabawa. Takie lektury rozwijają wyobraźnie u naszych dzieci i zmuszają do logicznego myślenia. Na pewno te cechy nie raz przydadzą się mojej Ali w przyszłości.

Dziś chciałam Wam przedstawić detektywa Pozytywkę. Uroczego mężczyznę, który cały swój czas poświęca na rozwiązywanie różnych zagadek. Swoje biuro założył na piątym piętrze pewnej kamienicy. Jest...

kasia900 | 2014-10-27

Miałam przyjemność poznać fantastyczną, zabawną, jak również inteligentną osobę, która to zamieszkuje starą kamienicę. Ów postać prowadzi agencję detektywistyczną "Różowe Okulary". To osoba bardzo sympatyczna, choć przez wielu uważana za dziwoląga. A dlaczego? Otóż, ten mężczyzna uparł się, że nie będzie używał innej broni poza kaktusem! Można by rzec, prawdziwy bohater. O kim mowa, moi Drodzy Czytelnicy? Odpowiedzi przesyłajcie w komentarzach ;)

Macie szczęście, że nie układam zagadek, bo nie jestem w tym znakomita. Dzięki Bogu! z wielkim powodzeniem robi to Grzegorz Kasdepke w swojej książce pt. "Wielka księga Detektywa Pozytywki". Na wstępie księgi autor wyjaśnia skąd wziął się pomysł na stworzenie sympatycznego Detektywa. Otóż, pomysł przyszedł nagle, kiedy to nasz autor miał bliskie spotkanie swojej głowy ze spadzistym dachem w pokoju na poddaszu ;) Wtedy to w głowie Grzegorza Kasdepke narodził się Detektyw Pozytywka. Od tamtej chwili Kasdepke i Pozytywka napisali cztery...

pablo | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Świetna książka starczająca na długo. Większość opowiadań jest świetna, część trochę nudzi, ale wszystkie są dla dziecka przygodą. Polecam, warto mieć ją na dziecięcej półeczce.