Protestanckie wydawnictwa prasowe na ziemiach polskich w XIX i pierwszej połowie XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza praca powstała na bazie wcześniejszego opracowania Czasopiśmiennictwo protestanckie w Polsce w latach 1918-1939, którą autor opublikował w 2003 roku w Toruniu. W wersji prezentowanej uwzględniono również wydawnictwa ukazujące się w XIX wieku. Ksiązka składa się z dwóch części, z których pierwsza zawiera obszerną charakterystykę wydawnictw protestanckich, druga zawiera bibliografię adnotowaną czasopism protestanckich ukazujących się lub rozpowszechnianych na ziemiach polskich latach 182

bevis | 2014-05-14
Rigor | 2014-12-04