legenda, dedal, minojska, minos, minotaur, kreta
Arek

"Mistrz Dedal" Jadwigi Żylińskiej, to zbeletryzowana historia losów mitologicznego architekta i wynalazcy: syna Ateny, ojca Ikara, męża Naukrate. Książka przeznaczona dla młodszych czytelników pozwala im zapoznać się ze światem, tradycją i życiem starożytnej Grecji. Ilustracje Bohdana Wróblewskiego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/

chrispu | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Niewielka objętościowo książeczka, w formacie kieszonkowym, która może wprowadzić młodszego czytelnika w świat kultury greckiej i mitów z nią związanych (zainteresować go). Na kilkunastu kartkach, z dużą ilością kolorowych obrazków, mamy tu przedstawiony mit o Dedalu i Ikarze oraz częściowo o królu Minosie, Labiryncie i Minnotaurze.
Napiszę tak - jak ktoś lubi takie klimaty (mam na myśli dzieci), trochę baśniowe, trochę sensacyjne, to książeczka będzie dla niego. Opowieść napisana jest dość prostym językiem, bez specjalnych udziwnień językowych, dość dużą czcionką (więc po odjęciu rysunków tekstu nie jest za dużo) - da się przeczytać ją w pół godziny. I co ważne - nie jest to "nudna i trudna" dla niektórych mitologia lecz całkiem zgrabna opowieść dla dzieci.