Bridget Jones. Szalejąc za facetem

Cykl: Bridget Jones (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
tłumaczenie
Katarzyna Karłowska , Jan Karłowski
Bridget Jones: Mad About the Boy
Lady_B

W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania: CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka? CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem? CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego...

CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych?
CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie?
CZY DALAJ LAMA naprawdę publikuje na Twitterze, czy robi to za niego jego asystent?
CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta?
JEŚLI PRZEŚPISZ SIĘ Z KIMŚ po dwóch randkach i sześciu tygodniach esemesowania, czy będzie to to samo, jakbyś wyszła za kogoś po dwóch spotkaniach i sześciu miesiącach pisywania listów w czasach Jane Austen?
Dumając nad tymi zagadnieniami i innymi dramatycznymi problemami naszych czasów, Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę, a jednocześnie na powrót odkrywa swoją seksualność w - jak to nieuprzejmie i zupełnie nieadekwatnie mogą co poniektórzy określić - wieku średnim.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2014

0 (0 ocen i opinii)
Dzika bestia
Jorge Franco

5,2 (10 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu
Charles King

8,67 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
beata83 | 2014-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014 rok
Przeczytana: 08 marca 2014

Jak ja uwielbiam Bridget Jones. Lubię ją czy ma trzydzieści, trzydzieści pięć czy pięćdziesiąt dwa lata. Moja ukochana bohaterka nic się nie zmieniła. Oprócz tego, że jest kochającą matką, ma "kilka" lat więcej i ma trochę inne problemy wciąż jest tą samą żywiołową i trochę nieporadną Bridget. Wciąż spotykają ją różne małe i duże wypadki spowodowane jej żywiołową naturą i lekkim nieokrzesaniem. W dalszym ciągu może również liczyć na swoich oryginalnych i oddanych przyjaciół.
Niestety według mnie cały zamysł książki jest nie do przyjęcia. Jako wieloletnia fanka serii o Bridget czuję się oszukana. Jak autorka mogła mi to zrobić? Szczerze mówiąc miałam ochotę cisnąć książką kiedy przeczytałam na jaki pomysł "odświeżający" fabułę wpadła Pani Fielding. Nie zdradzę o co chodzi ale myślę, że każdy fan zareaguje równie emocjonalnie jak ja.

Książka została zakończona w taki sposób, że chyba nie powinniśmy liczyć na dalsze części. A szkoda

14 lat przerwy dzieli powstanie "W pogoni za rozumem" od "Szalejąc za facetem". Bałam się, że po tylu latach autorka zaserwuje nam odgrzewane kotlety. Na szczęście jednak (moim zdaniem) tak się nie stało.

Bridget ma 49 lat i jest samotną matką dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wciąż jest niezdarna i pomimo heroicznych prób nie radzi sobie do końca ze wszystkim dookoła oraz z tym, co ją spotkało.

Owszem, nie jest to literatura najwyższych lotów,ale zaprawdę powiadam Wam: co z tego? Ludzie czytają dużo głupsze i gorzej napisane książki.

Trzecia część przygód Bridget Jones mnie nie rozczarowała. Jeśli powiem, że czytając śmiałam się w głos, to już rekomenduję tę książkę. Bridget ma prawie pięćdziesiąt lat, ale wciąż te same problemy z facetami, wciąż jest na diecie, wciąż jest cudownie szurnięta, roztargniona, walcząca z elektroniką, portalami społecznościowymi... ale doszły dzieci i problemy z nimi związane. Momentami zachowuje się psychopatycznie kompulsywnie (akcja...

