Okładka książki Bridget Jones. Szalejąc za facetem

Wydawnictwo Zysk i S-ka
typ
papier
Lady_B
6.28 (796 ocen i 183 opinie)

Opis książki

W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania: CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka? CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem? CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku n...

CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych?
CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie?
CZY DALAJ LAMA naprawdę publikuje na Twitterze, czy robi to za niego jego asystent?
CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta?
JEŚLI PRZEŚPISZ SIĘ Z KIMŚ po dwóch randkach i sześciu tygodniach esemesowania, czy będzie to to samo, jakbyś wyszła za kogoś po dwóch spotkaniach i sześciu miesiącach pisywania listów w czasach Jane Austen?
Dumając nad tymi zagadnieniami i innymi dramatycznymi problemami naszych czasów, Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę, a jednocześnie na powrót odkrywa swoją seksualność w - jak to nieuprzejmie i zupełnie nieadekwatnie mogą co poniektórzy określić - wieku średnim.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2014

Polecamy

Opinie czytelników
Lid | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Nieeeee...... Bridget jednak nie może istnieć bez Marka, sztywnego mecenasa. Niestety tego braku nie rekompensuje nawet istnienie książkowego Jamesa Bonda (zarówno pod względem fizycznym jak i skalą opanowanych umiejętności specjalnych;)). Zderzenie Bridget z internetem, pokoleniem Facebooka i Twittera, na której to autorka oparła całą fabułę książki, "nie chwyta", a nudzi. Co nie oznacza, że w książce nie ma tzw. "momentów", w którym Bridget jest po prostu matką, czułą i odpowiedzialną, jednocześnie z całym swoim, znanym wszystkim, roztrzepaniem;). Lepszym pomysłem byłoby zamknięcie tej historii wraz z końcem drugiego tomu

Lady_B | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Czekałam na kolejny tom z życia Bridget z niecierpliwością. Po przeczytaniu wcześniejszych informacji, że jest ona wdową po 50tce z dwójką dzieciaków zaczęłam odczuwać obawy, że to już nie będzie 'to'. Faktycznie... moim zdaniem pierwszej, a nawet drugiej części nie dorównuje. W powieści dużo jest już problemów nieco cięższego kalibru, więc zwariowany świat Bridget wypełniony jest nieraz śmiechem przez łzy i rzeczami, które na dobrą sprawę ciężko uznać za zabawne. Niektóre wątki bywały nudnawe. Zawiedziona byłam szczególnie początkiem książki, później akcja zaczęła się rozkręcać, zaczęło przybywać coraz więcej, charakterystycznych dla Bridget, śmiesznych sytuacji, przemyśleń i dialogów. Czasami śmiałam się na głos, jak za starych dobrych bridgetowych czasów i mimo, że nie jest to już tak dobra powieść jak poprzednie, przeczytałam błyskawicznie i finalnie jestem całkiem zadowolona.

Michał | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Polecam wszystkim w oryginale!
Idealna, zabawny język pisana z pasją i ciekawym spojrzeniem na świat!
Nie tylko dla kobiet, faceci też coś w tym znajdą dla siebie

filipinka | 2014-04-15
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Trudno mi tę książkę obiektywnie ocenić, bo mam do tej Bridget wielką słabość, ale z drugiej strony wydaje mi się, że ta, trzecia, część zdecydowanie nie trzyma poziomu poprzednich.

Bridget Jones, wdowa po pięćdziesiątce z dwójką małych dzieci, wciąż jest zabawnie roztrzepana i nieporadna życiowo, zwłaszcza w kwestii zdobyczy techniki XXI wieku. Ale to jej wybaczam, bo sama mam często problem z obsługą niektórych urządzeń. Niestety jednak poziom dowcipów wprowadzał mnie czasem w zażenowanie, a opętanie seksem głównej bohaterki mocno mnie irytowało.

Nie mniej jednak wiem, że moja opinia i tak nie zrazi fanów Bridget do przeczytania tej książki (sama jestem tego świetnym przykładem). Ale jeśli Helen Fielding przyjdzie do głowy napisanie kolejnej książki, to ja mówię "pass". Moje granice dobrego smaku już zostały mocno nadwerężone...

