Towarzystwo Ochrony zdrowia Ludności aydowskiej w Polsce w latach 1921-1950

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
8374419314
historyczna

Monografia stanowi pionierskie opracowanie całościowe, ze szczególnym uwzględnieniem czasów powojennej autonomii żydowskiej (1945-1950) okresu, który do tej pory pod względem badań historyczno-medycznych nie budził większego zainteresowania. Książka zapewne wzbudzi zainteresowanie szerokiego grona czytelników, zarówno zajmujących się historią aydów w Polsce, jak i mało znanym okresem dziejów pierwszych lat powojennych Polski Ludowej.