Szkoła dla mężów

Wydawnictwo: Albatros

Sophie i Mark są szczęśliwym małżeństwem z kilkumiesięcznym synem Arthurem. Ale na tym monolicie ujawnia się pierwsza skaza. Aby wykazać się w nowej pracy, Mark zostaje po godzinach i zaniedbuje rodzinę. Sophie podejrzewa, że ma romans. Do akcji wkracza jej matka, której ambicją jest mieć bogatego zięcia. Mark do takich nie należy, tymczasem na horyzoncie pojawia się dawna sympatia Sophie, piekielnie bogaty, choć bezduszny Simon, wybrany na ojca chrzestnego Arthura. Rozwód wisi na włosku. zagęszcza się sieć intryg, których motorem jest teściowa. Mark nie zamierza poddawać się bez walki i zapisuje do szkoły dla mężów prowadzonej przez znaną psychoterapeutkę. Na Dwutygodniowy Cud Uzdrawiania Małżeństw...

anek7 | 2011-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2011

Od jakiegoś czasu wybierając się do biblioteki przeglądam sobie jej elektroniczny katalog i robię sobie listę życzeń – tytuły które w jakiś sposób mnie zaintrygowały, czy po prostu przyszedł czas aby się z nimi zapoznać. Nie znaczy to oczywiście, że trzymam się tej listy jak pijany płotu – daję się namówić paniom bibliotekarkom na różne nowości czy też sama wezmę jakąś książkę pod wpływem impulsu. Tak było z książką Wendy Holden „Szkoła dla mężów”. Zwróciła moją uwagę okładka – młody człowiek z mina zbitego psa, udekorowany tak jak moja szafka nad lodówką samoprzylepnymi karteczkami z przypominajkami typu „Odbierz pranie”, „Nakarm kota” czy „Odbierz dzieci”. Od razu zastrzegam, że nie nastawiałam się na jakieś ogromne intelektualne przeżycia, klasyfikując książkę „po wyglądzie” jako popołudniowe, lekkie czytadło.
I nie zawiodłam się. Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Głównym bohaterem jest mieszkający w Londynie Mark. Ma zonę Sophie, która po urlopie macierzyńskim...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-03-01
Przeczytana: 29 lutego 2012

„Szkoła dla mężów” to lekka, łatwa i przyjemna lektura, z której należałoby wyciągnąć pewne wnioski. Choć Wendy Holden porusza w książce poważny problem dotyczący kryzysu w małżeństwie, nie brak tu także zabawnych momentów, które sprawiają, że nie jest to nudna opowieść. Napisana prostym językiem, wciąga czytelnika i wzbudza zainteresowanie dalszymi losami bohaterów.

Poznajemy Sophie i Marka – małżeństwo z siedmioletnim stażem mieszkające w Londynie - gdy wybierają rodziców chrzestnych dla swojego sześciomiesięcznego synka Arthura. Z pozoru szczęśliwi młodzi rodzice borykają się z częstymi problemami wielu małżeństw. Mark właśnie zmienił pracę – zatrudnił się w nowo powstałym wydawnictwie, dużo pracuje by jak najlepiej wypaść w oczach nowego pracodawcy, co odbywa się kosztem rodziny. Sophie, na krótko po chrzcinach synka, wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, a mały Arthur idzie do żłobka.

Z biegiem czasu sytuacja zaczyna się komplikować… Mark coraz więcej czasu spędza w...

Karolina | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Książka taka pół na pół.. Ciekawe i smieszne były fragmenty z zajęc w Szkole dla Mężów:) Dużo opisówek co troche mnie zniechęca. Zaintereswały mnie wyłacznie fragmenty dotyczące Mark'a.. Reszte przeczytałam tak od niechcenia..

danpla52 | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Nigdy przy czytaniu nie śmiałam się tak głośno...dobra lektura na ponure dni i zły humor,polecam serdecznie

Justi6 | 2012-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 15 lutego 2012

Bardzo słaba książka.Autorka nie znalazła patentu na fabułę.
Pozycja praktycznie o niczym,polecałabym ją mężczyzną którzy nie potrafią znaleźc wspólnego języka ze swoimi żonami.
Kobiety nie znajdą w niej nic ciekawego.

infrared | 2013-11-06

Do bólu przewidywalna. Oczywiście, jest to literatura stricte rozrywkowa, ale cały czas twierdzę, że taka też może być na wysokim poziomie.
No niestety, ta nie jest.

katka_94 | 2013-07-23
Przeczytana: 2012 rok

Fajna historia, fajny pomysł a tytułowa szkoła dla mężów to według mnie ciekawy pomysł :)Przyjemna literatura dla kobiet. Możne przeczytać

kitek8844 | 2012-07-22

ciezko sie zabrac bylo za nia ale pozniej nie moglam sie oderwac chcialam wiedziec co bedzie z glownymi bohaterami :)

elka333 | 2013-11-10

Lektura przyjemna. Nigdy tak się nie uśmiałam, gdy doszłam do opisu Szkoły dla mężów.

gargamelka | 2015-03-31

Jakoś nie przebrnęłam no :(