Źrenica Jego oka

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Joana | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Sięgnęłam po tę książkę tylko z jednego powodu - potrzebowałam tytuł, który będzie się zaczynał na literę "Ź". Tym razem okazało się to trochę nie wystarczającym bodźcem, jak dla mnie.
"Źrenica jego oka" autorstwa Petera Hahne to książka zawierająca różne opowiadania, przypowieści oraz wspomnienia tylko i wyłącznie o Jerozolimie, religii i Bogu.

Ponieważ temat raczej mnie nie zainteresował to też i książka na długo nie zagości w mojej głowie, ale zapamiętałam z niej jedną wiadomość, którą zacytuję:

"Jerozolimę burzono siedemnaście razy, w wyniku trzydziestu sześciu wojen. Za każdym razem odbudowano ją.
... Żadne inne miasto na świecie nie było przyczyną tak wielu sporów, walk, łez i skarg."

Ciężko jest mi ocenić tę książkę, zatem nie oceniam jej pod względem wartości, ale raczej po poziomie zainteresowania jakie we mnie wywołała. Nie wątpię jednocześnie, że dla osób zainteresowanych tym tematem będzie to wartościowe źródło informacje. Ja jednak podziękuję i wysyłam ją w świat...

Jaga | 2012-11-10
Malina | 2011-10-03