rozwińzwiń

Dialogi z Sowietami

Okładka książki Dialogi z Sowietami Stanisław Vincenz
Okładka książki Dialogi z Sowietami
Stanisław Vincenz Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
317 str. 5 godz. 17 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
1991-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1991-01-01
Liczba stron:
317
Czas czytania
5 godz. 17 min.
Język:
polski
ISBN:
8370060153
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
418
63

Na półkach: , ,

Wojenne wspomnienia Homera Huculszczyzny Stanisława Vincenza zaczynają się 17.09.1939 na tejże Huculszczyżnie.Podzielone są na dwa okresy.Pierwszy to przełom 1939/40 roku obejmuje krótki okres pobytu na Węgrzech w X 1939 , powrót pod okupację sowiecką po rodzinę ,uwięzienie i uwolnienie przez Sowietów.Kończy się ucieczką na Węgry w maju 1940.Drugi natomiast to ostatnie miesiące wojny i powojnia na zajętym terytorium Węgier przez Armię Czerwoną.Treść wypełniają opisy rozmów (tytułowe dialogi)z Sowietami chociaż w pierwszej części rozmowy są głównie prowadzone ze współwiężniami i po uwolnieniu z miejscową ludnością ,sąsiadami.Autor opisuje ich postawy w konfrontacji z Sowietami , z ich mentalnością i narzucaną sowietyzacją.W części "węgierskiej" nie znajdziemy tonów martyrologiczno-wojennych.Są to dialogi ze zwykłymi szeregowymi ludżmi radzieckimi (sowietami) którzy w trakcie wojny otworzyli się w obcym środowisku (Węgry) przy człowieku który znał ich język i częściowo wczuwał się w ich mentalność.Można powiedzieć że zakodowany w nich duch Instytucji (NKWD) przyczaił się ,stępił wrodzoną ostrożność w rozmówcach Vincenza.W warunkach wojennych ludzie sowieccy wyzbyli się strachu i podejrzliwości w rozmowach z autorem.I to jest siłą tych dialogów.

Wojenne wspomnienia Homera Huculszczyzny Stanisława Vincenza zaczynają się 17.09.1939 na tejże Huculszczyżnie.Podzielone są na dwa okresy.Pierwszy to przełom 1939/40 roku obejmuje krótki okres pobytu na Węgrzech w X 1939 , powrót pod okupację sowiecką po rodzinę ,uwięzienie i uwolnienie przez Sowietów.Kończy się ucieczką na Węgry w maju 1940.Drugi natomiast to ostatnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
476
128

Na półkach:

Dziwnie się to czyta w dzisiejszych dniach… Ale poznać Homera Huculszczyzny trzeba.

Dziwnie się to czyta w dzisiejszych dniach… Ale poznać Homera Huculszczyzny trzeba.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    13
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    3
  • Kresy
    1
  • O Rosji
    1
  • Absolutnie MUSZĘ przeczytać
    1
  • Komuna
    1
  • Biografie i wspomnienia
    1
  • Literatura polska (1800-1990)
    1
  • Mam
    1

Cytaty

Więcej
Stanisław Vincenz Dialogi z Sowietami Zobacz więcej
Stanisław Vincenz Dialogi z Sowietami Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także