Historia warszawskiej adwokatury

Wydawnictwo: C.H. Beck
historyczna

W Historii warszawskiej adwokatury Autor przedstawia dramatyczne wydarzenia w dziejach stołecznej adwokatury, poczynając od okresu upadku pierwszej Rzeczpospolitej, przez okres zaborów, czasy drugiej niepodległej Polski, ponure czasy niemieckiej okupacji, aż po wydarzenia współczesne. Patriotyczne postawy warszawskich adwokatów przedstawione zostały na tle historycznych wydarzeń tamtych czasów. Drugie wydanie uzupełniono o indeks nazwisk oraz wzbogacono uwagami podsumowującymi.