Instrukcja obsługi pralki mechanicznej

Wydawnictwo: Złote Myśli
9788375820980
biznes, finanse

Czy można porównać nasze życie do pralkia Na początek przeczytaj proszę, poniższą historię, która jest ściśle związana z resztą treści. Kowalski klęczy w kościele i żarliwie modli się, prosi Boga: Panie, pozwól mi wreszcie wygrać! Wychodzi, następnego dnia pojawia się, siedzi dłużej, wkłada jeszcze więcej wysiłku w swoją prośbę, klęczy, odmawia jeden, drugi różaniec i zanosi wciąż tę prośbę: Panie, pozwól mi wreszcie wygrać! Następny dzień, przyszedł wcześniej, modli się jeszcze żarliwiej, spędza cały czas na modłach. Odmawia wszystkie znane mu modlitwy raz, drugi, trzeci, powtarza, spędza cały dzień w kościele, na koniec dnia zaś prosi po raz ostatni: Panie, pozwól mi wreszcie wygrać! Na to wreszcie Bóg nie wytrzymuje i grzmiąc z obłoków, woła: Kowalski, ale dałbyś mi wreszcie szansę! Kupiłbyś ten los! Co widzisz w tej opowieścia Czy czasem nie ma tam Ciebiea Użytkownik złomluxa, grata kupionego / otrzymanego, który siedzi przed maszyną, obok rosnące brudy, wypadające już z kosza, czeka na cuda! Daj sobie szansę, czy nie czujesz w sobie tej wartości, tej powinności, co zrodziła się dawno w Tobie, tej chęci lepszego życia, sukcesua Jak zaczyna się najdłuższa drogaa Od pierwszego kroku! Jak zaś zrobić pierwszy kroka Instrukcja na następnej stronie. UWAGA! Wykonywać dokładnie! Przyrównując nasze życie do instrukcji obsługi pralki autor pokazuje jak bardzo potrafimy pewne sprawy sobie utrudnić i niepotrzebnie skomplikować. Udowadnia, że czasami wystarczy po prostu coś zrobić, zamiast myśleć o przeszkodach, które mogą się pojawić. z rozbrajającą szczerością obnaża również to, co wiele osób podświadomie próbuje przed sobą ukryć Przypomnij sobie, kiedy ostatnio miałeś jakieś marzeniea Nie wiem jak duże ono było, ale jestem pewien, że po pewnym czasie w Twojej głowie zaczęły kiełkować małe myśli o przeciwnościach, na które możesz napotkać. zacząłeś myśleć, co może się nie udać i prawdopodobnie po chwili doszedłeś do wniosku, że nie dasz rady. Działa to w ten sposób. Pojawia się w Twojej głowie jakiś kreatywny pomysł, a zaraz po nim w ciągu kilku minut, pojawia się 10 powodów dla których wszystko się nie uda. Każdy z tych powodów sprawia, że coraz słabiej wierzysz w swój pomysł i siły, aż w końcu odkładasz go na później i na zawsze zapominasz. Idea, która na początku wydawała się dobra z czasem okazała się za trudna . No tak, w końcu nikt nie obiecywał, że w życiu będzie łatwo... łatwo... Co jest łatwea Nic. Należy nauczyć się smakować ambrozję zwycięstwa rodzącą się w przeciwnościach. zmiana postrzegania. Problemy to tylko informacja pomocnicza, że coś możemy zrobić lepiej, i ma na celu ułatwić nam późniejsze życie, bowiem im wcześniej ona występuje, tym prędzej zdolni się stajemy, jak ptaki przyuczone do lotu, wznieść ponad wszystko. Dwie różne części książkiPierwsza cześć, to rady jak postępować ze swoim życiem. Opisywane są tutaj sytuacje przed którymi każdy z nas codziennie staje. Dowiesz się z niej jak przezwyciężając życiowe trudności oraz przekonasz się, że ograniczenia, które dotąd Ci przeszkadzały rozwijać się, można łatwo przezwyciężyć. Druga cześć opowiada historię życia człowieka. Opisuje jego wzloty i upadki, które niejednokrotnie ściągają go na samo dno ludzkiej egzystencji. Uzależnienie od alkoholu i narkotyków zmieniło jego życie w szambo życia tak głębokie, że trudno było z niego powstać. Nie wiem czy ta historia zainspiruje Cię do działania, czy może raczej skutecznie odstraszy od nadużywania czegokolwiek w swoim życiu. Jednak jestem pewien, że jeszcze długo po skończeniu jej będziesz pamiętał to, co chciał Ci przekazać autor.

pretender1980 | 2014-05-01
Barbara | 2014-01-12