Peyton | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Kochałam Bridget w pierwszej części, uwielbiałam w drugiej i nadal uwielbiam w trzeciej! Co prawda nic nie dorówna pierwszej części, ale ta też jest bardzo dobra. Trochę mi się szkoda zrobiło, gdy nagle przenieśliśmy się w przyszłość, nie ma Marka i Sharon, nagle mamy 50-letnią Bridget z dwójką dzieci i jej "kochanka", a może raczej "pana na dochodne". Nie mniej stara dobra Bridget wciąż jest, niewiele zmieniona i choć niektórzy mogą sądzić, że to co przystoi 30letniej singielce jest już nieodpowiednie dla 50letniej mamy, to jednak lepiej, że autorka poszła w odwrotną stronę, niż gdyby miała z tytułowej bohaterki nagle zrobić idealną panią domu. :D

geena | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

"Jestem zapuszczona - niewydepilowana, krzaczaste brwi, zero ćwiczeń, peelingu, pedikiuru i medytacji, odrosty nietknięte, włosy niewymodelowane, nieubrana (fatalnie, bo zupełnie już o to nie dbam) - na dodatek kompensuję to obżeraniem się. Muszę się za siebie wziąć.

Neurotyczna, mająca słabość do kalorycznego jedzenia, alkoholu i niewłaściwych facetów Bridget wróciła! Tyle, że ma już pięćdziesiąt lat, dwójkę dzieci i jest... wdową. Niestety nie doczekała się happy endu z Markiem Darcym, który zginął podczas wybuchu miny w Sudanie. Niemniej, Bridget to ta sama Bridget, tyle że "poszła z duchem czasu". Co to znaczy? To znaczy, że zamiast kopcić Silk Cuty, żuje gumę Nicorette, liczy kalorie i zmarszczki na twarzy, interesuje się Facebookiem, Twitterem i innymi internetowymi społecznościami oraz zastanawia się, czy zaprosić swojego 29-letniego kochanka na 60. urodziny swojej najlepszej przyjaciółki, a potem szuka opiekunki do dzieci, by móc wypuścić się z nim na erotyczne wakacje....

Patrycja | 2014-04-27
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Niestety musze sie przyznać do tego iż nie dalam rady.. chyba wyrosłam z takich książek. Za nudna jak dla mnie...i tak irracjonalne problemy... Twitter? Zrobiła z głównej bohaterki sfrustrowaną idiotke na dodatek z dwójką dzieci. Przesada. Miało być śmiesznie a wyszło żałośnie.. Myślę że autorka zaniżyla swój poziom i mam nadzieję, że nie będzie kolejnej części.

Muminka | 2015-02-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2015

Chociaż nie wyobrażam sobie Bridget Jones jako pięćdziesięciolatki, z ciekawości sięgnęłam po trzeci tom jej przygód. W odróżnieniu do poprzednich części, tutaj bohaterka zachowuje się irytująco infantylnie. Po śmierci Marka musi borykać się z wychowywaniem dwójki dzieci, Billy'ego i Mabel. Jednocześnie cierpi z powodu samotności więc z dużym zaangażowaniem występuje na Twitterze, zakłada swoje profile na portalach randkowych i obsesyjnie liczy kalorie.
Z jednej strony cieszę się że nie straciła swojej trzpiotowatości, że nadal myli cienie do powiek z błyszczykiem, no i jej próżność zostaje ukarana gdy po wstrzyknięciu botoksu dostaje murzyńskich warg. Z drugiej zaś mam wrażenie, że Fielding powiela schematy, że odcina kupony od sławy i idzie na łatwiznę. Wątek z kilkanaście lat młodszym kochankiem jest OK, ale nie rozumiem czemu tyle uwagi poświęcają tematom bąków, wymiotów itp.
Poza tym Helen Fielding należy się solidna chłosta za bezceremonialne uśmiercenie Marka Darcy'ego.

natkuss | 2015-02-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2015

Powiem szczerze, że po przeczytaniu 2 pierwszych książek z serii o Bridget żałowałam, że nie ma więcej. Teraz po przeczytaniu trzeciej- powrocie po latach- chyba zmieniam zdanie.
Postarzała nam się ta Bridget, ale tylko w metryce. 50 letnia matka, wdowa, scenarzystka, wydawało by się, że ma już trochę poukładane w głowie. A tu zaskoczenie- Bridget nic się nie zmieniła, dalej randkuje, panikuje, przerzuca sterty poradników- chyba panią w tym wieku już to nie wypada. A może właśnie dobrze być zawsze młodym duchem?
Im bliżej końca tym lepiej się czyta, na początku nie mogłam się przyzwyczaić do przeskoku między częściami i do tego, że nie ma już Marka. Ogólnie nie zachwyciła mnie, ale też nie jest najgorsza.

