Maria Skłodowska Curie

Książeczka ta licząca zaledwie kilkadziesiąt stron jest jakże trafnym i wyczerpującym skrótem historii życia wielkiej uczonej jaką była Maria Skłodowska Curie . Zachęca ona do sięgnięcia po bardziej rozbudowane , a co za tym idzie dłuższe biografie Marii .
Są w niej opisane wszystkie najważniejsze wydarzenia z jej życia , znaczące nazwiska i daty .
Mimo małej objętości jest to pozycje według mnie warta przeczytania , ponieważ można było się spodziewać , że autorka po łebkach opisze tą historię , a wcale tak nie jest .
Podsumowując polecam przeczytać , a następnie osiągnąć po inne książki opisujące trudne , ale warte tego trudu życie tej niezwykłej kobiety urodzonej w trudnych dla płci pięknej czasach .

Mimo małej objętości...

Pięknie napisane, łączy kunszt literacki, fabułę, podniosłość wydarzeń równocześnie przytaczając daty, nazwiska oraz miejsca zdarzeń. Zapewne więcej bym ogólnie biografii czytała gdyby chociaż w połowie przypominały kompozycją tę pozycję. Bardzo przystępną.

Króciutka, króciuteńka. Nawet nie biografia, a tylko zarys postaci. Ale za to przejmujący i emocjonalny - polecam! Przyjemne 30 min czytania:) A po przeczytaniu ogarnia człowieka duch odkrywcy.

• 1aa) Posiadam
  • Dzieci: Biblioteczka chłopców
  • Biblioteka
  • Biografie
  • Sprzedam/wymienię
  • Książki na sprzedaż - proponuj cenę!

Helena Bobińska Maria Skłodowska Curie Zobacz więcej
Helena Bobińska Maria Skłodowska Curie Zobacz więcej