7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Kaja93

Podręcznik, który oddajemy Państwu do rąk stanowi syntetyczne omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu chorób wewnętrznych. Praca personelu pomocniczego jest niezwykle ważnym elementem opieki medycznej nad chorym internistycznym. Znajomość i dostęp do wiedzy zawartej w tym podręczniku ma ułatwić w przyszłości i uczynić bardziej racjonalną pracę z osobą chorą. Współczesne pielęgniarki,...

Współczesne pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci zaangażowani są nie tylko w wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, ale także aktywnie uczestniczą
w procesie terapeutycznym. Monitorują oni bowiem pacjentów w stanach zagrożenia życia oraz uczą osoby ze schorzeniami przewlekłymi życia z chorobą.
Ich wiedza i doświadczenie stanowią w dużej mierze o jakości pracy oddziałów internistycznych.

Spis treści:
15. Choroby przemiany materii
16. Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej
17. Żywienie w chorobach wewnętrznych
18. Edukacja osób przewlekle chorych

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Ka...(?)

źródło okładki: Zdjęcie własne

Kaja93 | 2014-05-07
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Szczerze polecam!
- Podręcznik napisany przystępnym, zrozumiałym językiem
- Zawiera naprawdę szczegółowy opis jednostek chorobowych z dokładnym wyjaśnieniem ich patofizjologii
- Najważniejsze informacje są wyraźnie wyróżnione
- Każdy rozdział kończy krótki test, sprawdzający zdobytą wiedzę
- Opisuje zarówno postępowanie farmakologiczne jak i pielęgnacyjne w danej chorobie
- Po kilkukrotnym przeczytaniu można spokojnie przystąpić do egzaminu

Widać, że podręcznik pisany był przez osoby z długim stażem pracy i dużym doświadczeniem z opisywanymi chorobami, a przede wszystkim - czuć, że autorzy uwielbiają internę.
Aż miło się go czyta!

Mycha | 2016-11-18