Powstanie państwa polskiego w świetle prawa narodów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
historyczna

Monografia stanowiła podstawę habilitacji Cezarego Berezowskiego, przeprowadzonej na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1935 r. Jest to najszersze i najbardziej szczegółowe opracowanie zagadnienia powstania państwa polskiego w latach I wojny światowej, pisane z prawnopublicznego punktu widzenia. () Problemy podnoszone w pracy profesora nie zostały przez naukę jednoznacznie rozstrzygnięte do dnia dzisiejszego.() Warto więc przypomnieć, poprzez ponowną publikację, jedno z zasadniczych stanowisk wsparte