8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Katarzyna Kołodziej
Eliza

Konstancja wygrała konkurs na opowiadanie. Nie sądziła, że nagroda będzie tak fascynująca. Opowiadanie posłuży jako scenariusz do nowego odcinka o przygodach nieustraszonej wojowniczki Xymeny. W dodatku film będzie kręcony w szkole Konstancji. a ona i jej koledzy dostaną role do zagrania. To się nazywa szczęście! A najważniejsze, że zobaczą prawdziwą Xymenę. To czarodziejka, więc może przy okazji rozwiąże parę szkolnych problemów. Na przykład rozprawi się z Zyzolem, który już wszystkim zalazł za skórę. Byłoby super! Ale Xymena nie zamierza kiwnąć palcem w sprawach, które nie są jej problemem. To zadanie dla Konstancji.

Ilustrator: Katarzyna Kołodziej

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2014

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Bożena | 2018-02-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 lutego 2018

Świetna literatura dla starszych dzieci. Mamy tu wyraziste charaktery, przygodę, przyjaźń i problemy w szkole i jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Wszystko to jednak bardzo ciekawie opowiedziane i świetnie się czyta. Na dokładkę znajdziemy tu jeszcze całkiem zgrabne ilustracje.

Fajna książka, szybko się ją czyta i z pewnością warta przeczytania :).

Karriba | 2014-04-23
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Książka Grażyny Bąkiewicz pt. "Ale kino!", zalicza się do serii Klub Łowców Przygód. Nie będąc dzieckiem, zdążyłam się trochę wciągnąć w fabułę! :)

Główną bohaterką książki jest Konstancja, nazywana po prostu Stanką. Dziewczynka nie znosi swojego imienia, dlatego pragnie zdobyć Złotą Gwiazdę, szkolne trofeum, które spełnia życzenia. Aby mogła ją przez chwilę potrzymać, musi jednak dokonać czegoś niesamowitego. Ponadto pojawia się jeszcze jeden poważny problem. Zyzol, największy chuligan w szkole, ukradł Złotą Gwiazdę i wszystko wskazuje na to, że wcale nie zamierza jej oddać. Jakby tego było mało, klasa Stanki wygrywa konkurs na opowiadanie i w nagrodę weźmie udział w nagraniu nowego odcinka ulubionego serialu wszystkich uczniów, Xymeny z planety V55. Pytanie tylko czy dzielna Xymena pomoże Stance w odzyskaniu statuetki.

Konstancja jest postacią, której nie sposób nie polubić, uwierzcie na słowo :) Jestem pewna, że wyrośnie na piekielnie inteligentną kobietę z charakterkiem, na...

Shirin | 2017-12-01
Przeczytana: 2017 rok