Gąska | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Spokojnie mogę nazwać siebie wielką fanką Bridget. Uwielbiam ją. Dostrzegam w niej podobieństwo do mnie. Jestem tak samo niezdarną, marudną, humorzastą, roztrzepaną, złośliwą, apodyktyczną, zagubioną, rozkojarzoną, posiadającą na swój sposób urok osobisty, małą istotą o miękkim sercu i twardym tyłku. Bridget gdyby była postacią prawdziwą byłaby najprawdopodobniej moją siostrą bliźniaczką. Pewnie właśnie dlatego chętnie sięgam po każda część trylogii. Moim ulubionym nierozłącznym elementem są jej dylematy i tok rozumowania.

Bałam się jednak. W końcu książka została wydana po piętnastu latach od „W pogoni za rozumem”. Starsza Bridget ku mojej uciesze, nic się nie zmieniła. Dalej jest tą samą roztrzepaną kobietą z tendencją do pakowania się w kłopoty. Tym razem przyszło jej zmierzyć się z trudnym zadaniem – byciem mamą dwójki urwisów. Głównym wnioskiem jaki nasunął mi się tuż po rozpoczęciu lektury jest fakt, iż ta kobieta nie ureguluje swych spraw sercowych chyba do końca życia....

MAGnezja | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 lipca 2014

W sumie to nie wiem jak jednoznacznie ocenić najnowsze szaleństwa Bridget Jones. Chociaż po takiej fali krytyki, to raczej trudno być oryginalnym w swoich spostrzeżeniach.
W aktualnej odsłonie Bridget ma 51 lat, dwójkę dzieci i niestety jest wdową. Autorka uśmierciła postać Marka, ale oczywiście znalazła na jego miejsce zastępstwa w osobie zabawnego i przystojnego 30- latka oraz dobrze ułożonego i wysportowanego nauczyciela jej syna.
Głównym minusem książki jest nadużywanie wątków związanych z problemami gastrycznymi bohaterki, które początkowo może nawet trochę śmieszą, ale już za chwile wywołują lekkie zniesmaczenie. Podobnie jest z wyolbrzymioną inwazją wszawicy oraz innych owadów.
Poza tym Bridget nie zachowuje się jak kobieta po 50 roku życia, ale raczej jak 20-latka. Ostatnie 100 str. książki mam wrażenie , że było pisane nieco "na siłę", przez co końcówka jest nudnawa i łatwa do przewidzenia.
Z drugiej strony w książce znalazły się zabawne momenty w stylu dawnej...

Lid | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Nieeeee...... Bridget jednak nie może istnieć bez Marka, sztywnego mecenasa. Niestety tego braku nie rekompensuje nawet istnienie książkowego Jamesa Bonda (zarówno pod względem fizycznym jak i skalą opanowanych umiejętności specjalnych;)). Zderzenie Bridget z internetem, pokoleniem Facebooka i Twittera, na której to autorka oparła całą fabułę książki, "nie chwyta", a nudzi. Co nie oznacza, że w książce nie ma tzw. "momentów", w którym Bridget jest po prostu matką, czułą i odpowiedzialną, jednocześnie z całym swoim, znanym wszystkim, roztrzepaniem;). Lepszym pomysłem byłoby zamknięcie tej historii wraz z końcem drugiego tomu

W marcu jak w garncu

Co miesiąc we współpracy z GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK) przygotowujemy zestawienie bestsellerów. W marcu ranking wypadł wyjątkowo niejednorodnie.