Ukryta Historia:

Historia
Rebis

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pierwsza z serii książek, które zamierzam przeczytać w tej tematyce. Interesująca encyklopedia, podzielona na trzy części dotyczące miejsc, artefaktów oraz postaci, co do których naukowcy nie mają jednoznacznego stanowiska. Znajdziemy tu najpopularniejsze tematy jak oczywiście egipskie piramidy, sfinks, stonehenge, machu picchu ale też te o mniejszej popularności (Kryształowa Czaszka Przeznaczenia, mechanizm z Antykithiry, bateria bagdadzka, kamienne kule z Kostaryki). Książka w każdym przypadku przedstawia oficjalne stanowisko naukowców oraz alternatywne hipotezy, daleko jednak doszukiwać się w niej teorii spiskowych.

Książka stanowi zbiór bardzo interesujących zagadnień poruszonych jedynie ogólnikowo, w maksymalnie kilku stronach. Może być punktem wyjściowym do rozwijania zainteresowań. Piękne ilustracje.

Ciekawa. Bardzo dobrze się czyta.

Ciekawa. Bardzo dobrze się czyta.

Książka podzielona jest tematycznie na trzy rozdziały: tajemnicze miejsca, niezwykłe artefakty, zagadkowe postacie plus dodatek wspominający pokrótce o zagadnieniach, na które autorowi nie starczyło już chęci, czasu, miejsca... nie wiem. W każdym bądź razie, każde zagadnienie jest bardzo dokładnie opisane, z uwzględnieniem najnowszych metod badawczych. Nie ma tu jednak naukowego żargonu a prosty, dostosowany do możliwości każdego czytelnika język. Do przeczytania książki zachęcają również trafnie dobrane zdjęcia i ilustracje oraz fachowa literatura uzupełniająca.
Polecam wszystkim zainteresowanym historią oraz archeologią.
Jedyne, co mi się w tej książce nie podoba to fakt, że autor tylko napomknął o ,,mojej ulubionej" zagadce starożytności czyli zabójstwie Hypatii. No cóż, nie można mieć wszystkiego:).

ciekawa pozycja, ładne zdjęcia, ciekawe fakty, a jednak wolę oglądać filmy dokumentalne o podobnej telematyce, bo mam wrażenie, że tematy nie są wyczerpane. Ale na początek warto.

• Archeologia
  • Popularnonaukowe