Sukces a praca

Wydawnictwo: Złote Myśli
biznes, finanse

Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicyProszę Cię, abyś na moment całkowicie wyłączył się i szczerze przed samym sobą odpowiedział na poniższe pytania. Pamiętaj, że tylko szczere odpowiedzi mają tutaj sens i znaczenie. Czy gdybyś zarabiał miesięcznie dowolną sumę, wykonując dowolną pracę, to czy nadal robiłbyś to samoa Gdzie byś mieszkał oraz jak spędzałbyś swój wolny czasa Gdzie byś jadła W jakim towarzystwie i jakie byłyby to potrawya O której byś wstawała Jak wyglądałby Twój przeciętny dzieńa Czy po przeanalizowaniu powyższych pytań okazało się, że Twoje odpowiedzi całkowicie pokrywają się z tym, co masz na chwilę obecną w życiua Jeśli tak, to szczerze Ci gratuluję i jestem pełen podziwu! Musisz być niesamowicie szczęśliwym człowiekiem i w zasadzie możesz dalej nie czytać tego tekstu niczego nowego się z niego nie nauczysz.Gdyby jednak było inaczej... zapraszam do lektury nauczymy Cię, jak być całkowicie wolnym finansowo i szczęśliwym człowiekiem. Witold Wójtowicz, autor ebooka Sukces a praca , wyróżnia postrzeganie świata w dwóch wersjach: Obiektywne postrzeganie świata. Subiektywne postrzegania świata. Na obiektywne postrzeganie nie masz absolutnie żadnego wpływu. Nie stanie się przecież tak, że nagle trawa będzie czerwona, drzewa zaczną rosnąć korzeniami do góry, przestanie obowiązywać prawo grawitacji i tak dalej. Nie! Tak się z pewnością nie stanie. Natomiast masz nadzwyczajny wpływ na subiektywne postrzeganie świata. Czasami po prostu możesz nie potrafić tego kontrolować i wykorzystywać. Mówi się, że Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość. I jest w tym 100% prawdy. Wszystkie nasze myśli to energia, którą wysyłamy do Wszechświata, a ten... zwraca nasze zapytanie wraz z jego realizacją. Tak, to właśnie dlatego: Ludzie biedni stają się jeszcze biedniejsi. Ludzie bogaci stale się bogacą. Nie wiem, do której grupy Ty należysz wiem natomiast, że jest dostatecznie dużo miejsca, abyś należał do tej drugiej grupy ludzi. I wierz mi, że nie jest to wcale takie trudne. Między innymi dlatego przed chwilą dowiedziałeś się, w jaki sposób funkcjonujemy. Co to konkretnie dla Ciebie oznaczaa Ano nic innego, jak to, że Twoje szczęście zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Każdy Twój sukces, każda nowa znajomość, praca, każdy spędzony tak, a nie inaczej dzień jest Twoim dziełem. Jeżeli chcesz być naprawdę szczęśliwy, to nie możesz szukać tego szczęścia na zewnątrz i zdawać się na innych ludzi. Niczego wielkiego w ten sposób nie osiągniesz. Przemiana musi dokonać się na poziomie mentalnym, w Tobie. Wówczas koncentrując się na pozytywnych rzeczach, będziesz je do siebie przyciągał niczym magnes!

Magdalena Bienia | 2011-02-20

Początek książki podziałał na mnie wyjątkowo zniechęcająco, ale stwierdziłam, że wytrwam... Jak dobrze, że czytałam dalej! Książka jest GENIALNA! Kilkukrotnie rozbawiło mnie przedstawienie rzeczywistości, idealnie odzwierciedlające życie. Zwłaszcza przykład o konsekwencjach naszej "dobrej" lub "złej" nauki w szkole. Książkę polecam jako obowiązkową lekturę każdemu, kto chce dążyć do niezależności finansowej i każdemu, kto uważa, że praca na etat "to jest to"... Jeszcze raz to napiszę: Książka jest GENIALNA! 6

Izoldka | 2016-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Początkowo książka mi się spodobała. Autor ma całkiem dobry styl pisania, ciekawie opowiada. Nawet troszkę zmotywował mnie do działania. Jednak, mimo tego, że miał coś do powiedzenia, to każdy kolejny rozdział wydawał mi się pisany na siłę. I im bliżej byłam końca, tym byłam bardziej znudzona treścią. W ogólnym rozrachunku oceniam książkę na 6.

BlueBird | 2016-05-05
Na półkach: 52/2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2016

Ciekawa książka, polecam wszystkim, którzy nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem i miotają się nie robiąc w końcu nic.
Dużo lania wody, sporo ciekawych spostrzeżeń i wiele obrazowych porównań

Krótka treść, czyta się szybko.
Mały wkład, a mogą być duże zyski.

Riken88 | 2016-05-25
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kapitalista - cały czas o PLNach

Nevalir | 2016-11-25