MAGnezja | 2014-07-10
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 09 lipca 2014

W sumie to nie wiem jak jednoznacznie ocenić najnowsze szaleństwa Bridget Jones. Chociaż po takiej fali krytyki, to raczej trudno być oryginalnym w swoich spostrzeżeniach.
W aktualnej odsłonie Bridget ma 51 lat, dwójkę dzieci i niestety jest wdową. Autorka uśmierciła postać Marka, ale oczywiście znalazła na jego miejsce zastępstwa w osobie zabawnego i przystojnego 30- latka oraz dobrze ułożonego i wysportowanego nauczyciela jej syna.
Głównym minusem książki jest nadużywanie wątków związanych z problemami gastrycznymi bohaterki, które początkowo może nawet trochę śmieszą, ale już za chwile wywołują lekkie zniesmaczenie. Podobnie jest z wyolbrzymioną inwazją wszawicy oraz innych owadów.
Poza tym Bridget nie zachowuje się jak kobieta po 50 roku życia, ale raczej jak 20-latka. Ostatnie 100 str. książki mam wrażenie , że było pisane nieco "na siłę", przez co końcówka jest nudnawa i łatwa do przewidzenia.
Z drugiej strony w książce znalazły się zabawne momenty w stylu dawnej...

Książka literacko trzyma poziom poprzednich części. Jest zabawna, lekka i ujmująca. Ale mimo że spędziłam z nią dwa dni, wciąż nie mogę pogodzić się ze śmiercią Marka. Nigdy nie przywiązywałam się aż do tego stopnia do literackich bohaterów.

Tym bardziej chapeau bas dla autorki za tak nietypowe podejście do trudnego problemu. Książka bawi, ale i wzrusza, daje nadzieję, choć wymaga pewnej odporności psychicznej.

miqa | 2014-06-08
Na półkach: 2014, Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Moja miłość do życiowych perypetii Bridget Jones zaczęła się zaledwie kilka miesięcy temu. Byłam na uprzywilejowanej pozycji, ponieważ nie musiałam, jak inne wierne fanki Bridget czekać na trzeci tom latami. Tym razem szalona Pani Jones, a raczej już Darcy, zmierzy się z problemami wieku średniego, tragicznym statutem wdowy, której dzieci tak bardzo przypominają ukochanego męża. O tak, Bridget ma dzieci! Ale niestety… znowu została bez faceta i z dodatkowymi kilogramami, nałogi może troszkę się zminimalizowały, ale cudowne poradniki znów pójdą w ruch!

Helen Fielding to brytyjska dziennikarka prasowa i telewizyjna, a także autorka scenariuszy i pisarka powieści dla kobiet, w których nie brakuje dużej dawki humoru. Do tej pory spod jej pióra wyszły następujące powieści: „Dziennik Bridget Jones”, „Bridget Jones: W pogoni za rozumem”, „Potęga sławy”, „Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules” i najnowsza, trzecia część o przygodach Bridget – „Bridget Jones: Szalejąc za facetem”.

Bridget (Jone...

Patrycja | 2014-04-27
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Niestety musze sie przyznać do tego iż nie dalam rady.. chyba wyrosłam z takich książek. Za nudna jak dla mnie...i tak irracjonalne problemy... Twitter? Zrobiła z głównej bohaterki sfrustrowaną idiotke na dodatek z dwójką dzieci. Przesada. Miało być śmiesznie a wyszło żałośnie.. Myślę że autorka zaniżyla swój poziom i mam nadzieję, że nie będzie kolejnej części.

Ela | 2014-04-04
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Kocham Bridget! Jest mi bardzo bliska, czuję jakbyśmy były przyjaciółkami. Znamy się od wielu lat, i na ich przestrzeni często się spotykałyśmy. Dobrze na w swoim towarzystwie.
Zniecierpliwiona czekałam na poznanie jej jako dojrzałej kobiety. I nie zawiodłam się. To moja kochana B.J.
Uwielbiam ten styl. Nieodmiennie mnie przyciąga. Może dlatego, że sama piszę pamiętnik?
Nie żałuję czasu spędzonego na czytaniu. Śmiechu i współczucia jakie pojawiały się we mnie w trakcie czytania.
Jednak...
Nie magnetyzowała mnie tak jak pierwszy tom. Który moim zdaniem był zdecydowanie najlepszy. Nie wciągał bez granic. Niestety od razu domyśliłam się zakończenia. I czytanie nie dawało mi tyle frajdy ile się spodziewałam . Ale to dalej niezła książka, szczególnie dla fanów Bridget.

Odstawiam na regał obok poprzednich dwóch tomów i pewnie będę wracać i czytać na wyrywki. Tak jak lubię czytać B.J.

Nie nasyciłam się tak jak myślałam, ale nie czuję niedosytu.

monk | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Gdy cała Polska, (co mówię!), cały świat, oszalał na punkcie szalonej i rozbrykanej Bridget, ja stałam w kontrze! Phi! Gdzież tu się zniżać do poziomu tego typu lektury!
Pierwszą część przeczytałam dopiero rok temu i byłam zachwycona elokwencją pulchniutkiej blondynki, a dziś skończyłam część trzecią.
Zabawna, ale nie aż tak jak część pierwsza...
Może taki odgrzewany kotlet...
Może trochę naciągane wątki...
Ale dobrze się czyta o 6 rano jedząc śniadanie-luźno i bez zobowiązań:)). Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto