Na gorącym uczynku

1 013
1 250
Caught
elenkaa

Siedemnastoletnia Haley McWaid jest doskonałą uczennicą i chlubą swoich rodziców. Pewnego dnia nie powraca do domu. Po trzech miesiącach bezskutecznych poszukiwań jej najbliżsi są przygotowani na najgorsze. Dan Mercer, pracownik opieki społecznej, wpada w pułapkę zastawioną przez reporterkę Wendy Tynes, realizującą program telewizyjny „Przyłapani na gorącym uczynku”, służący demaskowaniu przestępców seksualnych. Za próbę seksu z nastolatką staje przed sądem.
Ku oburzeniu miejscowej społeczności sąd uniewinnia mężczyznę. Swoje niezadowolenie z wyroku szczególnie ostro demonstruje były szeryf federalny, Ed Grayson. Od jawnej wrogości przechodzi do czynów, proponując reporterce, by pomogła mu dokonać samosądu na rzekomym pedofilu. Wendy odmawia, lecz Mercer i tak musi zginąć. Czy zabił go Grayson? Czy Dan maczał palce w zaginięciu Haley McWaid? Dlaczego w jego telefonie komórkowym było zdjęcie zaginionej dziewczyny? Wendy stopniowo zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą gigantycznej manipulacji... Zaginięcie nastolatki uruchamia spiralę zbrodni...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

gazelopka | 2019-07-14

Rewelacyjna książka, pozytywnie mnie zaskoczyła i nastawiła wobec tego autora, gdyż była to pierwsza jego książka jaką przeczytałam. Zagmatwana historia, ale wspaniale połączona w całość.

Ushikawa | 2019-07-09
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Krytyczne spojrzenie na wpływ mediów na opinie odbiorców. Manipulacja jako najpopularniejsze narzędzie PR-u. Smutna konstatacja w oprawie zgrabnej i wciągającej akcji.

Krystyna | 2019-06-30
Przeczytana: 25 czerwca 2019

cobena książki są po prostu dobre,pochłaniają czas wolny nie można sie od nich oderwac

Aniapie | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019

Bardzo lubię kryminały Harlana Cobena. "Na gorącym uczynku" jak zwykle jest super. Polecam.

Ailenrok | 2019-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 19 maja 2019

Jest to druga książka Cobena jaką miałam okazję przeczytać. O ile "Nie mów nikomu" wciągneła mnie już od pierwszych stron, tak "Na gorącym uczynku" zaciekawiła mnie mniej więcej od połowy. Moim zdaniem za dużo jest zbędnych opisów, które w pewnym momencie zaczynają irytować. Na szczęście koniec książki zrekompensował mi ten niezbyt emocjonujący początek.

elvirka13 | 2019-05-18

Łatwo jest zrujnowac czyjeś życie fałszywymi oskarżeniami, znacznie trudniej jest to później naprawić.

Elżbieta | 2019-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2019

niestety zawiodłam się - mam wymagania co do tego autora
początek niezły ale im dalej tym mniej emocjonująca
zakończenie przewidywalne

Ramzes1988 | 2019-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2019

Potrzebowałem interesującej książki na podróż, mój wybór padł na Harlana Cobena,z którym kiedyś już miałem styczność. Jego powieści dobrze się sprzedają, oraz mają wysokie oceny, więc z dużą zaciekawieniem zacząłem ją czytać.
Wendy jest dziennikarką. Poznajemy ją w czasie gdy posuwa się do medialnej prowokacji, aby zdemaskować internetowego pedofila. Cała intryga się udaje, przed sąd trafia Dan Mercer. Cała sprawa dla Wendy się mocno komplikuje, gdy sąd uznaje, że nie można w stu procentach przesądzić o winie oskarżonego, dziennikarka dostaje sygnały, że mogła paść ofiarą spisku, a nazwisko Mercera pojawia się w innej zagadkowej sprawie, zaginięcia 17 letniej dziewczyny.
Bardzo interesująca książka, pełna zwrotów akcji. Świetnie się odnosi do współczesnych realiów, gdy bezpodstawnym oskarżeniem o mobbing, molestowanie, rasizm etc. można zniszczyć komuś życie.

Kolejna przeczytana przez mnie powieść Harlana Cobena – tym razem „Na gorącym uczynku”.
Fabuła:
Znana dziennikarka, która zastawia pułapki na pedofilów i demaskuje ich w swoim programie, przyłapuje Dana Marcera (pracownika opieki społecznej) na tytułowym „gorącym uczynku”, gdy rzekomo chciał się umówić się z nastolatką. W tym samym czasie znika inna nastolatka i wielu uważa, że Dan ma coś z tym wspólnego. Tymczasem Wendy ma coraz większe wątpliwości, co do jego winy.
Jest to zdecydowanie jedna z tych bardziej udanych powieści króla kryminałów. W swojej książce Coben pokazuje, jak łatwo można zniszczyć komuś życie - wystarczy opublikować coś w internecie lub umiejętnie zmanipulować faktami. W społeczeństwie zaś (w odróżnieniu od sądu) nie ma czegoś takiego jak domniemanie niewinności i wyroki orzeka się o wiele szybciej.
Historia jest tak wciągająca, że nie mogłam zamknąć książki nawet na chwilę. Główna bohaterka Wendy wzbudzała sympatię i była dość „Cobenowska”, czyli...

Bogdan Brykman | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Kryminał z morałem jak internet i media mogą zniszczyć niewinnego człowieka.